1396/2/22 561

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از اجرای طرح ویژه آموزشی در این وزارت‌خانه خبر داد . و گفت: این طرح آموزشی در دو استان سمنان و خراسان رضوی کلید خورده است.

معاون وزیر جهادکشاورزی خبرداد:

آغاز طرح ویژه آموزشی وزارت‌ جهادکشاورزی در استان‌های سمنان و خراسان رضوی

دکتر حسن رکنی در نشست آموزش تصویرگران بخش دام در استان سمنان اظهار کرد: اجرای این طرح آموزشی در شورای معاونان وزارت جهاد کشاورزی تصویب و مقرر شد تا آموزش بهره‌برداران و کشاورزان ثبت‌شده در سامانه جامع کشاورزی در دستور کار قرار گیرد. وی با اشاره به هزینه چندین میلیارد ریالی اجرای این طرح‌های آموزشی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط سخت تأمین اعتبار در دو سال گذشته مشکل تأمین اعتبار برای اجرای همه این آموزش‌ها امکان‌پذیر نبوده و ممکن بود سبب شود تا این آموزش‌ها برگزار نشود لذا مقرر شد تا از مشارکت معاونان وزارت جهاد کشاورزی در بخش‌های تخصصی فعالیت مربوط به حوزه کاری آنان استفاده‌شده تا آموزش بهره‌برداران و تسهیل‌گران وزارت جهاد کشاورزی محقق شود.
 
رکنی با بیان اینکه این طرح ویژه آموزشی از معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است خاطرنشان کرد: طرح آموزش در این معاونت در دو استان خراسان رضوی و استان سمنان آغازشده است؛ چراکه این استان‌ها ناظرهای بیشتری جذب کردند. وی با اشاره به اینکه مسئولان یک پهنه کشاورزی در یک منطقه باید به‌طور حتم اطلاعات کامل را راجع به دام کشاورزی و دیگر حوزه‌های جهاد کشاورزی داشته باشند افزود: در این راستا همه معاونت‌های وزارت جهادکشاورزی آموزش‌های لازم را به مسئولان کشاورزی و دامی یک منطقه در کشور ارائه می‌دهند.
 
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: این آموزش‌ها و هدایت‌گری‌ها از سوی اداره ترویج وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌شود.
رکنی با اشاره به برگزاری این جلسات آموزشی به‌صورت منطقه‌ای اضافه کرد: محدودیت‌های موجود در حوزه دامپروری و امور دام نیز به معنی محدودیت کامل در این حوزه نیست و نظارت و بررسی و آموزش میدانی در مزارع مرغ مادر و دیگر حوزه‌های دامی نیز وجود خواهد داشت. وی بر لزوم توجه به آموزش به‌عنوان مهم‌ترین رکن توانمندسازی نیروهای انسانی تاکید و اظهار کرد: ارزش و ثروت وزارت جهاد کشاورزی به نیروهای انسانی جهادی آن است.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در امر توسعه بیشترین سهم از آن توسعه نیروی انسانی بوده و ارزش بسیار زیادی دارد گفت: در این شرایط باید در راستای توانمندسازی و تربیت نیروی انسانی توانمند و تسهیل‌گر گام برداریم. رکنی با اشاره به اینکه تربیت نیروی توانمند انسانی و بهبود مهارت‌های آن سبب می‌شود تا نیروهای تسهیل‌گر از وزارت جهاد کشاورزی در آینده بتوانند صدها بهره‌بردار در راستای اهداف وزارت جهاد کشاورزی و توسعه کشور تربیت و راهنمایی شوند خاطرنشان کرد: امروز باید خود را مقید بدانیم تا آموزش‌های نیروی انسانی به بهترین نحو انجام شود.
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

تقویت سیستم ایمنی بدن با گیاهان دارویی

توسعه سامانه‌های نوین آبیاری ارتقاء بهره‌وری را به‌دنبال دارد

خرفه؛ غذای برتر آینده

افزایش ۱۰ برابری درآمد کشاورزان با احداث باغات در اراضی شیب‌دار

قارچ تیلاویوپسیس،‌ عامل مهم بیماری‌ نخلستان‌ها

بهره‌برداری از پیشرفته‌ترین شهرک گلخانه‌ای کشور در یزد

ضرورت بازاریابی در حوزه گیاهان دارویی

معرفی رقم جدید گیاه روغنی کاملینا

آغاز برداشت خرمای زودرس‌ در شهرستان نیکشهر

مصرف بی رویه سم در کشور به حداقل رسیده است

تولید محصولات کشاورزی ارگانیک در خراسان جنوبی

کنترل علف‌های هرز در کشاورزی ارگانیک

کتاب «مدیریت علف‌های هرز در کشاورزی پایدار» منتشر شد

یکسال در میان کلزا و گندم بکارید

حذف آفات باغات با فرومون‌های جنسی حشرات

ردیابی ویروس‌ها و سالم‌سازی پایه و ارقام زردآلو

لایروبی انهار نخلستان‌های شادگان

کارلا یا خربزه تلخ؛ گیاه ضد دیابت

سایه سنگین «سوسک حنایی» بر نخلستان‌های جنوب کرمان

آفت زدایی بیش از ۱۸ هزار هکتار از مزارع غلات ارومیه علیه سن گندم

بایدها و نبایدهای استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در کشاورزی

کارگاه آموزشی باغ انگور

احداث نخستین نهالستان مدرن تولید توت نوغان کشور در قائم‌شهر

از کشت گلخانه‌ای بدون خاک چه می‌دانید؟

محصولات ارگانیک را چگونه بشناسیم

اگرونیک در شبکه های اجتماعی