1396/5/7 415

محمد رضا غفوری کارشناس بانک: عرضه یاراکارت از سوی بانک کشاورزی به تازگی در تمامی استان ها آغاز شده و تا کنون مشکلی خاصی در این زمینه گزارش نشده است.

آخرین وضعیت عرضه یاراکارت به کشاورزان

طی سال های اخیر کشاورزان برای دریافت تسهیلات خرد به منظور تامین نهاده های مورد نیاز با موانع متعددی از سوی بانک ها در جهت تامین وثیقه و ضامن روبرو بودند. براین اساس با هدف سهولت در انجام امور بانکی کشاورزان و خرید ملزومات و ابزار نهاده های کشاورزی ، اواخر خرداد ماه برای اولین بار یاراکارت از سوی بانک کشاورزی رونمایی شد که انتظار می رود با استمرار در پرداخت این یاراکارت ها نگرانی کشاورزان به حداقل برسد.
 
حال به سراغ کارشناسان مربوطه می رویم تا از آخرین وضعیت عرضه یاراکارت ها با خبر شویم:
محمد رضا غفوری کارشناس بانک  با اشاره به آخرین وضعیت عرضه یاراکارت به کشاورزان اظهار داشت: عرضه یاراکارت از سوی بانک کشاورزی به تازگی در تمامی استان ها آغاز شده و تا کنون مشکلی خاصی در این زمینه گزارش نشده است. وی افزود: براساس بخشنامه بانک مرکزی حداکثر مبلغ یاراکارت 5 میلیون تومان است که اعطای آن بسته به میزان دریافت یارانه به کشاورزان متفاوت است. غفوری با اشاره به اینکه عرضه یاراکارت دستاوردی برای بخش کشاورزی به شمار می رود، گفت: براین اساس کشاورزان برای دریافت تسهیلات خرد نیازی به وثیقه و ضامن ندارند. این کارشناس بانکی با بیان اینکه عرضه یاراکارت به کشاورزان از ماه گذشته آغاز شده است، عنوان کرد: با توجه به تبلیغات اخیر عرضه این یاراکارت ها مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته که طبق بخشنامه سود این تسهیلات 18 درصد است.

کشاورزان نگران دریافت تسهیلات نباشند
علی خان محمدی مدیرعامل مجمع ملی نخبگان کشاورزیگفت: تزریق منابع مالی به هر بخشی مزایا و ضررهای فراوانی به همراه دارد و این درحالی است که اگر عرضه یاراکارت ها در جهت کمک به تولید داخل باشد تاثیر بسزایی در افزایش بهره وری خواهد داشت. به گفته وی عرضه یاراکارت به کشاورزان نباید به گونه ای باشد که آنها بتوانند آن را در امور دیگر هزینه نمایند. خان محمدی تصریح کرد: با توجه به عرضه یاراکارت کشاورزان دیگر دغدغه ضامن برای دریافت تسهیلات خرد جهت تامین نهاده ها، مکانیزاسیون و ادوات مورد نیاز خود را ندارند.

عرضه یاراکارت دستاوردی مهم برای بخش کشاورزی
عباس پاپی زاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به آنکه کشاورزان قبل از شروع سال زراعی با مشکلات متعددی نظیر تامین بذر، کود، سم روبرو هستند از این رو اعطای تسهیلات با شرایط آسان می‌تواند راهکار مناسبی در جهت بهبود شرایط کشاورزان باشد.
وی افزود: عرضه یاراکارت به منظور خرید ماشین آلات و ادوات مورد نیاز کشاورزان از سوی بانک کشاورزی اقدامی موثر در جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر است. به گفته پاپی زاده استمرار عرضه یاراکارت های 5 میلیون تومانی دستاوردی مهم برای بخش تلقی می شود چرا که تاثیر بسزایی در بهره‌وری محصولات کشاورزی دارد.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

مشاهده زمین های کشاورزی از فضا

شالیکاران به توصیه های بهداشتی توجه کنند

آغاز برداشت گل محمدی در سیستان و بلوچستان

آغاز فصل پرورش کرم ابریشم در گلستان

آماده شدن ۲۵۰۰ هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری جهت کشت چغندرقند

اقدامات کنترلی و غربالگری جهاد کشاورزی برای مقابله با کرونا

نصب دستگاه دیتالاگر در باغات شهرستان سامان

فعالیت نوروزی گشت‌ سیار حفاظت از اراضی استان اردبیل

درگذشت 2 مدیر جهاد کشاورزی در گیلان و گلستان بر اثر کرونا

کرونا با بازار گل و گیاه چه کرد؟

عقب‌نشینی کشاورزان مازندران از برنامه کشت کلزا

شایعات کرونایی تقاضا و قیمت میوه را افزایش داد

استقرار ۵۰ سامانه ضد تگرگ در باغات آذربایجان شرقی

واکنش وزارت جهاد به انتقادات از سامانه بازارگاه

سه چالش کشاورزی ایران و بلاتکلیفی الگوی کشت

هشدار جدی بیماری‌های «زنگ زرد» و «زنگ قهوه‌ای» گندم در مزارع آق‌قلا

لیست ۱۰ عدد از دردسرساز ترین آفات و بیماری ها در باغبانی

باید و نبایدهای کشاورزی ایمن در فصل کرونا

لایحه حفاظت از زمین های کشاورزی و ضوابط ساخت وساز تقدیم دولت شد

توضیحاتی در خصوص حمله میلیونی ملخ‌ها به آبادان

ساخت کرم ضد آفتاب از پسماندهای کشاورزی

از سال آینده تولید گندم سفارشی می‌شود

انواع کمباین های برداشت غلات

سال آینده پیوندک گردو وارد بازار می‌شود

چه عواملی حیات تالاب کجی نمکزار را تهدید می‌کند؟

اگرونیک در شبکه های اجتماعی