1396/2/16 1640

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه شهروندان فروش میوه‌های غیرمجاز و ممنوعه را پس از شناسایی به مراجع ذی‌ربط اطلاع رسانی کنند، گفت: توازن نرخ میوه نیازمندهمکاری شهرداری، تعاونی روستایی و وزارت کشاورزی است.

خادم تشریح کرد :

پرونده تراریخته‌های قاچاق همچنان روی میز

سیدعلاء الدین  خادم درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  فروش میوه های قاچاق در بازار کشاورزی،گفت:عدم اطلاع از مبدا  تولید میوه های قاچاق ، سلامت شهروندان را به خطرمی اندازد و از همین رو میوه های قاچاق نه تنها  سلامت مردم ، بلکه اصل  اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال که رکن اساسی آن حمایت از  تولید داخلی است را  نیز زیر سوال می برد. نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشاورزی تنها واردات محدود برخی از محصولات کشاورزی را برطبق قانون مجاز اعلام کرده است،تصریح کرد: شهروندان میوه های غیرمجاز و ممنوعه را که بدون مجوز وارد شدند را پس از رویت و شناسایی به مراجع ذی ربط  اطلاع رسانی کنند تا  از فروش این نوع  از محصولات کشاورزی دربازار جلوگیری شود.
 
خادم با اشاره به اینکه مباحث تراریخته در زمینه میوه های قاچاق هنوز پابرجاست،گفت: برای حفظ و صیانت از سلامت شهروندان فروشگاه های کشور تنها مجاز هستند ، میوه های خارجی را در معرض فروش قراردهند که بر طبق مجوز های وارداتی و غربالگری وارد شده اند. وی با بیان اینکه میوه های قاچاق علاوه برضربه مهلک به اقتصاد کشور سلامتی مردم  را نیز  به خطرمی اندازد، تصریح کرد: شهروندان برای شناسایی میوه های قاچاق می توانند با مراجعه به لیست میوه های وارداتی اعلام شده توسط وزارت کشاورزی از  نحوه ورود محصولات کشاورزی  به کشور اطلاعات  لازم را کسب کنند تا  شهروندان تنها  محصولات کشاورزی را  در سبد  خریدشان قرار دهند که از  مبادی رسمی و با غربالگری وارد شده اند.
 
 خادم افزود: یکسان سازی  نرخ میوه  درکشور نیازمند همکاری شهرداری، تعاونی روستایی و وزارت کشاورزی است . وی  با بیان اینکه اختلاف نرخ میوه در شهرهای مختلف  نظم و انسجام  بازار میوه را تحت تاثیر  قرار می دهد،افزود:اگر شرایط  بازار میوه بر طبق مولفه های عرضه و تقاضا نباشد، نمی‌توان امیدوار بودکه بازاراقتصادی میوه به  تعادل نرخ  برسد. عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نرخ متنوع میوه از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر نشان از عدم نظارت جامع و حضور دلالان در صنعت کشاورزی دارد، یادآورشد: نوسانات نرخ میوه  در بازار کشاورزی آفت تنظیم بازار محصولات کشاورزی در اهداف  بلند مدت اقتصادی  به شمار می آید .

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

برداشت ۱۷۵ تن توت درختی در آذربایجان غربی آغاز شد

آغاز برداشت گندم از مزارع خراسان شمالی

گستردگی فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان اردبیل

کشت گیاهان دارویی در ۱۴۰۰ هکتار از اراضی کم بازده لرستان

آغاز دومین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان از فردا

خرید ۳۰ تن گندم بذری در خراسان شمالی

پیش‌بینی برداشت ۵۰ تن گل‌محمدی از مزارع اسدآباد

۹۰ درصد کودهای کشاورزی، تولید داخلی است

برداشت "کلزا" از مزارع کرمانشاه آغاز شد

کاشت گیاهان دارویی از راهکارهای مقابله با بحران کم‌آبی

انجام نشاء در ۱۲۵ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

چرا خشکه‌کاری برنج در گلستان شکست خورد؟

پیش‌بینی تولید ۶۸ هزار تن گل محمدی در سال جاری

توسعه ۶ برابری گلخانه‌های رزن

توزیع بیش از ۷ هزار تن کود شیمیایی در خوزستان

پیش‌بینی تولید ۶۰۰۰ تن کلزا در خراسان رضوی طی سال جاری

اولین مزرعه نوآوریِ جنوب کرمان رتبه برتر کشور را کسب کرد

حفظ منابع آب و خاک تنها راه رسیدن به توسعه پایدار است

چهارمین جشنواره توت‌فرنگی در روستای گردشگری شیان برگزار می‌شود

نشاء برنج در ۲۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری گیلان

توسعه ۱۰۰۰ هکتاری کشت گیاهان دارویی در لرستان

نخستین مزرعه هوشمند کشور راه‌اندازی می‌شود

نشاء شالی در مزارع گلستان آغاز شد

آغاز برداشت گل محمدی از باغات بهاباد یزد

تولید ۳۲۳ هزار تن محصولات صنعتی و کشاورزی در ارس

اگرونیک در شبکه های اجتماعی