1401/2/7 348

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از افتتاح و بهره برداری دو واحد فرآوری سیب زمینی در سال آینده در این استان خبر داد.

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان


مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از افتتاح و بهره برداری دو واحد فرآوری سیب زمینی در سال آینده در این استان خبر داد.

حسن محمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در بحث صنایع تبدیلی طرح‌های مهم و شاخصی در استان همدان در حال احداث هستند، اظهارکرد: یکی از بزرگترین طرح‌های در حال احداث واحد فرآوری سیب زمینی شهرستان بهار با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان بوده که بخش ساختمانی آن دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و برای تکمیل طرح به سه میلیون دلار تسهیلات ارزی نیاز دارد.

وی با اشاره به پیش بینی افتتاح و بهره برداری طرح فوق در سال آینده افزود: این طرح به صورت مستقیم برای ۲۰۰ نفر و به صورت غیر مستقیم برای دو هزار نفر اشتغال به همراه خواهد داشت.

محمدی همچنین با اشاره به دیگر واحد فرآوری سیب زمینی در حال احداث در استان تصریح کرد:این واحد نیز با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان دارای ۱۰درصد پیشرفت فیزیکی بوده و در صورتی که  تسهیلات بانکی مورد نیاز به آن تزریق شود در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدی در ادامه محصول سیر را یکی از محصولات کشاورزی مهم استان با تولید سالیانه ۵۰ هزار تن برشمرد و خاطر نشان کرد: احداث شهرک سیر در استان همدان در دست پیگیری بوده و با کمک استانداری و شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای جانمایی طرح یک زمین ۳۰ هکتاری در منطقه انصارالامام مکان‌یابی شد که به دلیل مشکل آب مورد تایید قرار نگرفت.

وی یادآور شد: در حال حاضر به دنبال یک زمین دیگر برای جانمایی طرح هستیم تا در مکان جانمایی شده نسبت به احداث شهرک تخصصی سیر اقدام و تمامی واحدهای فرآوری بسته بندی و صادراتی سیر را در آن شهرک ایجاد کنیم تا بتوان مشکل فرآوری  سیر استان  همدان را به عنوان یک برند کشوری و جهانی مرتفع کرد.

محمدی یاد آور شد: یک واحد فرآوری سیر نیز قرار بر آن است که با همکاری وکمک جهاد کشاورزی در استان همدان افتتاح و به بهره برداری برسد.

وی در رابطه با گشنیز نیز گفت: در بحث گشنیز در  شهرستان نهاوند دارای پنج تا شش واحد درجه بندی و بسته بندی گشنیز هستیم که در دو یا سه سال گذشته به این واحدهای مجوز داده شده است.

محمدی با بیان اینکه تاکنون دو واحد از این واحدها  به بهره برداری رسیده و پیش بینی می شود دو واحد  دیگر نیز امسال به بهره‌برداری برسد، اضافه کرد: در رابطه با واحد فرآوری گشنیز با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در بحث عصاره و اسانس گشنیز  پیش بینی می شود در شش ماهه سال جاری این واحد افتتاح شود.
انتهای پیام
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

شهر سهرورد میزبان جشنواره گردو

کشت پسته در ۶۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی حوضه آبریز دریاچه ارومیه

سال استثنایی گندم

۱۲ هزار تن انار از باغات باغملک برداشت می‌شود

برداشت گندم در خراسان شمالی ۴۵ درصد افزایش یافت

تاثیر طراحی الگوی کشت در علمی شدن کشاورزی خوزستان

پیش بینی برداشت بیش از ۲۱ هزار تن انار در سیستان و بلوچستان

برداشت مکانیزه برنج در ۲۰۱ هزار هکتار شالیزار مازندران

افزایش ۸ برابری مصرف کود فسفاته در استان همدان

برنامه‌ریزی برای کشت 11 هزار هکتار کلزا کرمانشاه

اجرای طرح اصلاح الگوی کشت

آغاز برداشت انگور از بام کشاورزی دنیا

بهره‌برداری از گلخانه مدرن وحدت در زنجان تا پایان امسال

تحقق ۸۰درصدی برنامه تولید بذر گندم در بوشهر

نهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی در کرمانشاه

نشا چیست؟

تجهیز و نوسازی ۲۳۶ هکتار از اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان

پرداخت ۳۳ هزار میلیارد تسهیلات کشاورزی در مازندران

افتتاح پروژه آبیاری نوین مزرعه تعاونی تولید اسلام آباد در مانه و سملقان

تامین ۵۰ درصد کود اوره کشور در بوشهر

توزیع بیش از ۶۷ هزار تن انواع کود در خراسان رضوی طی سال جاری

صادرات گلرنگ فرآوری شده کبودراهنگ به ۴ کشور دنیا

امسال ١٣٠ هکتار گلخانه جدید در سیستان وبلوچستان احداث می شود

عقد تفاهم‌نامه با ۲۸۶ کشاورز پلدختر جهت خاموش کردن پمپاژها

حمایت بنیاد احسان برای کشت گیاهان دارویی توسط خانوارهای کم‌ برخوردار

اگرونیک در شبکه های اجتماعی