1396/10/21 1898

یک شرکت بسته بندی هلندی برای نخستین بار موفق به ساخت ظروف و سینی‌های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر برای میوه و سبزیجات در بازار شد.

شرکت بسته‌بندی هلندی برای نخستین بار عرضه کرد

بسته بندی های با قابلیت تجزیه و کودپذیری برای میوه‌ها و سبزیجات


یک شرکت بسته‌بندی هلندی برای نخستین‌بار موفق به ساخت ظروف و سینی‌های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر (compostable) برای میوه و سبزیجات در بازار شد. سال ۲۰۱۸، زمان خوبی برای ایجاد مراحل پایدار در زمینه بسته‌بندی است. در عین حال زمانی برای کاهش قیمت و عرضه ناکافی این گونه محصولات است. مارتن کیمن از شرکت بسته‌بندی Biopack اپینگدام (Appingedam) هلند می‌گوید: "ما برای نخستین‌بار در اروپا موفق به ساخت ظروف و سینی‌های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر compostable (این دسته از مواد ۱۰۰ درصد تجزیه شده و قابلیت کودشدن و تغذیه برای درختان را داراست.) برای میوه و سبزیجات در بازار شده‌ایم و همچنین ظرفیت تولید در سال پیش رو افزایش می‌یابد."
 

بسته‌بندی بیوپک (Biopack) در حال حاضر ظرفیت تولید ۵۰،۰۰۰ واحد در در روز را دارد و طی ۲ سال این میزان باید به ۱۰ برابر افزایش یابد. بسته‌بندی بیوپک، دارای مجموعه‌ای گسترده از بسته‌بندی موادغذایی است که از فنجان گرفته تا سینی‌های غذا را شامل می‌شود. همچنین این محصولات ضد آب و در برابر نفوذ روغن مقاوم هستند و تحمل گرما تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد را دارند. کیمن می‌گوید: "ما ۹ گونه سینی و ظروف استاندارد برای صنعت تولید کرده‌ایم تا بتوان میوه‌ها و سبزیجات را با حجم کم بسته‌بندی کرد." وی افزود: "بسته‌بندی‌هایی که برای ۲، ۳ یا ۴ آووکادو، گلابی یا سیب بکار رود و چنانچه بیشتر نیاز باشد، می‌توانیم سینی‌های سفارشی را تولید کنیم."
 

از سوی دیگر، خبرهای اخیر حاکی از این است که رهبران اروپایی ممکن است به توافق برسند تا ضایعات مواد غذایی را تا ۲۰۵۰ به نصف برسانند و این می‌تواند خبر خوبی برای بسته‌بندی‌های بیوپک باشد. لازم به یادآوری است که مواد سلولزی (cellulose) از مواد چوبی کوچک‌تر و از طریق جمع آوری کاغذ به عنوان مواد خام تهیه می‌شود. درعین حال، ۱۰۰ درصد قابلیت کودپذیری دارد.

 

کیمن یادآور شد: "این یک راه‌حل بسیار پایدار به شمار می‌رود و ما همچنین یکی از نخستین‌ها در اروپا برای ساخت این نوع مواد بسته‌بندی هستیم. به طوری که این نوع بسته‌بندی حتی از گزینه‌ها در تایلند و چین که در حال حاضر ارائه می‌شود، بهتر است. چراکه آن‌ها از نیشکر ساخته شده و در فاصله‌های زیاد دچار صدمه می‌شوند. "وی همچنین اطمینان می‌دهد، قیمت در سطوح مشابه مانند محصولات پلاستیکی است. در عین حال وی معتقد است که این مواد آلی، پایدار و قابل بازیافت هستند و محصولی استاندارد در آینده خواهد بود. کیمن گفت: "هنگامی‌ که محصولات را در بسته‌بندی پلی استایرن (پلی‌استایرن، پلیمر مصنوعی از مونومر استایرن -یک ماده پتروشیمی- است که به سه نوع معمولی، مقاوم و انبساطی وجود دارد؛) می‌بینم، وسوسه می‌شوم تا به آن افراد زنگ برنم و بگویم که می‌توان این محصولات را به گونه‌ای متفاوت عرضه کرد."

منبع
ایانا
کلیدواژه:

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

برداشت ۲ هزار تُن «بِه» در نطنز

تخصیص ۳۶۰ هکتار از اراضی دیم تویسرکان به کشت گیاهان دارویی

الگوی کشت بین عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی همخوانی ایجاد می‌کند

۱۵ هکتار گلرنگ در لاشار کشت شد

یک تیر و دو نشان با جذب مهندسان کشاورزی

برآورد تولید ۴۰ کیلوگرم زعفران در فامنین

آغاز کشت قراردادی گندم و جو در اراضی کشت و صنعت مغان

آغاز برداشت کنجد در آغاز برداشت کنجد در خُنجخُنج

برداشت ۶۵۰ کیلوگرم زعفران از مزارع کاشان

پیشگیری از جنگل‌ زدایی با نوآوری

توزیع بیش از ۴۱ هزار تن کود شیمیایی بین کشت و صنعت‌های خوزستان

کشت قراردادی گندم در ۱۵ هزار هکتار از اراضی بوشهر

برداشت ۶۴۰ تن چای ترش در سیستان و بلوچستان

برداشت زیتون در ۷۰ درصد از باغات گیلان

کشت زیتون مقاوم به کم‌آبی در پژوهشگاه ژنتیک

پیش بینی برداشت ۴۴ هزار تن ذرت علوفه‌ای از مزارع سمنان

افزایش ۲ برابری تولید زیتون

توسعه کشاورزی در اراضی شیب‌دار آری یا خیر؟

کشت فراسرزمینی؛ فرصت یا تهدید؟

۱۴۱ واحد گلخانه خانگی در منطقه سیستان احداث می‌شود

آغاز برداشت محصولات گلخانه ای در جنوب استان کرمان

تولید زعفران و اشتغال بیش از ۱۰ هزار نفر در تایباد

۶۲۹ هزار هکتار از اراضی خوزستان به زیر کشت پاییزه می‌رود

تولید کودهای زیستی برای ارتقای سطح عملکرد کشاورزی در کشور

ایجاد اشتغال 5 هزار نفری با تولید محصولات گلخانه ای

اگرونیک در شبکه های اجتماعی