1396/5/4 1248

در دوسال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی خوب عمل کرده تا کشاورزان از همین طریق ماشین‌آلات کشاورزی خریداری کنند.

استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل هزینه تولید را کاهش می‌دهد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس: در دوسال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی خوب عمل کرده تا کشاورزان از همین طریق ماشین‌آلات کشاورزی خریداری کنند. جلال محمودزاده، در خصوص نوسازی تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی و تاثیرهای آن بر صنایع کشاورزی و تولید ماشین‌آلات کشاورزی، اظهار داشت: سن ماشین‌آلات کشاورزی در داخل کشور بسیار بالا است و این فرسودگی عاملی می‌شود تا از مراحل داشت تا برداشت هدررفت بسیاری را داشته باشیم.
 
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این هدر رفت بالای محصولات کشاورزی مخصوصا در مرحله برداشت باعث می‌شود تا قیمت تمام شده محصولات کشاورزی افزایش یابد، گفت: بالا بودن قیمت تمام شده محصولات کشاورزی عامل ضعف رقابت‌پذیری محصولات کشاورزی ایرانی در بازارهای جهانی می‌شود. وی با اشاره به اینکه یکی از آیتم‌های مهم درصادرات محصولات کشاورزی پایین بودن قیمت تمام شده محصول است، اضافه کرد: راه‌های مختلفی برای کاهش هزینه‌های محصولات کشاورزی وجود دارد که یکی از این ‌راه‌ها مکانیزه کردن مزارع کشاورزی با استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی است.
 
محمودزاده باتاکید بر اینکه ماشین‌آلات کشاورزی صنعت کشاورزی ما عمدتاً قدیمی هستند و از تکنولوژی رو دنیا بهره‌مند نیستند، تصریح کرد: کشاورزان می بایست از ماشین‌آلات تولید داخل استفاده کنند، ماشین‌آلاتی که دارای نشان استاندارد هستند و از قیمت تمام شده پایین‌تری نسبت به نمونه‌های خارجی برخوردار هستند. وی با بیان اینکه قطعاً کشاورزان ایرانی با استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل به‌علت پایین بودن قیمت آنها هزینه تولید خود را کاهش می‌دهند، ادامه داد: همچنین استفاده از ماشین‌آلات تولید داخل باعث بالا رفتن کیفیت محصولات کشاورزی می‌شود و می‌توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم.
 
محمودزاده در خصوص حمایت‌های دولت برای استفاده کشاورزان از محصولات صنایع تولید ماشین‌آلات کشاورزی داخلی، اظهار داشت: در دوسال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی خوب عمل کرده تا کشاورزان از همین طریق ماشین‌آلات کشاورزی خریداری کنند و ناوگان ماشین‌آلات بخش کشاورزی از لحاظ سن و کیفیت ارتقاء یابد. عضو هیئت رئیسه کمیسین کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان، خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه دولت موظف شده تا در جهت نوسازی ناوگان ماشین‌آلات کشاورزی تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار کشاورزان قرار دهد.
منبع
خانه ملت

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

پرونده کشت کلزا در کرمانشاه با 2295 هکتار بسته شد

راهی برای مقابله بهتر برنج با علف‌های هرز

برداشت ۲ هزار تُن «بِه» در نطنز

تخصیص ۳۶۰ هکتار از اراضی دیم تویسرکان به کشت گیاهان دارویی

الگوی کشت بین عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی همخوانی ایجاد می‌کند

۱۵ هکتار گلرنگ در لاشار کشت شد

یک تیر و دو نشان با جذب مهندسان کشاورزی

برآورد تولید ۴۰ کیلوگرم زعفران در فامنین

آغاز کشت قراردادی گندم و جو در اراضی کشت و صنعت مغان

آغاز برداشت کنجد در آغاز برداشت کنجد در خُنجخُنج

برداشت ۶۵۰ کیلوگرم زعفران از مزارع کاشان

پیشگیری از جنگل‌ زدایی با نوآوری

توزیع بیش از ۴۱ هزار تن کود شیمیایی بین کشت و صنعت‌های خوزستان

کشت قراردادی گندم در ۱۵ هزار هکتار از اراضی بوشهر

برداشت ۶۴۰ تن چای ترش در سیستان و بلوچستان

برداشت زیتون در ۷۰ درصد از باغات گیلان

کشت زیتون مقاوم به کم‌آبی در پژوهشگاه ژنتیک

پیش بینی برداشت ۴۴ هزار تن ذرت علوفه‌ای از مزارع سمنان

افزایش ۲ برابری تولید زیتون

توسعه کشاورزی در اراضی شیب‌دار آری یا خیر؟

کشت فراسرزمینی؛ فرصت یا تهدید؟

۱۴۱ واحد گلخانه خانگی در منطقه سیستان احداث می‌شود

آغاز برداشت محصولات گلخانه ای در جنوب استان کرمان

تولید زعفران و اشتغال بیش از ۱۰ هزار نفر در تایباد

۶۲۹ هزار هکتار از اراضی خوزستان به زیر کشت پاییزه می‌رود

اگرونیک در شبکه های اجتماعی