1395/11/19 1684

با توسعه همکاری ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد UNIDO، انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در صنعت انرژی و محیط زیست شکل می‌گیرد.

با همکاری ستاد بهینه‌سازی انرژی با UNIDO

انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در صنعت انرژی و محیط‌زیست محقق می‌شود

با توسعه همکاری ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد UNIDO، انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در صنعت انرژی و محیط زیست شکل می‌گیرد. به گزارش ایسنا، ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری به منظور توسعه انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در بحث انرژی و محیط زیست، همکاری خود را با سازمان «UNIDO » آغاز کرد که در پی این همکاری شاهد شکل‌گیری پشتیبانی از صنایع کوچک و متوسط ایران از طریق ترویج سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری در صنعت انرژی و محیط زیست خواهیم بود. 
 
یدالله سبوحی دبیر ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی، در بخشی از این نشست به معرفی ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست پرداخت و  با بیان کارکرد و ماموریت ستاد، نحوه فعالیت‌های آن براساس اسناد بالادستی و همچنین همکاری با سازمان‌های مرتبط را تشریح کرد. 
 
سبوحی همچنین در مورد فرصت‌های بهینه‌سازی انرژی و ارتقا محیط‌زیستی در این حوزه در ایران در کنار دسترسی به یکی از بزرگترین منابع هیدروکربنی جهان و لزوم حمایت از شرکت‌های خدمات انرژی و دانش بنیان حوزه انرژی،  توضیحاتی را بیان و ابراز امیدواری کرد که با ادامه مذاکرات بین دو طرف یک همکاری موفق بین‌المللی در حوزه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست به ویژه در صنایع شکل گیرد.
 
در این جلسه آندرا کاراپله کارشناس بین‌المللی سرمایه‌گذاری، گفت: سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(UNIDO) طی پروژه ای با همکاری "وزرات محیط زیست ایتالیا" و با هدف "پشتیبانی از صنایع کوچک و متوسط ایران از طریق ترویج سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری در صنعت انرژی و محیط زیست" در صدد برگزاری جلسه با سازمان‌های مرتبط از جمله ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و در این راستا همکاری می‌تواند شکل بگیرد.
 
وی همچنین با معرفی چگونگی شکل‌گیری دفاتر سرمایه‌گذاری و توسعه تکنولوژی ITPOs با همکاری UNIDO گفت: دفتر سرمایه‌گذاری و توسعه تکنولوژی ایتالیا(ITPO Italy) مستقر در رم در سال 1987 براساس توافق بین UNIDO و وزارت امور خارجه ایتالیا و همکاری‌های بین‌المللی ایجاد شده است. این دفتر ماموریت کمک به توسعه صنعتی و رشد اقتصادی کشورها و اقتصادهای در حال توسعه و شناسایی و بسیج منابع فنی، مالی و مدیریتی به منظور دستیابی به اشتغال، رقابت اقتصادی و حفاظت از محیط زیست را در این کشورها در دستور کار دارد.
 
براساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، شناسایی و توسعه پروژه‌های سرمایه‌گذاری پایدار در بخش‌های صنعتی ایتالیا مانند کشاورزی، صنعت مواد غذایی، نساجی، چرم و کفش، محیط زیست و انرژی‌های تجدید پذیر، پشتیبانی از تعامل و تسهیل همکاری بین شرکت‌های کوچک و متوسط کشورهای در حال توسعه و شرکت‌های ایتالیایی و اجرای فعالیت‌های ظرفیت‌سازی و تورهای مطالعه در ایتالیا در زمینه نوآوری‌های تکنولوژیک با هدف توسعه بخش‌های صنعتی محلی از جمله فعالیت‌های اصلی در این دفتر راه اندازی شده است که می‌توان به آن اشاره کرد.
کلیدواژه:

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

دانشگاه تهران در جمع ۳ مرکز دانشگاهی برتر دنیا در تولید علم حوزه کشاورزی محیط‌های کنترل‌شده

تاکنون بیش از ۴۵۰ گلخانه و باغ استان یزد شناسنامه‌دار شده‌اند

پیش‌بینی ۷‌ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور

کسب درآمد با رام کردن تمشک‌های وحشی در گلستان

آموزش، زیربنای استفاده کشاورزان از سیستم‌های آبیاری نوین

برداشت برنج از ۵۵ درصد اراضی شالیکاری گیلان

آموزش و ترویج مهم‌ترین برنامه جهاد کشاورزی

کاهش اثرات تنش آبی در محصولات کشاورزی

خسارت ۲۵ درصدی علف‌های هرز به محصولات کشاورزی

پاییز امسال ۳۸ هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان به زیر کشت گندم می‌رود

کشاورزان در ساعات اوج گرما آبیاری نکنند

۴۰۲ هکتار گلرنگ در لرستان کشت شده است

امسال بیش از ۷۰ هزار تن پسته در رفسنجان برداشت می‌شود

دانه‌های روغنی کاملینا از کشاورزان خراسان شمالی خرید تضمینی می‌شود

مازاد تولید شالیکاران گلستانی خریداری می‌شود

تامین آب ۲۲ هزار هکتار زمین کشاورزی از طریق سدهای خراسان شمالی

کشاورزان از آتش زدن بقایای گیاهان خودداری کنند

تعجیل در برداشت برنج ممنوع

آسیای میانه و روسیه خریدار محصولات گلخانه‌ای هرمزگان

بررسی مستندی درباره فروچاله‌ها

تجهیز ۵۷ هزار هکتار از اراضی لرستان به سیستم آبیاری نوین

شناسایی ۴۷٠ گونه گیاهان دارویی در آذربایجان غربی

در پی ساماندهی فارغ‌التحصیلان جویای کارِ کشاورزی هستیم

پیش‎‌بینی برداشت ۵۰ هزار تن هلو از باغات چهارمحال و بختیاری

«کشاورزی حفاظتی » بهترین راه برای صرفه جویی آب و انرژی

اگرونیک در شبکه های اجتماعی