1401/2/7 516

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از افتتاح و بهره برداری دو واحد فرآوری سیب زمینی در سال آینده در این استان خبر داد.

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان


مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از افتتاح و بهره برداری دو واحد فرآوری سیب زمینی در سال آینده در این استان خبر داد.

حسن محمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در بحث صنایع تبدیلی طرح‌های مهم و شاخصی در استان همدان در حال احداث هستند، اظهارکرد: یکی از بزرگترین طرح‌های در حال احداث واحد فرآوری سیب زمینی شهرستان بهار با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان بوده که بخش ساختمانی آن دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و برای تکمیل طرح به سه میلیون دلار تسهیلات ارزی نیاز دارد.

وی با اشاره به پیش بینی افتتاح و بهره برداری طرح فوق در سال آینده افزود: این طرح به صورت مستقیم برای ۲۰۰ نفر و به صورت غیر مستقیم برای دو هزار نفر اشتغال به همراه خواهد داشت.

محمدی همچنین با اشاره به دیگر واحد فرآوری سیب زمینی در حال احداث در استان تصریح کرد:این واحد نیز با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان دارای ۱۰درصد پیشرفت فیزیکی بوده و در صورتی که  تسهیلات بانکی مورد نیاز به آن تزریق شود در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدی در ادامه محصول سیر را یکی از محصولات کشاورزی مهم استان با تولید سالیانه ۵۰ هزار تن برشمرد و خاطر نشان کرد: احداث شهرک سیر در استان همدان در دست پیگیری بوده و با کمک استانداری و شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای جانمایی طرح یک زمین ۳۰ هکتاری در منطقه انصارالامام مکان‌یابی شد که به دلیل مشکل آب مورد تایید قرار نگرفت.

وی یادآور شد: در حال حاضر به دنبال یک زمین دیگر برای جانمایی طرح هستیم تا در مکان جانمایی شده نسبت به احداث شهرک تخصصی سیر اقدام و تمامی واحدهای فرآوری بسته بندی و صادراتی سیر را در آن شهرک ایجاد کنیم تا بتوان مشکل فرآوری  سیر استان  همدان را به عنوان یک برند کشوری و جهانی مرتفع کرد.

محمدی یاد آور شد: یک واحد فرآوری سیر نیز قرار بر آن است که با همکاری وکمک جهاد کشاورزی در استان همدان افتتاح و به بهره برداری برسد.

وی در رابطه با گشنیز نیز گفت: در بحث گشنیز در  شهرستان نهاوند دارای پنج تا شش واحد درجه بندی و بسته بندی گشنیز هستیم که در دو یا سه سال گذشته به این واحدهای مجوز داده شده است.

محمدی با بیان اینکه تاکنون دو واحد از این واحدها  به بهره برداری رسیده و پیش بینی می شود دو واحد  دیگر نیز امسال به بهره‌برداری برسد، اضافه کرد: در رابطه با واحد فرآوری گشنیز با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در بحث عصاره و اسانس گشنیز  پیش بینی می شود در شش ماهه سال جاری این واحد افتتاح شود.
انتهای پیام
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

برداشت ۷ کیلو زعفران در هکتار

با نهال بادام پول‌ساز و پرسود آشنا شوید

آغاز کشت بهاره «گلرنگ» در کبودراهنگ

ثبت ۲۴۲۵ شغل ایجاد شده در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری در سامانه رصد

اگروتوریسم در خراسان رضوی فراگیر خواهد شد

لرستان پیشرو در ایجاد خانه‌های محیط زیست

تعویق رشد رویشی محصولات کشاورزی گلستان

تجهیز ۶۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به روش‌های نوین آبیاری

صرفه جویی ۵ میلیون مترمکعب آب در راستای سازگاری با کم آبی در چهارمحال و بختیاری

پیش‌بینی تولید ۳۵۰ هزار تن گندم سال جاری در لرستان

برداشت گلچه های گلرنگ مزارع سیستان وبلوچستان از شهرستان دشتیاری

کاشت ۳۰۰ هزار اصله نهال در کرمانشاه در هفته منابع طبیعی

آغاز توزیع بیش از ۱۵ هزار تن کودشیمیایی بهاره در بروجرد

راه مواجهه با بحران کمبود آب استفاده از فناوری در کشاورزی

اراضی کشاورزی قزوین مجهز به سامانه نوین آبیاری می‌شود

توسعه نخلستان ها راهی مطمئن برای تجارت خرما در سیستان وبلوچستان

کشت ۵۰۰۰ بوته آناناس برای اولین بار در شهرستان زرآباد

ضدعفونی بیش از 88 هزار تن بذور غلات در همدان

صادرات بیش از ۲۳۸ هزار گلدان گل از نوشهر

کشت سیب زمینی در شهرستان خاش آغاز شد

۱۸۰ هزار تن گوجه فرنگی در بوشهر برداشت می‌شود

آزمایشگاه کشت بافت گیاهی مرکز تحقیقات جهادکشاورزی استان زنجان افتتاح شد

آغاز طرح ایجاد مزارع نوآوری در استان بوشهر

احداث ۳۰ هکتار باغ گل محمدی در شهرستان تفتان

لرستان قطب محصولات گلخانه‌ای خواهد شد

اگرونیک در شبکه های اجتماعی