1396/2/22 1797

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از اجرای طرح ویژه آموزشی در این وزارت‌خانه خبر داد . و گفت: این طرح آموزشی در دو استان سمنان و خراسان رضوی کلید خورده است.

معاون وزیر جهادکشاورزی خبرداد:

آغاز طرح ویژه آموزشی وزارت‌ جهادکشاورزی در استان‌های سمنان و خراسان رضوی

دکتر حسن رکنی در نشست آموزش تصویرگران بخش دام در استان سمنان اظهار کرد: اجرای این طرح آموزشی در شورای معاونان وزارت جهاد کشاورزی تصویب و مقرر شد تا آموزش بهره‌برداران و کشاورزان ثبت‌شده در سامانه جامع کشاورزی در دستور کار قرار گیرد. وی با اشاره به هزینه چندین میلیارد ریالی اجرای این طرح‌های آموزشی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط سخت تأمین اعتبار در دو سال گذشته مشکل تأمین اعتبار برای اجرای همه این آموزش‌ها امکان‌پذیر نبوده و ممکن بود سبب شود تا این آموزش‌ها برگزار نشود لذا مقرر شد تا از مشارکت معاونان وزارت جهاد کشاورزی در بخش‌های تخصصی فعالیت مربوط به حوزه کاری آنان استفاده‌شده تا آموزش بهره‌برداران و تسهیل‌گران وزارت جهاد کشاورزی محقق شود.
 
رکنی با بیان اینکه این طرح ویژه آموزشی از معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است خاطرنشان کرد: طرح آموزش در این معاونت در دو استان خراسان رضوی و استان سمنان آغازشده است؛ چراکه این استان‌ها ناظرهای بیشتری جذب کردند. وی با اشاره به اینکه مسئولان یک پهنه کشاورزی در یک منطقه باید به‌طور حتم اطلاعات کامل را راجع به دام کشاورزی و دیگر حوزه‌های جهاد کشاورزی داشته باشند افزود: در این راستا همه معاونت‌های وزارت جهادکشاورزی آموزش‌های لازم را به مسئولان کشاورزی و دامی یک منطقه در کشور ارائه می‌دهند.
 
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: این آموزش‌ها و هدایت‌گری‌ها از سوی اداره ترویج وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌شود.
رکنی با اشاره به برگزاری این جلسات آموزشی به‌صورت منطقه‌ای اضافه کرد: محدودیت‌های موجود در حوزه دامپروری و امور دام نیز به معنی محدودیت کامل در این حوزه نیست و نظارت و بررسی و آموزش میدانی در مزارع مرغ مادر و دیگر حوزه‌های دامی نیز وجود خواهد داشت. وی بر لزوم توجه به آموزش به‌عنوان مهم‌ترین رکن توانمندسازی نیروهای انسانی تاکید و اظهار کرد: ارزش و ثروت وزارت جهاد کشاورزی به نیروهای انسانی جهادی آن است.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در امر توسعه بیشترین سهم از آن توسعه نیروی انسانی بوده و ارزش بسیار زیادی دارد گفت: در این شرایط باید در راستای توانمندسازی و تربیت نیروی انسانی توانمند و تسهیل‌گر گام برداریم. رکنی با اشاره به اینکه تربیت نیروی توانمند انسانی و بهبود مهارت‌های آن سبب می‌شود تا نیروهای تسهیل‌گر از وزارت جهاد کشاورزی در آینده بتوانند صدها بهره‌بردار در راستای اهداف وزارت جهاد کشاورزی و توسعه کشور تربیت و راهنمایی شوند خاطرنشان کرد: امروز باید خود را مقید بدانیم تا آموزش‌های نیروی انسانی به بهترین نحو انجام شود.
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

دانشگاه تهران در جمع ۳ مرکز دانشگاهی برتر دنیا در تولید علم حوزه کشاورزی محیط‌های کنترل‌شده

تاکنون بیش از ۴۵۰ گلخانه و باغ استان یزد شناسنامه‌دار شده‌اند

پیش‌بینی ۷‌ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور

کسب درآمد با رام کردن تمشک‌های وحشی در گلستان

آموزش، زیربنای استفاده کشاورزان از سیستم‌های آبیاری نوین

برداشت برنج از ۵۵ درصد اراضی شالیکاری گیلان

آموزش و ترویج مهم‌ترین برنامه جهاد کشاورزی

کاهش اثرات تنش آبی در محصولات کشاورزی

خسارت ۲۵ درصدی علف‌های هرز به محصولات کشاورزی

پاییز امسال ۳۸ هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان به زیر کشت گندم می‌رود

کشاورزان در ساعات اوج گرما آبیاری نکنند

۴۰۲ هکتار گلرنگ در لرستان کشت شده است

امسال بیش از ۷۰ هزار تن پسته در رفسنجان برداشت می‌شود

دانه‌های روغنی کاملینا از کشاورزان خراسان شمالی خرید تضمینی می‌شود

مازاد تولید شالیکاران گلستانی خریداری می‌شود

تامین آب ۲۲ هزار هکتار زمین کشاورزی از طریق سدهای خراسان شمالی

کشاورزان از آتش زدن بقایای گیاهان خودداری کنند

تعجیل در برداشت برنج ممنوع

آسیای میانه و روسیه خریدار محصولات گلخانه‌ای هرمزگان

بررسی مستندی درباره فروچاله‌ها

تجهیز ۵۷ هزار هکتار از اراضی لرستان به سیستم آبیاری نوین

شناسایی ۴۷٠ گونه گیاهان دارویی در آذربایجان غربی

در پی ساماندهی فارغ‌التحصیلان جویای کارِ کشاورزی هستیم

پیش‎‌بینی برداشت ۵۰ هزار تن هلو از باغات چهارمحال و بختیاری

«کشاورزی حفاظتی » بهترین راه برای صرفه جویی آب و انرژی

اگرونیک در شبکه های اجتماعی