1396/2/22 412

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از اجرای طرح ویژه آموزشی در این وزارت‌خانه خبر داد . و گفت: این طرح آموزشی در دو استان سمنان و خراسان رضوی کلید خورده است.

معاون وزیر جهادکشاورزی خبرداد:

آغاز طرح ویژه آموزشی وزارت‌ جهادکشاورزی در استان‌های سمنان و خراسان رضوی

دکتر حسن رکنی در نشست آموزش تصویرگران بخش دام در استان سمنان اظهار کرد: اجرای این طرح آموزشی در شورای معاونان وزارت جهاد کشاورزی تصویب و مقرر شد تا آموزش بهره‌برداران و کشاورزان ثبت‌شده در سامانه جامع کشاورزی در دستور کار قرار گیرد. وی با اشاره به هزینه چندین میلیارد ریالی اجرای این طرح‌های آموزشی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط سخت تأمین اعتبار در دو سال گذشته مشکل تأمین اعتبار برای اجرای همه این آموزش‌ها امکان‌پذیر نبوده و ممکن بود سبب شود تا این آموزش‌ها برگزار نشود لذا مقرر شد تا از مشارکت معاونان وزارت جهاد کشاورزی در بخش‌های تخصصی فعالیت مربوط به حوزه کاری آنان استفاده‌شده تا آموزش بهره‌برداران و تسهیل‌گران وزارت جهاد کشاورزی محقق شود.
 
رکنی با بیان اینکه این طرح ویژه آموزشی از معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است خاطرنشان کرد: طرح آموزش در این معاونت در دو استان خراسان رضوی و استان سمنان آغازشده است؛ چراکه این استان‌ها ناظرهای بیشتری جذب کردند. وی با اشاره به اینکه مسئولان یک پهنه کشاورزی در یک منطقه باید به‌طور حتم اطلاعات کامل را راجع به دام کشاورزی و دیگر حوزه‌های جهاد کشاورزی داشته باشند افزود: در این راستا همه معاونت‌های وزارت جهادکشاورزی آموزش‌های لازم را به مسئولان کشاورزی و دامی یک منطقه در کشور ارائه می‌دهند.
 
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: این آموزش‌ها و هدایت‌گری‌ها از سوی اداره ترویج وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌شود.
رکنی با اشاره به برگزاری این جلسات آموزشی به‌صورت منطقه‌ای اضافه کرد: محدودیت‌های موجود در حوزه دامپروری و امور دام نیز به معنی محدودیت کامل در این حوزه نیست و نظارت و بررسی و آموزش میدانی در مزارع مرغ مادر و دیگر حوزه‌های دامی نیز وجود خواهد داشت. وی بر لزوم توجه به آموزش به‌عنوان مهم‌ترین رکن توانمندسازی نیروهای انسانی تاکید و اظهار کرد: ارزش و ثروت وزارت جهاد کشاورزی به نیروهای انسانی جهادی آن است.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در امر توسعه بیشترین سهم از آن توسعه نیروی انسانی بوده و ارزش بسیار زیادی دارد گفت: در این شرایط باید در راستای توانمندسازی و تربیت نیروی انسانی توانمند و تسهیل‌گر گام برداریم. رکنی با اشاره به اینکه تربیت نیروی توانمند انسانی و بهبود مهارت‌های آن سبب می‌شود تا نیروهای تسهیل‌گر از وزارت جهاد کشاورزی در آینده بتوانند صدها بهره‌بردار در راستای اهداف وزارت جهاد کشاورزی و توسعه کشور تربیت و راهنمایی شوند خاطرنشان کرد: امروز باید خود را مقید بدانیم تا آموزش‌های نیروی انسانی به بهترین نحو انجام شود.
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

تسهیل اخذ مجوز احداث گلخانه در چهارمحال و بختیاری

رشد چشمگیر استفاده از فناوری مکانیزه در بخش کشاورزی در گیلان

مرگ خاموش آب های زیرزمینی

تولید ۹نوع فرومون جنسی حشرات

هشدار کارشناسان نسبت به بهره‌برداری بی‌رویه از محصولات جنگلی شمال

راه‌اندازی سامانه مانیتورینگ سموم کشاورزی در خرداد ۹۹

کشت پاییزه گندم در ۱۸ هزار هکتار از زمین‌های سیستان و بلوچستان

توسعه باغات دیم کردستان، نیازمند بیش از یک میلیون نهال

فرسایش خاک چالش اصلی بخش کشاورزی

هفتاد درصد زمین های کشاورزی کشور فاقد سند

آلودگی خاک ها و منابع این آلودگی

اولین کنفرانس کسب و کارهای کشاورزی کرمان در اسفند

خطر خشکسالی در آفریقای جنوبی برای حیوانات

خرید گندم دوروم با افزایش قیمت ۱۰ درصدی

کشت ایروپونیک زعفران در آمل

معرفی کتاب "باغبانی در دسترس"؛ باغبانی برای نابینایان

کشت فضای باز خیار و فلفل در هرمزگان ممنوع شد

تظاهرات سراسری کشاورزان اروپایی با تراکتور هایشان

تسهیل روند صدور مجوز شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی

طارم را با زیتونش بشناسید

آشنایی با گیاه گل گندم و خواص دارویی آن

هجوم سه موج ملخ صحرایی در انتظار فارس

بررسی چالش‌های فناوری نوین باغداری هوشمند در کشاورزی

بی‌نیازی از درآمد نفت با استفاده از رشته اقتصاد کشاورزی

کشت دوم ترب بعد از برنج در تالش

اگرونیک در شبکه های اجتماعی