1396/2/20 1643

به تازگی گزارش جدیدی توسط برنامه جهانی غذا منتشر شده که درباره امنیت غذایی، جنگ و مهاجرت بین‌المللی است و مورد استقبال فائو قرار گرفته است.

فائو سیاست‌هایش را بر اساس تغییر آب و هوا اعلام کرد:

سرمایه‌گذاری در توسعه پایدار روستایی، راهکار جلوگیری از مهاجرت روستاییان


به گزارش سایت فائو، کوستاس استامولیس ، دستیار مدیر کل بخش اقتصادی و توسعه اجتماعی گفت: "در گزارش برنامه جهانی غذا به بحث و تجزیه و تحلیل برخی از علل اساسی مهاجرت به خصوص افرادی که با درگیری و ناامنی غذایی مواجه هستند، پرداخته شده که می تواند در حل مشکل کمک کند." وی افزود: "مهاجرت تصمیمی است که به جای ایجاد فرصت های معیشت و انعطاف پذیر گرفته می شود. این درحالی است که سه چهارم افراد بسیار فقیر و گرسنه جهان در مناطق روستایی زندگی می کنند، بنابراین طبیعی است که ما باید در بخش توسعه پایدار روستایی، بر اساس تغییرات آب و هوا، انطباق و معیشت انعطاف پذیر روستاییان با توجه به اولویت بندی ها، سرمایه گذاری کنیم."
 
درباره عواملی که در مهاجرت نقش دارد می توان به گرسنگی، فقر، جنگ و نبود فرصت های توسعه اشاره کرد و مطابق با دستور کار برای توسعه پایدار ۲۰۳۰، باید با ایجاد امنیت و عوامل دخیل در مهاجرت این امکان را داد تا افراد با عزت، در محل زندگی خود بمانند. فائو معتقد است که با مهاجرت افراد از مناطق روستایی، فعالیت بخش کشاورزی کاهش می یابد، این درحالی است که تعداد فزاینده ای از این مهاجران را جوانان تشکیل می دهند. در حالی که سرمایه گذاری در توسعه پایدار روستایی، تغییرات آب و هوا ، و انطباق و معیشت انعطاف پذیر روستاییان با آن، می تواند بخش مهمی از واکنش جهانی به چالش کنونی مهاجرت باشد.
 
در پرداختن به مساله مهاجرت، توجه خاص باید به جوانان شود چراکه بسیاری از جوانان ، به دلیل این که کشاورزی غیرجذاب و بهره‌وری اش کم است، برای پیدا کردن شغل به شهرها مهاجرت می کنند. استامولیس گفت: "ما باید روی افزایش مهارت ها و تسهیل کارآفرینی آن ها کار کنیم. در آفریقا، به طور ویژه، پتانسیل زیادی برای ترویج و توسعه کسب و کار کشاورزی وجود دارد که می تواند توسط جوانان انجام شود." همچنین تغییرات آب و هوا یکی از علل ریشه ای مهاجرت از روستا است که باعث شده تا برخی علت های اجتماعی و اقتصادی مهاجرت ، مانند فقر روستایی و عدم امنیت غذایی را به دنبال داشته باشد.
 
افزایش و شدت تغییرات آب و هوا ، تخریب محیط زیست و کاهش منابع به افزایش مهاجرت منجر می شود. به گفته فائو ، توسعه پایدار کشاورزی مساله ای ضروری به منظور افزایش انعطاف پذیری در برابر خطرات آب و هوا است. فائو در راستای افزایش توجه به مهاجرت داخلی، از جمله مهاجرت فصلی و گردشی، که در حال حاضر در این زمینه شواهد و داده های کمی وجود دارد، حمایت خود را اعلام کرده است. مهاجرت داخلی و بین المللی اغلب به هم وابسته هستند، چراکه افراد فقیر برای نخستین بار ممکن است به شهرها و مراکز شهری مهاجرت کنند و در نهایت، به سمت مهاجرت بین المللی روی بیاورند.
منبع
ایانا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

افزایش بیش از ۱۵ هزار تنی خرید گندم در رامشیر

بیش از هزار تن محصول از گلستان‌های گل محمدی لرستان برداشت می‌شود

پیش بینی برداشت ۱۷۰ تن توت فرنگی در رودبار

راهکار جهاد کشاورزی برای جلوگیری از سرمازدگی باغات گردو

دستیابی به نتایج خوب در زمینه پرورش گیاهان دارویی در استان مازندران

افزایش ۷ برابری مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در کشور

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

اگرونیک در شبکه های اجتماعی