1396/4/19 4023

معمولا تعریف ما از فتوسنتز در این مرحله به پایان می‌رسد بدون اینکه توضیحی در مورد این مساله داشته باشیم که پس در موقعی که نور خورشید وجود ندارد در گیاهان چه رخ می‌دهد.

گیاهان در طول شب چه می‌کنند؟

فرآیند زیستی شگفت انگیز گیاهان


اکثر ما در مورد سازوکار «فتوسنتز» مطالبی آموخته‌ایم، فرآیندی که در گیاهان صورت می‌گیرد و در طی آن دی‌اکسید کربن با استفاده از نور خورشید به انرژی‌ شیمیایی‌ای تبدیل می‌گردد که در کربوهیدرات‌ها ذخیره ‌شده و برای تغذیه گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اکسیژن در این فرآیند به عنوان یک محصول فرعی آزاد و منتشر می‌گردد. متاسفانه معمولا تعریف ما در این مرحله به پایان می‌رسد بدون اینکه توضیحی در مورد این مساله داشته باشیم که پس در موقعی که نور خورشید وجود ندارد چه رخ می‌دهد. بسیاری تنها به این پرسش می‌توانند این پاسخ را بدهند که در شب‌ها فرآیندهای زیستی گیاه متوقف می‌گردد.
 
در حقیقت باید بدانیم که در فقدان نور خورشید، فرآیند زیستی گیاه کاملا معکوس می‌گردد! بدین صورت که اکسیژن گرفته شده و دی‌اکسید کربن به عنوان محصول فرعی آزاد می‌گردد. احتمالا کسانی که از این قضیه تعجب کرده‌اند خواهند پرسید که پس چرا درختان و سایر گیاهان به عنوان تولیدکننده‌های اکسیژن شناخته می‌شوند؟ از بخت خوش ما! دلیل آن اینست که فرآیند شبانه گیاهان تنها به میزان ۱۰درصد فعالیت روزانه آنها موثر است. بسیاری از ما فکر می‌کنیم که فقط این درختان هستند که اکسیژن تولید می‌کنند؛ در صورتی‌که شاید عده کمتری بدانند که علف‌ها به نسبت حجم‌شان می‌توانند تولید کننده‌های اکسیژن حتی کارآمدتری نیز باشند. البته با توجه به اینکه گیاهان علفی به نسبت برگ‌های درختان بسیار باریک‌تر و کم‌مقدارتر هستند بهتر این است که هر دوی آنها را به یک اندازه در تولید اکسیژن دارای اهمیت بدانیم. ضمنا شایان توجه است که در آب اقیانوس‌ها موجوداتی آب‌زی از جمله فیتوپلانکتون ها نیز وجود دارند که در حدود ۵۰درصد اکسیژن جهان را تولید و توسط آبی که بعدا بخار می‌شود منتشر می‌کنند.
 
بنابراین گیاهان در طول روز غذای مورد نیازشان را تولید و مصرف می‌کنند و بعد آنرا به ریشه‌ها برای تغذیه می‌فرستند. به‌هر‌حال بخشی از این مواد غذایی برای مصرف گیاه در طول شب ذخیره می‌گردد. در فرآیندی شگفت‌انگیز گیاه غذای خود را برای مصرف خود تا طلوع مجدد خورشید ذخیره می‌کند. سپس تولید غذا مجددا از نو آغاز می‌شود. همچنین گیاه میزان ذخیره‌سازی غذا را با توجه به تغییر طول روز تنظیم می‌کند. نتیجه اینکه یک گیاه می‌تواند در تمام ۲۴ ساعت روز به رشدش ادامه دهد. در صورتی که اگر این ذخیره‌سازی غذا و مصرف آن در طول شب رخ ندهد رشد گیاه در این مدت متوقف می‌شود. همه اینها شاید نشان دهنده این باشد که گیاهان می‌توانند باهوش‌تر از آن چیزی باشند که ما تصور می‌کنیم.

مقاله اختصاصی گروه تدوین محتوای اگرونیک 
استفاده از این مطلب و انتشار آن، با ذکر نام اگرونیک  و درج لینک www.agronic.ir بلامانع می باشد.

منبع
tribnow

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

پیش بینی تولید ۲۰ تن نگین زعفران در خراسان شمالی

اجرای ۱۱۳۰ هکتار سیستم آبیاری نوین در اراضی حوضه دریاچه ارومیه

زالزالک میوه‌ای به رنگ پاییز

تاثیر کشت مکانیزه کشاورزی در دوران خشکسالی

افزایش سطح گلخانه‌ها در چهارمحال و بختیاری به ۳۷ هکتار

پهپادها به کمک کشاورزان طارمی می‌آید

صادرات گردو با نفت برابری می‌کند

لزوم بهره‌گیری کشاورزان از تسهیلات آبیاری نوین

عوامل تأثیرگذار در کاهش کارایی سموم کشاورزی

احداث باغ میوه چگونه صورت می گیرد

فعالیت ۴۲ واحد گلخانه گل و گیاه زینتی در سطح استان همدان

برداشت بیش از ۶۵ هزار تن موز در سیستان و بلوچستان

نقش تکنیک‌های جدید در صنعت کشاورزی

مقابله با تغییرات آب‌وهوایی به کمک درختان پروبیوتیک‌دار

تولید بیش از ۱۱ میلیون تُن محصولات کشاورزی در فارس

بررسی نکات طلایی سربرداری شاخه های درختان میوه

برداشت بیش از ۸۰۰۰ تن لیمو ترش در سیستان و بلوچستان

مناسب ترین درخت گردو جهت پرورش در اردبیل

بهره‌برداری ۲۷ هزار طرح روستایی تا پایان امسال

آغاز برداشت انار از باغات کردستان

توسعه گلخانه‌ها با احداث روستا گلخانه در فارس

برداشت فلفل قرمز از سطح مزارع داورزن

برداشت بیش از ۵۰ هزار تن موز در سیستان و بلوچستان

عدم وجود محدودیت برای فروش خرما با قیمت بالاتر

آیا آب سبز راهگشای کمبود آب در بخش کشاورزی است؟

اگرونیک در شبکه های اجتماعی