1396/4/19 4445

معمولا تعریف ما از فتوسنتز در این مرحله به پایان می‌رسد بدون اینکه توضیحی در مورد این مساله داشته باشیم که پس در موقعی که نور خورشید وجود ندارد در گیاهان چه رخ می‌دهد.

گیاهان در طول شب چه می‌کنند؟

فرآیند زیستی شگفت انگیز گیاهان


اکثر ما در مورد سازوکار «فتوسنتز» مطالبی آموخته‌ایم، فرآیندی که در گیاهان صورت می‌گیرد و در طی آن دی‌اکسید کربن با استفاده از نور خورشید به انرژی‌ شیمیایی‌ای تبدیل می‌گردد که در کربوهیدرات‌ها ذخیره ‌شده و برای تغذیه گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اکسیژن در این فرآیند به عنوان یک محصول فرعی آزاد و منتشر می‌گردد. متاسفانه معمولا تعریف ما در این مرحله به پایان می‌رسد بدون اینکه توضیحی در مورد این مساله داشته باشیم که پس در موقعی که نور خورشید وجود ندارد چه رخ می‌دهد. بسیاری تنها به این پرسش می‌توانند این پاسخ را بدهند که در شب‌ها فرآیندهای زیستی گیاه متوقف می‌گردد.
 
در حقیقت باید بدانیم که در فقدان نور خورشید، فرآیند زیستی گیاه کاملا معکوس می‌گردد! بدین صورت که اکسیژن گرفته شده و دی‌اکسید کربن به عنوان محصول فرعی آزاد می‌گردد. احتمالا کسانی که از این قضیه تعجب کرده‌اند خواهند پرسید که پس چرا درختان و سایر گیاهان به عنوان تولیدکننده‌های اکسیژن شناخته می‌شوند؟ از بخت خوش ما! دلیل آن اینست که فرآیند شبانه گیاهان تنها به میزان ۱۰درصد فعالیت روزانه آنها موثر است. بسیاری از ما فکر می‌کنیم که فقط این درختان هستند که اکسیژن تولید می‌کنند؛ در صورتی‌که شاید عده کمتری بدانند که علف‌ها به نسبت حجم‌شان می‌توانند تولید کننده‌های اکسیژن حتی کارآمدتری نیز باشند. البته با توجه به اینکه گیاهان علفی به نسبت برگ‌های درختان بسیار باریک‌تر و کم‌مقدارتر هستند بهتر این است که هر دوی آنها را به یک اندازه در تولید اکسیژن دارای اهمیت بدانیم. ضمنا شایان توجه است که در آب اقیانوس‌ها موجوداتی آب‌زی از جمله فیتوپلانکتون ها نیز وجود دارند که در حدود ۵۰درصد اکسیژن جهان را تولید و توسط آبی که بعدا بخار می‌شود منتشر می‌کنند.
 
بنابراین گیاهان در طول روز غذای مورد نیازشان را تولید و مصرف می‌کنند و بعد آنرا به ریشه‌ها برای تغذیه می‌فرستند. به‌هر‌حال بخشی از این مواد غذایی برای مصرف گیاه در طول شب ذخیره می‌گردد. در فرآیندی شگفت‌انگیز گیاه غذای خود را برای مصرف خود تا طلوع مجدد خورشید ذخیره می‌کند. سپس تولید غذا مجددا از نو آغاز می‌شود. همچنین گیاه میزان ذخیره‌سازی غذا را با توجه به تغییر طول روز تنظیم می‌کند. نتیجه اینکه یک گیاه می‌تواند در تمام ۲۴ ساعت روز به رشدش ادامه دهد. در صورتی که اگر این ذخیره‌سازی غذا و مصرف آن در طول شب رخ ندهد رشد گیاه در این مدت متوقف می‌شود. همه اینها شاید نشان دهنده این باشد که گیاهان می‌توانند باهوش‌تر از آن چیزی باشند که ما تصور می‌کنیم.

مقاله اختصاصی گروه تدوین محتوای اگرونیک 
استفاده از این مطلب و انتشار آن، با ذکر نام اگرونیک  و درج لینک www.agronic.ir بلامانع می باشد.

منبع
tribnow

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

توسعه کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی با توزیع نهاده های ارزان قیمت

برآورد کشت ۲۶ هزار هکتار ذرت‌دانه‌ای در کرمانشاه

راه‌های رسیدن به کشاورزی تجاری چیست؟

4000 هکتار از مزارع کرمانشاه زیر کشت گیاهان دارویی رفته است

برداشت کلزا در جنوب کرمان آغاز شد

افتتاح بوستان کشاورزی شهری در مشهد

اگرونیک در شبکه های اجتماعی