1396/11/26 1800

Grow Ahead تلاش می‌کند تا از خانواده‌های کشاورز خرده‌پا که بیش از پیش در جوامع خود با چالش تغییرات اقلیمی مواجه گشته‌اند، حمایت نماید

کمک هزینه تحصیلی برای زنان کشاورز


پروژه‌ی Grow Ahead از زنان آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین که بالای ۱۸ سال سن دارند دعوت می‌کند تا برای کمک هزینه‌ی تحصیلی ۲۵۰۰ دلاریِ کارگاه‌های آموزشی‌ با محور «بوم‌شناسی کشاورزی» (agroecology) و یا «کشاورزی ارگانیک»  که در مناطقی که زندگی می‌کنند برگزار خواهد شد ثبت‌نام نمایند. این دوره‌ها شامل اگروفارستری (کشت درون‌جنگل)، بیوچار (‌Biochar)، کمپوست، مدیریت جامع، خاک‌ورزی حفاظتی، سرچین کردن مراتع (pasture cropping)، تهیه علوفه، پرماکالچر (با اصول کشاورزی پایدار)، و سایر آموزش‌هایی که به انعطاف‌پذیری اقلیمی کشاورزان کمک نماید خواهد بود.

 

برنامه‌ی بورس تحصیلی مذکور قصد دارد تا با تامین هزینه‌‌های تحصیل در «بوم‌شناسی کشاورزی»، از افزایش ظرفیت‌ و توانایی‌های زنان کشاورز خرده‌مالک حمایت نماید. به طور متوسط زنان در کشورهای در حال توسعه، ۴۳ درصد از نیروی کار کشاورزی را تشکیل می‌دهند و در حدود ۶۰ الی ۸۰ درصد محصولات غذایی را تولید می‌نمایند. کاهش این فاصله‌ی جنسیتی می‌تواند زندگی زنان، خانواده‌ و اجتماع آنان را نیز بهبود ببخشد. با « آموزش مربیان آینده»، این کمک هزینه ها نقش چندگانه‌ای در گسترش قابل توجه دانش و تجربیات اگرواکولوژی ایفا خواهد کرد. اگر تمام زنان خرده مالک دسترسی برابری به منابع تولیدی داشته باشند، بازده مزارع کشاورزی آنها ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت و ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون نفر از جمعیت گرسنگان جهان کم خواهد شد.

 

Grow Ahead توسط پروژه عدالت جهانی (Fair World Project) یا FWP اداره می‌شود. PFW یک سازمان حامی حقوق مصرف‌کنندگان است و از جنبشی برای ایجاد یک اقتصاد سالم حمایت می‌کند که می‌تواند کسب سود و توانمندسازی همه افراد مخصوصا آنهایی که به طور سنتی در سیستم رایج به حاشیه رانده شده‌‌اند -از جمله تولیدکنندگان خرده‌پا، خانواده‌های کشاورز و کارگران- را به همراه داشته باشد. FWP یک پروژه‌ی مستقل از انجمن غیر انتفاعی مصرف‌کنندگان ارگانیک (OCA) است. در حال حاضر، Grow Ahead تلاش می‌کند تا از خانواده‌های کشاورز خرده‌پا که بیش از پیش در جوامع خود با چالش تغییرات اقلیمی مواجه گشته‌اند، حمایت نماید. سازمان‌های کشاورزان خرده‌پا در کشورهای در حال توسعه، به طور تاریخی با محدودیت دسترسی به منابع اساسی مورد نیاز خود برای مدیریت نیازهای سازمان‌ و توسعه‌ی آن مواجه هستند.

 

پروژه Grow Ahead درخواست‌ها را به صورت گردشی -با محدودیت‌هایی کمتر- (rolling basis) بررسی می‌کند. لینک زیر جهت ارسال درخواست برای این بورس تحصیلی در نظر گرفته شده است.

مقاله اختصاصی گروه تدوین محتوای اگرونیک 
استفاده از این مطلب و انتشار آن، با ذکر نام اگرونیک  و درج لینک www.agronic.ir بلامانع می باشد.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

آغاز برداشت گندم از مزارع خراسان شمالی

گستردگی فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان اردبیل

کشت گیاهان دارویی در ۱۴۰۰ هکتار از اراضی کم بازده لرستان

آغاز دومین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان از فردا

خرید ۳۰ تن گندم بذری در خراسان شمالی

پیش‌بینی برداشت ۵۰ تن گل‌محمدی از مزارع اسدآباد

۹۰ درصد کودهای کشاورزی، تولید داخلی است

برداشت "کلزا" از مزارع کرمانشاه آغاز شد

کاشت گیاهان دارویی از راهکارهای مقابله با بحران کم‌آبی

انجام نشاء در ۱۲۵ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

چرا خشکه‌کاری برنج در گلستان شکست خورد؟

پیش‌بینی تولید ۶۸ هزار تن گل محمدی در سال جاری

توسعه ۶ برابری گلخانه‌های رزن

توزیع بیش از ۷ هزار تن کود شیمیایی در خوزستان

پیش‌بینی تولید ۶۰۰۰ تن کلزا در خراسان رضوی طی سال جاری

اولین مزرعه نوآوریِ جنوب کرمان رتبه برتر کشور را کسب کرد

حفظ منابع آب و خاک تنها راه رسیدن به توسعه پایدار است

چهارمین جشنواره توت‌فرنگی در روستای گردشگری شیان برگزار می‌شود

نشاء برنج در ۲۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری گیلان

توسعه ۱۰۰۰ هکتاری کشت گیاهان دارویی در لرستان

نخستین مزرعه هوشمند کشور راه‌اندازی می‌شود

نشاء شالی در مزارع گلستان آغاز شد

آغاز برداشت گل محمدی از باغات بهاباد یزد

تولید ۳۲۳ هزار تن محصولات صنعتی و کشاورزی در ارس

ساخت کاتالیزور برای تصفیه آب و تولید هیدروژن

اگرونیک در شبکه های اجتماعی