1396/11/3 3769

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: با هدف معرفی هر چه بیشتر و بهتر نرگس زارهای زیبای کازرون، ششمین جشنواره گل نرگس از هفدهم بهمن ماه جاری به مدت سه روز در بخش جره و بالاده این شهرستان برگزار می شود.

ششمین جشنواره گل نرگس در بخش جره و بالاده کازرون


محمد ابراهیم فروزانی، سه شنبه در حاشیه بازدید از دشت نرگس زارهای بخش جره و بالاده کازرون در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به وجود یادمان های تاریخی، جاذبه های گردشگری و مناظر طبیعی زیبا در شهرستان کازرون باید برای معرفی بیشتر این آثار و جاذبه ها به مردم و گردشگران کشورمان تلاش و برنامه‌ریزی کرد. فروزانی ادامه داد: شهرستان کازرون از موقعیت خاص جغرافیایی برخوردار است زیرا دروازه ورودی استان های جنوبی کشور و پل ارتباطی به سایر نقاط است، به همین سبب باید با برنامه ریزی این شهرستان را به جایگاه اصلی خود برسانیم.


پیش بینی برداشت 90 میلیون شاخه گل نرگس در کازرون
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون هم در این بازدید گفت: هم اینک عملیات برداشت گل نرگس از گلزارهای بخش جره و بالاده این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان این عملیات که نیمه نخست اسفندماه سال جاری است، 90 میلیون شاخه گل نرگس برداشت شود. عبدالصاحب قائمی، بیان داشت: 150 هکتار از اراضی این بخش به کشت گل نرگس دیم و آبی اختصاص دارد که سالانه 90تن گل برداشت و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود. وی بیان کرد: با توجه به اینکه برای پرورش گل های نرگس در بخش جره و بالاده از هیچگونه کود و یا سمی استفاده نمی شود و تولید آن به صورت دیم و ارگانیک است، گل های نرگس تولیدی این منطقه در مقایسه با سایر مناطقی که در این عرصه فعالیت دارند، بسیار متمایز و از عطر و بوی مطبوعی برخوردار است.


قائمی ادامه داد: گل نرگس شهلا از مرغوب ترین گل های شهرستان کازرون است و به سبب برخورداری از بوی معطر و دوام بیشتر، طرفداران بسیاری دارد. او گفت: گل های نرگس تولیدی این منطقه افزون بر ارسال به بسیاری از استان های کشور به کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس نیز صادر می شود. قائمی افزود: برداشت گل نرگس کازرون در سال های پُر باران از نیمه دوم دی ماه آغاز می شود لیکن در سال های کم باران از اوایل بهمن ماه شروع و تا نیمه نخست اسفند ادامه دارد. فرماندار شهرستان کازرون هم گفت: برای برپایی ششمین جشنواره گل نرگس کازرون که از هفدهم تا نوزدهم بهمن ماه جاری برگزار خواهد شد، برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده است. سید کمال علوی همچنین اظهار کرد: با هدف کمک به توسعه گردشگری در این شهرستان اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال برای زیر ساخت های گردشگری از جمله آب و برق در نظر گرفته شده که در صورت تحقق این اعتبار تحول خوبی در بخش گردشگری این منطقه رخ خواهد داد. شهرستان کازرون در فاصله 120 کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

راهکار جهاد کشاورزی برای جلوگیری از سرمازدگی باغات گردو

دستیابی به نتایج خوب در زمینه پرورش گیاهان دارویی در استان مازندران

افزایش ۷ برابری مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در کشور

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

توسعه کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی با توزیع نهاده های ارزان قیمت

برآورد کشت ۲۶ هزار هکتار ذرت‌دانه‌ای در کرمانشاه

راه‌های رسیدن به کشاورزی تجاری چیست؟

اگرونیک در شبکه های اجتماعی