1396/5/4 945

در دوسال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی خوب عمل کرده تا کشاورزان از همین طریق ماشین‌آلات کشاورزی خریداری کنند.

استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل هزینه تولید را کاهش می‌دهد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس: در دوسال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی خوب عمل کرده تا کشاورزان از همین طریق ماشین‌آلات کشاورزی خریداری کنند. جلال محمودزاده، در خصوص نوسازی تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی و تاثیرهای آن بر صنایع کشاورزی و تولید ماشین‌آلات کشاورزی، اظهار داشت: سن ماشین‌آلات کشاورزی در داخل کشور بسیار بالا است و این فرسودگی عاملی می‌شود تا از مراحل داشت تا برداشت هدررفت بسیاری را داشته باشیم.
 
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این هدر رفت بالای محصولات کشاورزی مخصوصا در مرحله برداشت باعث می‌شود تا قیمت تمام شده محصولات کشاورزی افزایش یابد، گفت: بالا بودن قیمت تمام شده محصولات کشاورزی عامل ضعف رقابت‌پذیری محصولات کشاورزی ایرانی در بازارهای جهانی می‌شود. وی با اشاره به اینکه یکی از آیتم‌های مهم درصادرات محصولات کشاورزی پایین بودن قیمت تمام شده محصول است، اضافه کرد: راه‌های مختلفی برای کاهش هزینه‌های محصولات کشاورزی وجود دارد که یکی از این ‌راه‌ها مکانیزه کردن مزارع کشاورزی با استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی است.
 
محمودزاده باتاکید بر اینکه ماشین‌آلات کشاورزی صنعت کشاورزی ما عمدتاً قدیمی هستند و از تکنولوژی رو دنیا بهره‌مند نیستند، تصریح کرد: کشاورزان می بایست از ماشین‌آلات تولید داخل استفاده کنند، ماشین‌آلاتی که دارای نشان استاندارد هستند و از قیمت تمام شده پایین‌تری نسبت به نمونه‌های خارجی برخوردار هستند. وی با بیان اینکه قطعاً کشاورزان ایرانی با استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل به‌علت پایین بودن قیمت آنها هزینه تولید خود را کاهش می‌دهند، ادامه داد: همچنین استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل باعث بالا رفتن کیفیت محصولات کشاورزی می‌شود و می‌توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم.
 
محمودزاده در خصوص حمایت‌های دولت برای استفاده کشاورزان از محصولات صنایع تولید ماشین‌آلات کشاورزی داخلی، اظهار داشت: در دوسال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی خوب عمل کرده تا کشاورزان از همین طریق ماشین‌آلات کشاورزی خریداری کنند و ناوگان ماشین‌آلات بخش کشاورزی از لحاظ سن و کیفیت ارتقاء یابد. عضو هیئت رئیسه کمیسین کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان، خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه دولت موظف شده تا در جهت نوسازی ناوگان ماشین‌آلات کشاورزی تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار کشاورزان قرار دهد.
منبع
خانه ملت

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

افزایش ۷ برابری مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در کشور

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

توسعه کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی با توزیع نهاده های ارزان قیمت

برآورد کشت ۲۶ هزار هکتار ذرت‌دانه‌ای در کرمانشاه

راه‌های رسیدن به کشاورزی تجاری چیست؟

4000 هکتار از مزارع کرمانشاه زیر کشت گیاهان دارویی رفته است

برداشت کلزا در جنوب کرمان آغاز شد

اگرونیک در شبکه های اجتماعی