1400/11/9 347

این درس با تلاش و پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست از حالت اختیاری به اجباری تبدیل شده است.

«شناخت محیط زیست» اجباری شد


معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تدریس آزمایشی درس «شناخت محیط زیست» در ۱۰ دانشگاه کشور گفت: این درس با تلاش و پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست از حالت اختیاری به اجباری تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا نورالله مرادی با تاکید بر لزوم افزایش ضریب نفوذ موضوعات محیط‌زیستی در نظام آموزش عالی کشور اظهار کرد: درس «شناخت محیط زیست» با تلاش و پیگیری همکاران ما در سازمان حفاظت محیط زیست، از حالت اختیاری به اجباری تبدیل شده است. این درس از مهرماه امسال به عنوان یک درس دو واحدی و به‌صورت آزمایشی در ۱۰ دانشگاه کشور تدریس می‌شود.

وی افزود: دو کتاب برای درس «شناخت محیط زیست» معرفی شده است البته برنامه ما در معاونت آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست، تامین محتوا برای این درس است. به عبارت دیگر در حال تدوین کتابی هستیم که بتوانیم محتوای مورد نیاز گروه‌ها و دانشگاه‌ها را به‌صورت به‌روز شده فراهم کنیم.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: چون درس «شناخت محیط زیست» برای همه دانشجویان در گروه‌های مختلف آموزشی در نظر گرفته شده است می‌بایست با یک رویکرد جدید تدوین شود و ما در حال انجام این کار هستیم. امیدواریم این کار باعث استقبال دانشجویان از درس «شناخت محیط زیست» به عنوان یک درس عمومی شود تا منجر به نهادینه سازی فرهنگ و دانش محیط زیستی در سطح جامعه گردد.

مرادی با بیان اینکه در تلاشیم تا استادان این درس از سوی سازمان محیط زیست و ادارات کل استان‌ها به دانشگاه‌ها معرفی شوند، خاطرنشان کرد: هم اکنون در ۱۰ استان کشور که تدریس درس «شناخت محیط زیست» به‌صورت پایلوت اجرا می شود، بخش عمده‌ای از رایزنی با اساتید توسط مدیران کل حفاظت محیط زیست استان‌های مزبور صورت می‌گیرد و بخشی از استادان هم از همکاران سازمان محیط زیست هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست  درس «شناخت محیط زیست» با هدف کلی افزایش حساسیت و توجه دانشجویان رشته‌های گوناگون به رعایت ملاحظات محیط زیستی در انجام طرح‌ها و پروژه‌ها و اهداف ویژه شناخت علمی و عملی دانشجویان به ضرورت درک حفاظت از محیط زیست در زمینه کاری و تحصیلی و درک عمیق دانشجویان به مقوله حفاظت از محیط زیست از طریق بهره مندی از خدمات مشاوره‌ای متخصصان حوزه محیط زیست درفعالیت‌های حرفه‌ای و تخصصی خود از مهرماه امسال به برنامه درسی ۱۰ دانشگاه اراک، تهران، بیرجند، رازی، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، فردوسی مشهد، محقق اردبیلی و یزد به‌صورت آزمایشی افزوده شده است و به مدت دو سال تدریس خواهد شد. پس از ارزیابی موفقیت ‌آمیز بودن و تأیید کمیسیون مربوطه، تدریس این درس در همه دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی کشور صورت خواهد گرفت.
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

سال استثنایی گندم

۱۲ هزار تن انار از باغات باغملک برداشت می‌شود

برداشت گندم در خراسان شمالی ۴۵ درصد افزایش یافت

تاثیر طراحی الگوی کشت در علمی شدن کشاورزی خوزستان

پیش بینی برداشت بیش از ۲۱ هزار تن انار در سیستان و بلوچستان

برداشت مکانیزه برنج در ۲۰۱ هزار هکتار شالیزار مازندران

افزایش ۸ برابری مصرف کود فسفاته در استان همدان

برنامه‌ریزی برای کشت 11 هزار هکتار کلزا کرمانشاه

اجرای طرح اصلاح الگوی کشت

آغاز برداشت انگور از بام کشاورزی دنیا

بهره‌برداری از گلخانه مدرن وحدت در زنجان تا پایان امسال

تحقق ۸۰درصدی برنامه تولید بذر گندم در بوشهر

نهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی در کرمانشاه

نشا چیست؟

تجهیز و نوسازی ۲۳۶ هکتار از اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان

پرداخت ۳۳ هزار میلیارد تسهیلات کشاورزی در مازندران

افتتاح پروژه آبیاری نوین مزرعه تعاونی تولید اسلام آباد در مانه و سملقان

تامین ۵۰ درصد کود اوره کشور در بوشهر

توزیع بیش از ۶۷ هزار تن انواع کود در خراسان رضوی طی سال جاری

صادرات گلرنگ فرآوری شده کبودراهنگ به ۴ کشور دنیا

امسال ١٣٠ هکتار گلخانه جدید در سیستان وبلوچستان احداث می شود

عقد تفاهم‌نامه با ۲۸۶ کشاورز پلدختر جهت خاموش کردن پمپاژها

حمایت بنیاد احسان برای کشت گیاهان دارویی توسط خانوارهای کم‌ برخوردار

افزایش 100 هزار تنی خرید گندم در استان کرمانشاه

برداشت ۲ هزار و ۹۰۰ تن گندم در نطنز

اگرونیک در شبکه های اجتماعی