1396/10/14 1575

پنل چشم‌انداز انجمن مواد غذایی آمریکا پیش‌بینی‌هایی را درباره روند استفاده از مواد غذایی برای سال ۲۰۱۸ انجام داده است.

روند غذایی سال ۲۰۱۸ طبق پیش‌بینی انجمن غذای آمریکا


پنل چشم انداز انجمن مواد غذایی آمریکا (Specialty Food Association) پیش‌بینی‌هایی را درباره روند استفاده از مواد غذایی برای سال ۲۰۱۸ انجام داده است، که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود. به گزارش " prnewswire "، دنیس پورسل، سرپرست محتوا انجمن تخصصی غذا، می‌گوید: "روند پایداری و سلامت در سال ۲۰۱۸ به صورت موازی انجام می‌شود. همچنین این پنل پیش‌بینی می‌کند از جلبک بیشتر و سایر پروتئین‌های گیاهی و محصولاتی که در راستای کاهش زباله‌های مواد غذایی هستند، استفاده شود. در حالی که بسیاری از این موارد با سلامتی و انتخاب‌های بهتر و تقاضای مصرف کنندگان پیش می‌رود. "

 

برخی از این موارد به شرح زیر هستند:

- مواد غذایی گیاهی: گزینه‌های گیاهی در بسیاری از گروه‌ها فراتر از جایگزین‌های گوشتی گسترش می‌یابند. بخش‌هایی همچون پنیر و دسرهای یخ زده در زیر شاخه‌های گیاهی ، جلبک‌ها به عنوان جایگزین گوشت، طرفداران بیشتری دارند. سال ۲۰۱۸ استفاده از غذاهای گیاهی خواهان بیشتری دارد .
 

- محصولات با قابلیت استفاده مجدد: از آنجایی که آگاهی مصرف کنندگان در ایالات متحده نسبت به هدررفت مواد غذایی افزایش یافته ، از این رو محصولاتی از مواد ی تهیه شده که جزو زباله در نظر گرفته می‌شود، به طوری که در حال حاضر شاهد تولید آب میوه‌ها یی هستیم که از میوه‌های درجه دوم، خرد شده تهیه می‌شود.
 

- شیرین کننده‌ها: شکر از جمله مواد غذایی است که در ابتدای فهرست رژیم غذایی افراد قرار دارد. از این رو مصرف کنندگان ، به شیرین کننده‌های جایگزین دارای کالری کمتر و و همچنین اثرات پایدار گرایش پیدا کرده اند . بنابراین در تهیه شربت از خرما، سورگوم و حتا یاكون (نوعی سبزی ریشه ای است) به عنوان گزینه‌های شیرین کننده استفاده می‌شود.
 

- برچسب زدن محصول (labeling ۲,۰.): برچسب زدن محصولات بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. چراکه مصرف کنندگان به دنبال آگاهی بیشتر درباره منابع عناصر و زنجیره تامین هر یک از اقلام در سبد خرید خود هستند. همچنین شفافیت درباره محصولات تراریخته ( GMO )، یکی از مواردی است که جزو اولویت‌ها است.
 

- غذاهای خاورمیانه: غذاها مانند هوموس (۱)، پیتا (۲) و فلافل از جمله غذاهایی هستند که خواهان بیشتری دارد ، اما اکنون مصرف کنندگان می‌خواهند تا سنت‌های عمیق، تفاوت‌های منطقه ای و ترکیبات کلاسیک فرهنگ‌های خاورمیانه را کشف کنند، که از ان جمله می‌توان به فرهنگ ایرانی‌ها، اسرائیلی‌ها، مراکشی‌ها، سوری و لبنانی‌ها اشاره کرد.
 

- ظهور نان سنتی: اگرچه در سال‌های اخیر توجه زیادی به محصولات بدون گلوتن شده است، اما از سوی دیگر، نان‌های سنتی نیز با فرایند تولید همراه با بهره بردن از پروتئین‌ها و سبزیجات افزایش یافته است. این درحالی است که نانوایی‌ها از دانه‌های محلی استفاده ، و آن را آرد کرده و پس از زمان لازم برای تخمیر ، به شیوه ای مناسب، نان را عرضه می‌کنند.
 

 انجمن تخصصی غذا (Specialty Food Association) ، یک انجمن بین‌المللی غیرانتفاعی و متشکل از واردکنندگان و کارآفرینان است، که در سال ۱۹۵۲ در نیویورک تاسیس شد و ۳۵۰۰ عضو در ایالات متحده و خارج از کشور دارد.

منبع
ایانا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

بیش از هزار تن محصول از گلستان‌های گل محمدی لرستان برداشت می‌شود

پیش بینی برداشت ۱۷۰ تن توت فرنگی در رودبار

راهکار جهاد کشاورزی برای جلوگیری از سرمازدگی باغات گردو

دستیابی به نتایج خوب در زمینه پرورش گیاهان دارویی در استان مازندران

افزایش ۷ برابری مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در کشور

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

توسعه کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی با توزیع نهاده های ارزان قیمت

اگرونیک در شبکه های اجتماعی