1402/3/10 231

با توجه به ظرفیت های بخش کشاورزی استان اردبیل فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در این بخش در استان وجود دارد.

گستردگی فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان اردبیل


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با توجه به ظرفیت های بخش کشاورزی استان اردبیل فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در این بخش در استان وجود دارد.

نادر تقی زاده ۱۰ خرداد در جلسه مشترک شورای معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان با حضور مدیرکل ستاد فرمان حضرت امام ( ره) و تیم اقتصادی بنیاد احسان سخن با اعلام اینکه زمینه ای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان گسترده است، افزود: متاسفانه به دلیل نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان این امر باعث خام فروشی محصولات کشاورزی شده است و ارزش افزوده حاصل از این محصولات به استانهای صنعتی سرازیر می شود که نیازمند توجه جدی و سرمایه گذاری در این بخش مهم است.

نادر تقی زاده گفت: به دلیل تولید محصولات با ارزش کشاورزی در شهرک های گلخانه ای در داخل استان، اگرصنایع تبدیلی و تکمیلی راه اندازی شود قطعا در سودآوری این بخش تاثیر بسزایی خواهد داشت و کشور نیز از خیلی محصولات وارداتی خودکفا خواهد شد.

وی بیان کرد: آماده سازی زمین ۱۶۰۰ هکتاری شهرک گلخانه ای در دشت زرخیز مغان یکی دیگر از بسترهای سرمایه گذاری برای بخش خصوصی می باشد که زمینه مناسبی برای تولید محصولات گلخانه ای بوده و بستر مناسبی را نیز برای صادرات این محصولات به کشورهای حوزه قفقاز خواهد داشت.

تقی‌زاده همچنین سرمایه گذاری در بخش ماشین آلات کشاورزی به دلیل نیاز شدید و متقاضی زیاد در این حوزه را یادآور شد و افزود: جای خالی تولید ماشین آلات کشاورزی در استان احساس می شود و اگردر این خصوص سرمایه گذاری شود قطعاً استقبال خواهیم کرد .

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: کارهای خوبی در خصوص آبیاری تحت فشار در استان انجام شده و در حدود ۲۴۰ هزار هکتار آبیاری مدرن انجام شده ولی به دلیل شرایط اقلیمی خشکسالی زمینه سرمایه گذاری در بخش آبیاری تحت فشار و مدرن در استان نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: عسل اردبیل به دلیل کیفیت بالا و مرغوبیت در صورت سرمایه گذاری مناسب می تواند به یک برند ملی و جهانی تبدیل شود که دست سرمایه گذاران را نیز در این حوزه به گرمی می فشاریم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همچنین نیاز استان به تولید کود و سموم سازگار با محیط زیست ، سردخانه  مخصوصاً سردخانه های زیر صفر ، گیاهان دارویی ، بذرهای مختلف از جمله تولید بذر مینی تیوبر سیب زمینی و غیره من جمله حوزه دانش بنیان را مهمترین مباحث سرمایه گذاری دانست و ادامه داد: سرمایه گذاری در این بخش همراه با اگروتوریسم ( توریسم کشاورزی ) می تواند بستر مناسبی را برای سرمایه گذاری فراهم سازد.

مهدی افتخاری، مدیرکل ستاد فرمان حضرت امام (ره) استان اردبیل سرمایه گذاری در کشاورزی را در تامین امنیت غذایی کشور و کاهش وابستگی مهم خواند و افزود: با توجه به اینکه بخش کشاورزی با سفره مردم سروکار دارد تامین غذای مورد نیاز مردم باید دغدغه اصلی سرمایه گذاران این حوزه باشد.

افتخاری گفت: تیم اقتصادی بنیاد احسان اعلام آمادگی می نماید که با احصاء قابلیت های سرمایه گذاری کشاورزی استان بالاخص در حوزه دانش بنیان سرمایه گذاری نماید کمااینکه در برخی از استانهای کشور این کار را انجام داده و نتیجه مطلوبی حاصل شده است.
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

دانشگاه تهران در جمع ۳ مرکز دانشگاهی برتر دنیا در تولید علم حوزه کشاورزی محیط‌های کنترل‌شده

تاکنون بیش از ۴۵۰ گلخانه و باغ استان یزد شناسنامه‌دار شده‌اند

پیش‌بینی ۷‌ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور

کسب درآمد با رام کردن تمشک‌های وحشی در گلستان

آموزش، زیربنای استفاده کشاورزان از سیستم‌های آبیاری نوین

برداشت برنج از ۵۵ درصد اراضی شالیکاری گیلان

آموزش و ترویج مهم‌ترین برنامه جهاد کشاورزی

کاهش اثرات تنش آبی در محصولات کشاورزی

خسارت ۲۵ درصدی علف‌های هرز به محصولات کشاورزی

پاییز امسال ۳۸ هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان به زیر کشت گندم می‌رود

کشاورزان در ساعات اوج گرما آبیاری نکنند

۴۰۲ هکتار گلرنگ در لرستان کشت شده است

امسال بیش از ۷۰ هزار تن پسته در رفسنجان برداشت می‌شود

دانه‌های روغنی کاملینا از کشاورزان خراسان شمالی خرید تضمینی می‌شود

مازاد تولید شالیکاران گلستانی خریداری می‌شود

تامین آب ۲۲ هزار هکتار زمین کشاورزی از طریق سدهای خراسان شمالی

کشاورزان از آتش زدن بقایای گیاهان خودداری کنند

تعجیل در برداشت برنج ممنوع

آسیای میانه و روسیه خریدار محصولات گلخانه‌ای هرمزگان

بررسی مستندی درباره فروچاله‌ها

تجهیز ۵۷ هزار هکتار از اراضی لرستان به سیستم آبیاری نوین

شناسایی ۴۷٠ گونه گیاهان دارویی در آذربایجان غربی

در پی ساماندهی فارغ‌التحصیلان جویای کارِ کشاورزی هستیم

پیش‎‌بینی برداشت ۵۰ هزار تن هلو از باغات چهارمحال و بختیاری

«کشاورزی حفاظتی » بهترین راه برای صرفه جویی آب و انرژی

اگرونیک در شبکه های اجتماعی