1396/10/14 1978

پنل چشم‌انداز انجمن مواد غذایی آمریکا پیش‌بینی‌هایی را درباره روند استفاده از مواد غذایی برای سال ۲۰۱۸ انجام داده است.

روند غذایی سال ۲۰۱۸ طبق پیش‌بینی انجمن غذای آمریکا


پنل چشم انداز انجمن مواد غذایی آمریکا (Specialty Food Association) پیش‌بینی‌هایی را درباره روند استفاده از مواد غذایی برای سال ۲۰۱۸ انجام داده است، که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود. به گزارش " prnewswire "، دنیس پورسل، سرپرست محتوا انجمن تخصصی غذا، می‌گوید: "روند پایداری و سلامت در سال ۲۰۱۸ به صورت موازی انجام می‌شود. همچنین این پنل پیش‌بینی می‌کند از جلبک بیشتر و سایر پروتئین‌های گیاهی و محصولاتی که در راستای کاهش زباله‌های مواد غذایی هستند، استفاده شود. در حالی که بسیاری از این موارد با سلامتی و انتخاب‌های بهتر و تقاضای مصرف کنندگان پیش می‌رود. "

 

برخی از این موارد به شرح زیر هستند:

- مواد غذایی گیاهی: گزینه‌های گیاهی در بسیاری از گروه‌ها فراتر از جایگزین‌های گوشتی گسترش می‌یابند. بخش‌هایی همچون پنیر و دسرهای یخ زده در زیر شاخه‌های گیاهی ، جلبک‌ها به عنوان جایگزین گوشت، طرفداران بیشتری دارند. سال ۲۰۱۸ استفاده از غذاهای گیاهی خواهان بیشتری دارد .
 

- محصولات با قابلیت استفاده مجدد: از آنجایی که آگاهی مصرف کنندگان در ایالات متحده نسبت به هدررفت مواد غذایی افزایش یافته ، از این رو محصولاتی از مواد ی تهیه شده که جزو زباله در نظر گرفته می‌شود، به طوری که در حال حاضر شاهد تولید آب میوه‌ها یی هستیم که از میوه‌های درجه دوم، خرد شده تهیه می‌شود.
 

- شیرین کننده‌ها: شکر از جمله مواد غذایی است که در ابتدای فهرست رژیم غذایی افراد قرار دارد. از این رو مصرف کنندگان ، به شیرین کننده‌های جایگزین دارای کالری کمتر و و همچنین اثرات پایدار گرایش پیدا کرده اند . بنابراین در تهیه شربت از خرما، سورگوم و حتا یاكون (نوعی سبزی ریشه ای است) به عنوان گزینه‌های شیرین کننده استفاده می‌شود.
 

- برچسب زدن محصول (labeling ۲,۰.): برچسب زدن محصولات بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. چراکه مصرف کنندگان به دنبال آگاهی بیشتر درباره منابع عناصر و زنجیره تامین هر یک از اقلام در سبد خرید خود هستند. همچنین شفافیت درباره محصولات تراریخته ( GMO )، یکی از مواردی است که جزو اولویت‌ها است.
 

- غذاهای خاورمیانه: غذاها مانند هوموس (۱)، پیتا (۲) و فلافل از جمله غذاهایی هستند که خواهان بیشتری دارد ، اما اکنون مصرف کنندگان می‌خواهند تا سنت‌های عمیق، تفاوت‌های منطقه ای و ترکیبات کلاسیک فرهنگ‌های خاورمیانه را کشف کنند، که از ان جمله می‌توان به فرهنگ ایرانی‌ها، اسرائیلی‌ها، مراکشی‌ها، سوری و لبنانی‌ها اشاره کرد.
 

- ظهور نان سنتی: اگرچه در سال‌های اخیر توجه زیادی به محصولات بدون گلوتن شده است، اما از سوی دیگر، نان‌های سنتی نیز با فرایند تولید همراه با بهره بردن از پروتئین‌ها و سبزیجات افزایش یافته است. این درحالی است که نانوایی‌ها از دانه‌های محلی استفاده ، و آن را آرد کرده و پس از زمان لازم برای تخمیر ، به شیوه ای مناسب، نان را عرضه می‌کنند.
 

 انجمن تخصصی غذا (Specialty Food Association) ، یک انجمن بین‌المللی غیرانتفاعی و متشکل از واردکنندگان و کارآفرینان است، که در سال ۱۹۵۲ در نیویورک تاسیس شد و ۳۵۰۰ عضو در ایالات متحده و خارج از کشور دارد.

منبع
ایانا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

برداشت ۷ کیلو زعفران در هکتار

با نهال بادام پول‌ساز و پرسود آشنا شوید

آغاز کشت بهاره «گلرنگ» در کبودراهنگ

ثبت ۲۴۲۵ شغل ایجاد شده در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری در سامانه رصد

اگروتوریسم در خراسان رضوی فراگیر خواهد شد

لرستان پیشرو در ایجاد خانه‌های محیط زیست

تعویق رشد رویشی محصولات کشاورزی گلستان

تجهیز ۶۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به روش‌های نوین آبیاری

صرفه جویی ۵ میلیون مترمکعب آب در راستای سازگاری با کم آبی در چهارمحال و بختیاری

پیش‌بینی تولید ۳۵۰ هزار تن گندم سال جاری در لرستان

برداشت گلچه های گلرنگ مزارع سیستان وبلوچستان از شهرستان دشتیاری

کاشت ۳۰۰ هزار اصله نهال در کرمانشاه در هفته منابع طبیعی

آغاز توزیع بیش از ۱۵ هزار تن کودشیمیایی بهاره در بروجرد

راه مواجهه با بحران کمبود آب استفاده از فناوری در کشاورزی

اراضی کشاورزی قزوین مجهز به سامانه نوین آبیاری می‌شود

توسعه نخلستان ها راهی مطمئن برای تجارت خرما در سیستان وبلوچستان

کشت ۵۰۰۰ بوته آناناس برای اولین بار در شهرستان زرآباد

ضدعفونی بیش از 88 هزار تن بذور غلات در همدان

صادرات بیش از ۲۳۸ هزار گلدان گل از نوشهر

کشت سیب زمینی در شهرستان خاش آغاز شد

۱۸۰ هزار تن گوجه فرنگی در بوشهر برداشت می‌شود

آزمایشگاه کشت بافت گیاهی مرکز تحقیقات جهادکشاورزی استان زنجان افتتاح شد

آغاز طرح ایجاد مزارع نوآوری در استان بوشهر

احداث ۳۰ هکتار باغ گل محمدی در شهرستان تفتان

لرستان قطب محصولات گلخانه‌ای خواهد شد

اگرونیک در شبکه های اجتماعی