1401/2/7 69

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از افتتاح و بهره برداری دو واحد فرآوری سیب زمینی در سال آینده در این استان خبر داد.

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان


مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از افتتاح و بهره برداری دو واحد فرآوری سیب زمینی در سال آینده در این استان خبر داد.

حسن محمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در بحث صنایع تبدیلی طرح‌های مهم و شاخصی در استان همدان در حال احداث هستند، اظهارکرد: یکی از بزرگترین طرح‌های در حال احداث واحد فرآوری سیب زمینی شهرستان بهار با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان بوده که بخش ساختمانی آن دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و برای تکمیل طرح به سه میلیون دلار تسهیلات ارزی نیاز دارد.

وی با اشاره به پیش بینی افتتاح و بهره برداری طرح فوق در سال آینده افزود: این طرح به صورت مستقیم برای ۲۰۰ نفر و به صورت غیر مستقیم برای دو هزار نفر اشتغال به همراه خواهد داشت.

محمدی همچنین با اشاره به دیگر واحد فرآوری سیب زمینی در حال احداث در استان تصریح کرد:این واحد نیز با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان دارای ۱۰درصد پیشرفت فیزیکی بوده و در صورتی که  تسهیلات بانکی مورد نیاز به آن تزریق شود در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدی در ادامه محصول سیر را یکی از محصولات کشاورزی مهم استان با تولید سالیانه ۵۰ هزار تن برشمرد و خاطر نشان کرد: احداث شهرک سیر در استان همدان در دست پیگیری بوده و با کمک استانداری و شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای جانمایی طرح یک زمین ۳۰ هکتاری در منطقه انصارالامام مکان‌یابی شد که به دلیل مشکل آب مورد تایید قرار نگرفت.

وی یادآور شد: در حال حاضر به دنبال یک زمین دیگر برای جانمایی طرح هستیم تا در مکان جانمایی شده نسبت به احداث شهرک تخصصی سیر اقدام و تمامی واحدهای فرآوری بسته بندی و صادراتی سیر را در آن شهرک ایجاد کنیم تا بتوان مشکل فرآوری  سیر استان  همدان را به عنوان یک برند کشوری و جهانی مرتفع کرد.

محمدی یاد آور شد: یک واحد فرآوری سیر نیز قرار بر آن است که با همکاری وکمک جهاد کشاورزی در استان همدان افتتاح و به بهره برداری برسد.

وی در رابطه با گشنیز نیز گفت: در بحث گشنیز در  شهرستان نهاوند دارای پنج تا شش واحد درجه بندی و بسته بندی گشنیز هستیم که در دو یا سه سال گذشته به این واحدهای مجوز داده شده است.

محمدی با بیان اینکه تاکنون دو واحد از این واحدها  به بهره برداری رسیده و پیش بینی می شود دو واحد  دیگر نیز امسال به بهره‌برداری برسد، اضافه کرد: در رابطه با واحد فرآوری گشنیز با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در بحث عصاره و اسانس گشنیز  پیش بینی می شود در شش ماهه سال جاری این واحد افتتاح شود.
انتهای پیام
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

افزایش بیش از ۱۵ هزار تنی خرید گندم در رامشیر

بیش از هزار تن محصول از گلستان‌های گل محمدی لرستان برداشت می‌شود

پیش بینی برداشت ۱۷۰ تن توت فرنگی در رودبار

راهکار جهاد کشاورزی برای جلوگیری از سرمازدگی باغات گردو

دستیابی به نتایج خوب در زمینه پرورش گیاهان دارویی در استان مازندران

افزایش ۷ برابری مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در کشور

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

اگرونیک در شبکه های اجتماعی