1396/9/2 9659

نعناع که در ایران به صورت سبزی مصرف می‌شود، در کلیه‌ی مناطق دنیا که دارای آب‌وهوای معتدله سردسیری می‌باشد، به‌خوبی رشد می‌کند. بنابراین یک سبزی فصل خنک محسوب می‌گردد.

کشت گیاه نعناع


نعناع بومی اروپا، استرالیا و سایر مناطق معتدله‌ی سردسیری دنیا می‌باشد. نعناع متعلق به تیره‌ی نعناعیان یا Labiatae می‌باشد. جنس نعناع Mentha است که دارای گونه‌های زیادی است. مهمترین گونه‌های جنس Mentha در جدول زیر ذکر شده است.

 

گونه‌های جنس  Mentha

اسم انگلیسی

اسم فارسی

Aquatic

Water mint

نعناع آبی

arvensis

Field mint, Corn mint

نعناع صحرائی

Piperita

Peppr mint

نعناع فلفلی

Puegium

Pudding grass

پودنه

Sativa

Spearmint, Common mint

نعناع

Sylvestris

Wild mint, Horse mint

نعناع وحشی

 
 

در خارج از بیشتر این گونه‌ها، در صنعت استفاده می‌شود. البته گونه‌های M.piperita L. و M. spicata L. مصارف بیشتری دارند. از گونه‌های جنس Mentha اسانس معطری به‌دست می‌آید که دارای مقدار زیادی روغن فرار است. این روغن ضمن اینکه کاملا فرار و سریغا تبخیر می‌شود، قابل اشتعال هم می‌باشد. اسانس نعناع در تمام اندام‌های گیاه وجود دارد و دارای مقدارزیادی «منتول» است. اسانس نعناع در تهیه‌ی دارو، شیرینی‌سازی، خمیردندان، آدامس، سیگار و نوشابه‌های الکلی و غیرالکلی استفاده می‌شود. شایان ذکر است که در بین گونه‌های جنس Mentha تلاقی انجام گرفته، انواع مختلفی به‌وجود آمده است. نعناع که در ایران به صورت سبزی مصرف می‌شود، در کلیه‌ی مناطق دنیا که دارای آب‌وهوای معتدله سردسیری می‌باشد، به‌خوبی رشد می‌کند. بنابراین یک سبزی فصل خنک محسوب می‌گردد. عده‌ای اسم علمی نعناع را M. spicata می‌دانند، در حالی که بعضی دیگر نام M. sativa L. را برای آن در نظر گرفته‌اند. یکی از گونه‌های این جنس aquatica می‌باشد که نام انگلیسی آن Water mint و نام فارسی آن پونه یا پودنه است.

 

نعناع گیاهی چندساله است که طول بوته‌ی آن ممکن است به ۹۰ سانتی متر هم برسد. برگ و ساقه‌ی نعناع دارای اسانس معطر می‌باشد. اسانس نعناع موارد استعمال زیادی دارد. از آن در تهیه غذا، نوشیدنی‌ها، آدامس، شربت‌های مختلف، انواع شیرینی‌ها، سس‌های مختلف و مخصوصا دارو‌ها استفاده می‌شود. در ایران نعناع تازه را به صورت سبزی خوردن به مصرف می‌رسانند. گاهی آنرا خشک‌ کرده و در غذاهای مختلف از آن استفاده می‌کنند. از برک و ساقه‌ی آن عرق نعناع تهیه می‌کنند که استفاده طبی دارد. همچنین از برگ نعناع استفاده دارويی می‌شود. دم‌کرده برگ آن به عنوان داروی مدر، معرق، ضد تشنج، مهیج قلب و ضد گاستریت استفاده می‌شود. گاهی برگ نعناع به عنوان داروی صفرا آور و فعال‌کننده‌ی کبد مورد مصرف قرار می‌گیرد.
 

 

نعناع را به وسیله تقسیم بوته و یا از طریق قلمه‌ی سبز و قلمه‌ی ریشه تکثیر می‌کنند. بوته‌های تقسیم شده‌ی آن به فاصله‌ی ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر از یکدیگر کاشته می‌شوند. بعد از ۴ تا ۵ سال، تمام زمین‌های مزرعه پوشانده می‌شود. لذا بعد از این مدت بوته‌ها از زمین خارج شده، بعد از تقسیم بوته دو‌مرتبه در محلی دیگر به کشت آن اقدام می‌شود. این گیاه از طریق بذر قابل تکثیر است، ولی اکثرا بذورآن سبز نمی‌شوند و گیاهان تولید شده شبیه پایه‌ی مادری نیستند. فرانسوی‌ها توانسته‌اند از نعناع بذر تهیه کنند و به وسیله‌ی بذر، آن را تکثیر نمایند. نعناع گیاهی است قانع و اغلب در کنار جویبارها و مکان‌های مرطوب می‌روید. کشت، داشت و برداشت آن شبیه ترخون می‌باشد. از قارج‌های مهم نعناع می‌توان از «ورتیسلیوم» نام برد. شخم عمیق در کنترل این قارچ نقش به‌سزایی دارد. سفیدک سطحی نعناع که عامل بیماری آن هنوز مشخص نشده، از دیگر قارچ‌هایی است که به نعناع حمله می‌کند. همچنین زنگ نعناع که عامل آن قارچ Puccinia Menthae Pers. است، به این سبزی صدمه می‌زند.

مقاله اختصاصی گروه تدوین محتوای اگرونیک 
استفاده از این مطلب و انتشار آن، با ذکر نام اگرونیک  و درج لینک www.agronic.ir بلامانع می باشد.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

پیش بینی برداشت ۱۷۰ تن توت فرنگی در رودبار

راهکار جهاد کشاورزی برای جلوگیری از سرمازدگی باغات گردو

دستیابی به نتایج خوب در زمینه پرورش گیاهان دارویی در استان مازندران

افزایش ۷ برابری مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در کشور

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

توسعه کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی با توزیع نهاده های ارزان قیمت

برآورد کشت ۲۶ هزار هکتار ذرت‌دانه‌ای در کرمانشاه

اگرونیک در شبکه های اجتماعی