1396/10/21 1619

یک شرکت بسته بندی هلندی برای نخستین بار موفق به ساخت ظروف و سینی‌های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر برای میوه و سبزیجات در بازار شد.

شرکت بسته‌بندی هلندی برای نخستین بار عرضه کرد

بسته بندی های با قابلیت تجزیه و کودپذیری برای میوه‌ها و سبزیجات


یک شرکت بسته‌بندی هلندی برای نخستین‌بار موفق به ساخت ظروف و سینی‌های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر (compostable) برای میوه و سبزیجات در بازار شد. سال ۲۰۱۸، زمان خوبی برای ایجاد مراحل پایدار در زمینه بسته‌بندی است. در عین حال زمانی برای کاهش قیمت و عرضه ناکافی این گونه محصولات است. مارتن کیمن از شرکت بسته‌بندی Biopack اپینگدام (Appingedam) هلند می‌گوید: "ما برای نخستین‌بار در اروپا موفق به ساخت ظروف و سینی‌های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر compostable (این دسته از مواد ۱۰۰ درصد تجزیه شده و قابلیت کودشدن و تغذیه برای درختان را داراست.) برای میوه و سبزیجات در بازار شده‌ایم و همچنین ظرفیت تولید در سال پیش رو افزایش می‌یابد."
 

بسته‌بندی بیوپک (Biopack) در حال حاضر ظرفیت تولید ۵۰،۰۰۰ واحد در در روز را دارد و طی ۲ سال این میزان باید به ۱۰ برابر افزایش یابد. بسته‌بندی بیوپک، دارای مجموعه‌ای گسترده از بسته‌بندی موادغذایی است که از فنجان گرفته تا سینی‌های غذا را شامل می‌شود. همچنین این محصولات ضد آب و در برابر نفوذ روغن مقاوم هستند و تحمل گرما تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد را دارند. کیمن می‌گوید: "ما ۹ گونه سینی و ظروف استاندارد برای صنعت تولید کرده‌ایم تا بتوان میوه‌ها و سبزیجات را با حجم کم بسته‌بندی کرد." وی افزود: "بسته‌بندی‌هایی که برای ۲، ۳ یا ۴ آووکادو، گلابی یا سیب بکار رود و چنانچه بیشتر نیاز باشد، می‌توانیم سینی‌های سفارشی را تولید کنیم."
 

از سوی دیگر، خبرهای اخیر حاکی از این است که رهبران اروپایی ممکن است به توافق برسند تا ضایعات مواد غذایی را تا ۲۰۵۰ به نصف برسانند و این می‌تواند خبر خوبی برای بسته‌بندی‌های بیوپک باشد. لازم به یادآوری است که مواد سلولزی (cellulose) از مواد چوبی کوچک‌تر و از طریق جمع آوری کاغذ به عنوان مواد خام تهیه می‌شود. درعین حال، ۱۰۰ درصد قابلیت کودپذیری دارد.

 

کیمن یادآور شد: "این یک راه‌حل بسیار پایدار به شمار می‌رود و ما همچنین یکی از نخستین‌ها در اروپا برای ساخت این نوع مواد بسته‌بندی هستیم. به طوری که این نوع بسته‌بندی حتی از گزینه‌ها در تایلند و چین که در حال حاضر ارائه می‌شود، بهتر است. چراکه آن‌ها از نیشکر ساخته شده و در فاصله‌های زیاد دچار صدمه می‌شوند. "وی همچنین اطمینان می‌دهد، قیمت در سطوح مشابه مانند محصولات پلاستیکی است. در عین حال وی معتقد است که این مواد آلی، پایدار و قابل بازیافت هستند و محصولی استاندارد در آینده خواهد بود. کیمن گفت: "هنگامی‌ که محصولات را در بسته‌بندی پلی استایرن (پلی‌استایرن، پلیمر مصنوعی از مونومر استایرن -یک ماده پتروشیمی- است که به سه نوع معمولی، مقاوم و انبساطی وجود دارد؛) می‌بینم، وسوسه می‌شوم تا به آن افراد زنگ برنم و بگویم که می‌توان این محصولات را به گونه‌ای متفاوت عرضه کرد."

منبع
ایانا
کلیدواژه:

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

افزایش بیش از ۱۵ هزار تنی خرید گندم در رامشیر

بیش از هزار تن محصول از گلستان‌های گل محمدی لرستان برداشت می‌شود

پیش بینی برداشت ۱۷۰ تن توت فرنگی در رودبار

راهکار جهاد کشاورزی برای جلوگیری از سرمازدگی باغات گردو

دستیابی به نتایج خوب در زمینه پرورش گیاهان دارویی در استان مازندران

افزایش ۷ برابری مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در کشور

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

اگرونیک در شبکه های اجتماعی