1396/7/19 1033

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: مراکزی برای عرضه محصولات سالم و ارگانیک در شهرهای استان هرمزگان در نظر گرفته خواهد شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

مراکز عرضه محصولات ارگانیک در شهرها راه‌اندازی می‌شود


به گزارش استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان هرمزگان با اشاره به طرح دو موضوع تولید و عرضه محصولات سالم و ارگانیک کشاورزی و عرضه لبنیات محلی، عنوان کرد: موضوعات مطروحه از طریق دبیرخانه کارگروه پیگیری و مصوبات آن در جهت تأمین سلامت مردم اجرایی شود. وی با اشاره به لزوم عرضه محصولات سالم کشاورزی، افزود: محصول سالم، به محصولاتی گفته می‌شود که میزان سموم مصرفی از حد استاندارد پایین‌تر است و از کود کمتری استفاده می‌شود و محصولات ارگانیک به محصولاتی گفته می‌شود که برای پرورش آنها از هیچ نوع سم یا کود شیمیایی استفاده نشده باشد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: برای اینکه امکان انتخاب برای مردم فراهم باشد، مراکزی برای عرضه محصولات سالم و ارگانیک در سطح شهرهای استان هرمزگان در نظر گرفته خواهد شد. اکرمی اظهار داشت: در همین راستا قیمت عرضه این محصولات از طریق جهاد کشاورزی به سازمان صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد می‌شود و سپس در کمیته مربوطه تصویب خواهد شد کهاین امر به اشتغال جدید و امکان استفاده از محصولات سالم و ارگانیک در سطح استان کمک خواهد کرد.
 
وی در خصوص عرضه شیر خام گفت: از آنجایی که عرضه شیر و لبنیات سنتی ارتباط مستقیمی با سلامت مردم دارد، مصوب شد، کارگروهی با همین موضوع با محوریت و مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دامپزشکی، جهاد کشاورزی و سایر دست‌اندرکاران تشکیل شود و موضوع را ساماندهی کنند تا عرضه محصولات و لبنیات محلی در استان هیچ گونه مشکل بهداشتی نداشته باشد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در این نشست بر لزوم نظارت بر اماکن فروش و توزیع مواد غذایی تأکید کرد و گفت: نظارت دقیق و بازدید از مراکز عرضه و تولید مواد غذایی و سایر اماکن مجاز و غیر مجاز که با سلامت مردم سر و کار دارند و در حال حاضر به هر نحوی در حال فعالیت هستند، لازم است.
 
حسین داودی تصریح کرد: نظارت بر این مراکز در حوزه بهداشت نیز چه مجوز کسب داشته باشند و چه نداشته باشند، الزامی است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: در بحث دام‌های استان، حتی برای خانواده‌هایی که تعداد دام  محدود دارند و قطعاً شیر این دام ها به مصرف خانوار می‌رسد نیز باید ارگان‌های ذیربط برای این محصولات برنامه داشته باشند تا مردم با رعایت موارد بهداشتی از لبنیات تولیدی خود استفاده کنند. وی بیان داشت: کمیته‌ای با محوریت صنعت، معدن و تجارت، کارشناسان معاونت غذا و دارو  و دامپزشکی استان تشکیل شودو  با استفاده از راهکارهای مناسب و آسان مجوز لازم به عرضه کنندگان لبنیات در استان داده شود و روند عرضه این محصولات در خود استان بهداشتی شود.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

پیوند آینده کشاورزیِ پایدار با فناوری‌های هوشمند و تولید کلان

اسراف ۷ میلیارد متر مکعب آب کشاورزی برای حفظ مالکیت زمین

تکنولوژی‌های نوین در بخش کشاورزی موجب افزایش بهره‌وری

تولمئیا گیاهی که به گیاهچه هایش کولی می‌دهد!

توسعه کشاورزی حفاظتی در قیروکارزین

قارچی که آینده موز زرد را تهدید می‌کند

سیب مازندران زودتر از دماوند به بازار آمد

پیش‌بینی تولید ۱۰ تن تمشک فرنگی در بابل

تولید ۴۵۰ کیلوگرم زعفران در کرمانشاه

آشنایی با درخت زالزالک یا ولیک

دلایل کاهش ورود به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی

تولید ۲۰ درصد محصولات کشاورزی در چهارمحال و بختیاری

تجهیز یک میلیون هکتار از باغات و مزارع کشاورزی به آبیاری نوین

حذف پنج سم پرخطر بخش کشاورزی تا یکسال آینده

آلودگی ۳۸ درصد باغ‌های گردو به آفت کرم خراط

راه‌آهن یا تالاب انزلی؛ اولویت با کدام است؟

تعیین سهم استان‌ها برای کاشت نهال تا پایان شهریور

کینوا یا خاویار گیاهی؛ کِشتی مزیت‌دار در شرایط کم آبی

چین مجددا واردات محصولات کشاورزی از آمریکا را کاهش داد

مزایا و معایب کشت نایلونی و استفاده از مالچ پلاستیکی چیست

کارگاه های آموزشی رایگان نگهدای از گیاهان آپارتمانی

زمین‌های کشاورزی کردستان تشنه اعتبار

چیکوی میناب به بازار آمد

عارضه‌ی خوابیدن ساقه غلات

کمباین خودران هم به بازار آمد

اگرونیک در شبکه های اجتماعی