1396/5/24 6922

مارچوبه گیاهی است علفی و چند ساله که حداکثر می‌تواند تا چندمتر ارتفاع پیدا کند. در ایران سه نوع آن شناخته شده است. احتمالا اما گونه‌های بیشتری نیز ممکن است تکثر شده شده باشند.

مختصری در مورد انواع مارچوبه زینتی


مارچوبه گیاهی است علفی و چند ساله که حداکثر می‌تواند تا چندمتر ارتفاع پیدا کند. در ایران سه نوع آن شناخته شده است. احتمالا اما گونه‌های بیشتری نیز ممکن است تکثیر شده باشند. برخی از انواع آن عبارتند از: «نرمه» (Asparagus plumosus) که دارای ساقه اصلی و شاخه‌های فرعی است و جمعا بسیار ظریف و زیباست. «زبره» (Asparagus crispus) دارای شاخه‌ها و برگ‌های خشن‌تری می‌باشد.
 
نوعی که اخیرا کشت‌وکارش متداول شده است، مارچوبه‌ی «مه‌یری» (Asparagus meyeri) است، که ساقه‌های متعدد و پرپشتی شبیه به دم روباه دارد و به همین اسم نیز شهرت یافته است. به این تعداد باید مارچوبه خوراکی (Asparagus officinalis) را هم افزود که کشت‌وکارش در ایران متداول است. مارچوبه خوراکی را در اوایل پاییز برداشت می‌کنند. این گیاه دارای مقدار زیادی ویتامین کا و فولات (ویتامین ب۹) می‌باشد.
 
مارچوبه نرمه
در مارچوبه‌ها برگها بسیار ریز و شبیه فلس می‌باشند. گیاه دارای ساقه‌ی زیرزمینی یا ریزوم کوچکی است که از روی آن ساقه‌های هوایی منشاء می‌یابند. ریشه‌ها در بعضی گونه‌ها غده‌ای و در تمامی گونه‌ها گوشتی و ضخیم هستند. گلها ریز و نامشخصند و میوه‌هایشان حبه‌های قرمز رنگی‌اند که هریک دارای ۱-۳-۶ و یا بیشتر دانه یا بذر می‌باشند.
 
مارچوبه زبره
ازدیاد آنها از طریق کاشت بذر و یا بوته به آسانی امکان‌پذیر است. بذرها قبل از کاشت به مدت ۲۴ ساعت در آب خیس می‌شوند و سپس  در دمای ۲۰ درجه‌ی سانتی‌گراد کاشته می‌شوند. مارچوبه‌ها در ماه‌های گرم سال باید در محل سایه قرار گیرند. خاک آنها باید اسیدی باشد و در خاک‌های قلیایی و آهکی رشد خوبی نشان نمی‌دهند. استفاده از کودهای اسیدی و تورب در خاک گلدان مارچوبه‌ها توصیه می‌شود.
 
مارچوبه مه‌یری
مارچوبه بومی مناطق شرقی و جنوبی آفریقا می‌باشد. اما امروزه در بسیاری از مناطق جهان مخصوصا در استرالیا به صورت طبیعی می‌روید. در ایران به عنوان گل آپارتمانی و یا آویز، و در مناطق معتدل و مرطوب در فضاهای باز نیز کاشته می‌شود. مارچوبه نرمه دارای ساقه‌های منشعب فراوان و برگ‌های ریز و پرپشتی می‌باشد. اما مارچوبه زبره برگ‌های درشت‌تر و با تراکم کمتری دارد. این گیاه به رطوبت زیاد مخصوصا در فصل تابستان و نور کافی نیاز دارد. ضمنا دمای بین۲۰ تا ۲۷ درجه بهترین شرایط برای رشد آنها می‌باشد. برگ‌های مارچوبه در دمای زیر ۱۲ درجه زرد شده و در دمای سردتر برگ‌ها و ساقه هوایی گیاه از بین می‌رود، اما ریشه و ریزوم گیاه در زمستان زنده باقی می‌ماند. مارچوبه را می‌توان از طریق بذرهایش تکثیر نمود.
 
مارچوبه خوراکی

مقاله اختصاصی گروه تدوین محتوای اگرونیک 
استفاده از این مطلب و انتشار آن، با ذکر نام اگرونیک  و درج لینک www.agronic.ir بلامانع می باشد.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

تهیه پروتئین از ضایعات هسته پرتقال

نحوه صحیح شستن و ضدعفونی کردن میوه‌ها و سبزیجات

سماق گیاهی ضد درد و اضطراب

کدو تخم کاغذی و خواص درمانی آن

ایران در جایگاه ششم تولید قارچ در دنیا

توصیه به کشاورزان برای مقابله با آفت بذر کلزا

انجام نشاء مکانیزه در ۸۰ درصد از شالیزارهای گیلان

صادرات حنای ارگانیک دلگان به فرانسه

آب بشقابی، گونه گیاهی در حال انقراض

چه زمانی برای مبارزه با آفت ملخ مناسب‌تر است؟

راه اندازی واحد پرورش ریزجلبک در حاشیه دریاچه ارومیه

کتاب «هیدروپونیک» تالیف جی، بنتون جونز به چاپ سوم رسید

تولید ۱۰۶ محصول سالم توسط زنان روستایی

«خلر» (سنگینک) و تاثیر آن بر عملکرد سیستم زراعی

وجود ۱۰ هزار هکتار اراضی قابل واگذاری به متقاضیان کشت دیم گیاهان دارویی

اجرای طرح توانمندسازی زنان در زنجیره ارزش غذایی گیاهان در آذربایجان شرقی

هجوم ملخ‌های محلی به جیرفت

کاسنی پاکوتاه؛ دختری از  خانواده آفتابی‌ها

برنج کاران فاصله اجتماعی را جدی بگیرند

بارش های مناسب مانع از نوبت‌‌بندی آب کشاورزی شد

خریداری ١٤٢ هزارتن گندم از کشاورزان

مشاهده زمین های کشاورزی از فضا

شالیکاران به توصیه های بهداشتی توجه کنند

آغاز برداشت گل محمدی در سیستان و بلوچستان

آغاز فصل پرورش کرم ابریشم در گلستان

اگرونیک در شبکه های اجتماعی