1395/11/19 1045

با توسعه همکاری ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد UNIDO، انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در صنعت انرژی و محیط زیست شکل می‌گیرد.

با همکاری ستاد بهینه‌سازی انرژی با UNIDO

انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در صنعت انرژی و محیط‌زیست محقق می‌شود

با توسعه همکاری ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد UNIDO، انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در صنعت انرژی و محیط زیست شکل می‌گیرد. به گزارش ایسنا، ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری به منظور توسعه انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در بحث انرژی و محیط زیست، همکاری خود را با سازمان «UNIDO » آغاز کرد که در پی این همکاری شاهد شکل‌گیری پشتیبانی از صنایع کوچک و متوسط ایران از طریق ترویج سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری در صنعت انرژی و محیط زیست خواهیم بود. 
 
یدالله سبوحی دبیر ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی، در بخشی از این نشست به معرفی ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست پرداخت و  با بیان کارکرد و ماموریت ستاد، نحوه فعالیت‌های آن براساس اسناد بالادستی و همچنین همکاری با سازمان‌های مرتبط را تشریح کرد. 
 
سبوحی همچنین در مورد فرصت‌های بهینه‌سازی انرژی و ارتقا محیط‌زیستی در این حوزه در ایران در کنار دسترسی به یکی از بزرگترین منابع هیدروکربنی جهان و لزوم حمایت از شرکت‌های خدمات انرژی و دانش بنیان حوزه انرژی،  توضیحاتی را بیان و ابراز امیدواری کرد که با ادامه مذاکرات بین دو طرف یک همکاری موفق بین‌المللی در حوزه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست به ویژه در صنایع شکل گیرد.
 
در این جلسه آندرا کاراپله کارشناس بین‌المللی سرمایه‌گذاری، گفت: سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(UNIDO) طی پروژه ای با همکاری "وزرات محیط زیست ایتالیا" و با هدف "پشتیبانی از صنایع کوچک و متوسط ایران از طریق ترویج سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری در صنعت انرژی و محیط زیست" در صدد برگزاری جلسه با سازمان‌های مرتبط از جمله ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و در این راستا همکاری می‌تواند شکل بگیرد.
 
وی همچنین با معرفی چگونگی شکل‌گیری دفاتر سرمایه‌گذاری و توسعه تکنولوژی ITPOs با همکاری UNIDO گفت: دفتر سرمایه‌گذاری و توسعه تکنولوژی ایتالیا(ITPO Italy) مستقر در رم در سال 1987 براساس توافق بین UNIDO و وزارت امور خارجه ایتالیا و همکاری‌های بین‌المللی ایجاد شده است. این دفتر ماموریت کمک به توسعه صنعتی و رشد اقتصادی کشورها و اقتصادهای در حال توسعه و شناسایی و بسیج منابع فنی، مالی و مدیریتی به منظور دستیابی به اشتغال، رقابت اقتصادی و حفاظت از محیط زیست را در این کشورها در دستور کار دارد.
 
براساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، شناسایی و توسعه پروژه‌های سرمایه‌گذاری پایدار در بخش‌های صنعتی ایتالیا مانند کشاورزی، صنعت مواد غذایی، نساجی، چرم و کفش، محیط زیست و انرژی‌های تجدید پذیر، پشتیبانی از تعامل و تسهیل همکاری بین شرکت‌های کوچک و متوسط کشورهای در حال توسعه و شرکت‌های ایتالیایی و اجرای فعالیت‌های ظرفیت‌سازی و تورهای مطالعه در ایتالیا در زمینه نوآوری‌های تکنولوژیک با هدف توسعه بخش‌های صنعتی محلی از جمله فعالیت‌های اصلی در این دفتر راه اندازی شده است که می‌توان به آن اشاره کرد.
کلیدواژه:

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

پیش بینی برداشت ۱۷۰ تن توت فرنگی در رودبار

راهکار جهاد کشاورزی برای جلوگیری از سرمازدگی باغات گردو

دستیابی به نتایج خوب در زمینه پرورش گیاهان دارویی در استان مازندران

افزایش ۷ برابری مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در کشور

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

توسعه کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی با توزیع نهاده های ارزان قیمت

برآورد کشت ۲۶ هزار هکتار ذرت‌دانه‌ای در کرمانشاه

اگرونیک در شبکه های اجتماعی