1396/4/19 4829

معمولا تعریف ما از فتوسنتز در این مرحله به پایان می‌رسد بدون اینکه توضیحی در مورد این مساله داشته باشیم که پس در موقعی که نور خورشید وجود ندارد در گیاهان چه رخ می‌دهد.

گیاهان در طول شب چه می‌کنند؟

فرآیند زیستی شگفت انگیز گیاهان


اکثر ما در مورد سازوکار «فتوسنتز» مطالبی آموخته‌ایم، فرآیندی که در گیاهان صورت می‌گیرد و در طی آن دی‌اکسید کربن با استفاده از نور خورشید به انرژی‌ شیمیایی‌ای تبدیل می‌گردد که در کربوهیدرات‌ها ذخیره ‌شده و برای تغذیه گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اکسیژن در این فرآیند به عنوان یک محصول فرعی آزاد و منتشر می‌گردد. متاسفانه معمولا تعریف ما در این مرحله به پایان می‌رسد بدون اینکه توضیحی در مورد این مساله داشته باشیم که پس در موقعی که نور خورشید وجود ندارد چه رخ می‌دهد. بسیاری تنها به این پرسش می‌توانند این پاسخ را بدهند که در شب‌ها فرآیندهای زیستی گیاه متوقف می‌گردد.
 
در حقیقت باید بدانیم که در فقدان نور خورشید، فرآیند زیستی گیاه کاملا معکوس می‌گردد! بدین صورت که اکسیژن گرفته شده و دی‌اکسید کربن به عنوان محصول فرعی آزاد می‌گردد. احتمالا کسانی که از این قضیه تعجب کرده‌اند خواهند پرسید که پس چرا درختان و سایر گیاهان به عنوان تولیدکننده‌های اکسیژن شناخته می‌شوند؟ از بخت خوش ما! دلیل آن اینست که فرآیند شبانه گیاهان تنها به میزان ۱۰درصد فعالیت روزانه آنها موثر است. بسیاری از ما فکر می‌کنیم که فقط این درختان هستند که اکسیژن تولید می‌کنند؛ در صورتی‌که شاید عده کمتری بدانند که علف‌ها به نسبت حجم‌شان می‌توانند تولید کننده‌های اکسیژن حتی کارآمدتری نیز باشند. البته با توجه به اینکه گیاهان علفی به نسبت برگ‌های درختان بسیار باریک‌تر و کم‌مقدارتر هستند بهتر این است که هر دوی آنها را به یک اندازه در تولید اکسیژن دارای اهمیت بدانیم. ضمنا شایان توجه است که در آب اقیانوس‌ها موجوداتی آب‌زی از جمله فیتوپلانکتون ها نیز وجود دارند که در حدود ۵۰درصد اکسیژن جهان را تولید و توسط آبی که بعدا بخار می‌شود منتشر می‌کنند.
 
بنابراین گیاهان در طول روز غذای مورد نیازشان را تولید و مصرف می‌کنند و بعد آنرا به ریشه‌ها برای تغذیه می‌فرستند. به‌هر‌حال بخشی از این مواد غذایی برای مصرف گیاه در طول شب ذخیره می‌گردد. در فرآیندی شگفت‌انگیز گیاه غذای خود را برای مصرف خود تا طلوع مجدد خورشید ذخیره می‌کند. سپس تولید غذا مجددا از نو آغاز می‌شود. همچنین گیاه میزان ذخیره‌سازی غذا را با توجه به تغییر طول روز تنظیم می‌کند. نتیجه اینکه یک گیاه می‌تواند در تمام ۲۴ ساعت روز به رشدش ادامه دهد. در صورتی که اگر این ذخیره‌سازی غذا و مصرف آن در طول شب رخ ندهد رشد گیاه در این مدت متوقف می‌شود. همه اینها شاید نشان دهنده این باشد که گیاهان می‌توانند باهوش‌تر از آن چیزی باشند که ما تصور می‌کنیم.

مقاله اختصاصی گروه تدوین محتوای اگرونیک 
استفاده از این مطلب و انتشار آن، با ذکر نام اگرونیک  و درج لینک www.agronic.ir بلامانع می باشد.

منبع
tribnow

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

آغاز برداشت کنجد در آغاز برداشت کنجد در خُنجخُنج

برداشت ۶۵۰ کیلوگرم زعفران از مزارع کاشان

پیشگیری از جنگل‌ زدایی با نوآوری

توزیع بیش از ۴۱ هزار تن کود شیمیایی بین کشت و صنعت‌های خوزستان

کشت قراردادی گندم در ۱۵ هزار هکتار از اراضی بوشهر

برداشت ۶۴۰ تن چای ترش در سیستان و بلوچستان

برداشت زیتون در ۷۰ درصد از باغات گیلان

کشت زیتون مقاوم به کم‌آبی در پژوهشگاه ژنتیک

پیش بینی برداشت ۴۴ هزار تن ذرت علوفه‌ای از مزارع سمنان

افزایش ۲ برابری تولید زیتون

توسعه کشاورزی در اراضی شیب‌دار آری یا خیر؟

کشت فراسرزمینی؛ فرصت یا تهدید؟

۱۴۱ واحد گلخانه خانگی در منطقه سیستان احداث می‌شود

آغاز برداشت محصولات گلخانه ای در جنوب استان کرمان

تولید زعفران و اشتغال بیش از ۱۰ هزار نفر در تایباد

۶۲۹ هزار هکتار از اراضی خوزستان به زیر کشت پاییزه می‌رود

تولید کودهای زیستی برای ارتقای سطح عملکرد کشاورزی در کشور

ایجاد اشتغال 5 هزار نفری با تولید محصولات گلخانه ای

اجرای طرح جهش تولید در سطح ۳۵۰ هکتار از اراضی دیم لرستان

۲۵ هکتار به سطح گلخانه‌های همدان اضافه می‌شود

کشت ۲۱۰ هکتار کلزا در همدان

افزایش ۶۰ درصدی تولید محصولات علوفه‌ای در قائنات

تغییر الگوی کشت موجب بهره وری ۳۰۰۰ میلیارد تومانی اقتصاد خراسان شمالی می شود

بیش از ۱۶ هزار هکتار از اراضی خوزستان به زیرکشت چغندر پاییزه می‌رود

تعیین الگوی کشت در حوضه‌های آبی خوزستان

اگرونیک در شبکه های اجتماعی