1396/2/20 454

به تازگی گزارش جدیدی توسط برنامه جهانی غذا منتشر شده که درباره امنیت غذایی، جنگ و مهاجرت بین‌المللی است و مورد استقبال فائو قرار گرفته است.

فائو سیاست‌هایش را بر اساس تغییر آب و هوا اعلام کرد:

سرمایه‌گذاری در توسعه پایدار روستایی، راهکار جلوگیری از مهاجرت روستاییان


به گزارش سایت فائو، کوستاس استامولیس ، دستیار مدیر کل بخش اقتصادی و توسعه اجتماعی گفت: "در گزارش برنامه جهانی غذا به بحث و تجزیه و تحلیل برخی از علل اساسی مهاجرت به خصوص افرادی که با درگیری و ناامنی غذایی مواجه هستند، پرداخته شده که می تواند در حل مشکل کمک کند." وی افزود: "مهاجرت تصمیمی است که به جای ایجاد فرصت های معیشت و انعطاف پذیر گرفته می شود. این درحالی است که سه چهارم افراد بسیار فقیر و گرسنه جهان در مناطق روستایی زندگی می کنند، بنابراین طبیعی است که ما باید در بخش توسعه پایدار روستایی، بر اساس تغییرات آب و هوا، انطباق و معیشت انعطاف پذیر روستاییان با توجه به اولویت بندی ها، سرمایه گذاری کنیم."
 
درباره عواملی که در مهاجرت نقش دارد می توان به گرسنگی، فقر، جنگ و نبود فرصت های توسعه اشاره کرد و مطابق با دستور کار برای توسعه پایدار ۲۰۳۰، باید با ایجاد امنیت و عوامل دخیل در مهاجرت این امکان را داد تا افراد با عزت، در محل زندگی خود بمانند. فائو معتقد است که با مهاجرت افراد از مناطق روستایی، فعالیت بخش کشاورزی کاهش می یابد، این درحالی است که تعداد فزاینده ای از این مهاجران را جوانان تشکیل می دهند. در حالی که سرمایه گذاری در توسعه پایدار روستایی، تغییرات آب و هوا ، و انطباق و معیشت انعطاف پذیر روستاییان با آن، می تواند بخش مهمی از واکنش جهانی به چالش کنونی مهاجرت باشد.
 
در پرداختن به مساله مهاجرت، توجه خاص باید به جوانان شود چراکه بسیاری از جوانان ، به دلیل این که کشاورزی غیرجذاب و بهره‌وری اش کم است، برای پیدا کردن شغل به شهرها مهاجرت می کنند. استامولیس گفت: "ما باید روی افزایش مهارت ها و تسهیل کارآفرینی آن ها کار کنیم. در آفریقا، به طور ویژه، پتانسیل زیادی برای ترویج و توسعه کسب و کار کشاورزی وجود دارد که می تواند توسط جوانان انجام شود." همچنین تغییرات آب و هوا یکی از علل ریشه ای مهاجرت از روستا است که باعث شده تا برخی علت های اجتماعی و اقتصادی مهاجرت ، مانند فقر روستایی و عدم امنیت غذایی را به دنبال داشته باشد.
 
افزایش و شدت تغییرات آب و هوا ، تخریب محیط زیست و کاهش منابع به افزایش مهاجرت منجر می شود. به گفته فائو ، توسعه پایدار کشاورزی مساله ای ضروری به منظور افزایش انعطاف پذیری در برابر خطرات آب و هوا است. فائو در راستای افزایش توجه به مهاجرت داخلی، از جمله مهاجرت فصلی و گردشی، که در حال حاضر در این زمینه شواهد و داده های کمی وجود دارد، حمایت خود را اعلام کرده است. مهاجرت داخلی و بین المللی اغلب به هم وابسته هستند، چراکه افراد فقیر برای نخستین بار ممکن است به شهرها و مراکز شهری مهاجرت کنند و در نهایت، به سمت مهاجرت بین المللی روی بیاورند.
منبع
ایانا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

معرفی کتاب: غذای سالم، غذای ارگانیک

کولتیواتور چیست و چه تفاوتی با گاوآهن دارد؟

راهكارهایی برای نگهداری گل و گیاه در تابستان

آشنایی با درخت عنبر سائل

نخستین برداشت گیاه نیل گل خوشه‌ای در سیستان‌و بلوچستان

افزایش ۴ برابری قیمت روزنامه باطله و کساد بازار گل

ناسا در فضا فلفل پرورش می‌دهد

مقایسه نقش سیب زمینی و غلات در شکل‌گیری و دوام تمدن‌ها

آیا انقلاب کشاورزی و فناوری‌های نوین زندگی مارا بدتر کردند؟

خسارت باران به ۲۳ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

تولید بیش از ۲۰ تن شیرابه گیاه آنغوزه در نیریز

گل حنا گیاهی بی‌حوصله

افزایش تولید انواع ماشین آلات کشاورزی

۱۲۰ هزار تن زیتون امسال تولید می شود

استفاده از برگ بلوط برای تغذیه زمستانه‌ دام ها

معرفی اجمالی انواع ماشین آلات بذر کار

اجاره داری اراضی کشاورزی آمریکا و اروپا

مهندسی ژنتیک محصولات کشاورزی برای جذب آهن بیشتر

معرفی گیاه آپاتمانی شفلرا

«پیشوا» پایلوت تولید محصولات سالم کشاورزی کشور

تنها ۱۳ درصد اراضی ایران مستعد کشاورزی است/ غرب استان تهران خوش‌نشینی را انتخاب کرده‌اند

انواع درخت صنوبر یا سپیدار

ظهور خوشه های طلایی برنج در ۱۸درصد از شالیزارهای گیلان

کدام کشورها بیشترین و کمترین ردپای آب را دارند؟

آسیب شناسی مدیریت کیفیت آب در ایران

اگرونیک در شبکه های اجتماعی