1397/3/12 2143

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: هم اکنون سرانه فضای سبز تبریز بدون لحاظ فضاهای سبز نیروگاه ها، پادگان ها و اداره های مختلف 15.5 مترمربع است.

سرانه فضای سبز تبریز ۱۵.۵ مترمربع است


علی مدبر روز سه شنبه در جلسه مشترک با رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان‌شرقی افزود: اگر در محاسبه میزان سرانه فضای سبز تبریز این فضاها نیز محاسبه شود بدون ‌شک سرانه به بیش از 20 متر مربع می رسد. وی اظهار داشت: در بحث‌های مختلف میزان فضای سبز تبریز با کلانشهرهای دیگری مانند مشهد و اصفهان مقایسه می‌شود در حالی که موقعیت اقلیمی این شهر بسیار متفاوت‌تر از این شهرهاست. مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز اضافه کرد: از رویکردهای اساسی این سازمان در فضای سبز، تلفیق بحث سلامت شهری با اوقات فراغت شهروندان در استفاده از فضاهای سبز است.


مدبر ادامه داد: هم اکنون تعدادی از این الگوها در انبوه‌کاری های شهری مانند تپه‌های رشیدیه و باغمیشه، عباس‌میرزا، آرپا دره‌سی و یادگار امام (ره) ایجاد شده است. وی گفت: در سال‌های اخیر اقدام‌های خوبی در زمینه تولید گونه‌های دایمی و استفاده از آن‌ها در فضای سبز تبریز انجام شده که این امر موجب کاهش چشمگیر هزینه‌های ناشی از این بخش شده است. مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز با تاکید بر اقدام‌های علمی و عملی در حوزه فضای سبز، یادآوری کرد: تبریز زمانی به شهر قنات‌ها شهرت داشت ولی هم اکنون شاهد هدررفت آب های سطحی زیادی در شرق تبریز هستیم که با نگاه علمی و تخصصی به این موضوع می‌توان از هدررفت آن‌ها جلوگیری کرد.


مدبر با تاکید بر بهره‌گیری از فنون نوین در فضای سبز تبریز، افزود: شیوه‌های جدید نگهداری فضای سبز و آبیاری و بهره گیری از روش‌های جدید برای هرس درختان از اولویت‌های این سازمان است. وی از راه اندازی نخستین شهرک گلخانه‌ای در تبریز خبر داد و گفت: هم اکنون مراحل مکان‌یابی، امکان سنجی و بررسی علمی این شهرک در حال انجام است تا با استفاده از توان بخش خصوصی و دانش آموختگان این حوزه اجرا شود. مدبر با بیان اینکه این شهرک می‌تواند به صورت یک پایانه گل و گیاه در شمال‌غرب کشور احداث شود، اضافه کرد: گلخانه‌های این شهر در 2 سال گذشته با افزایش 2 برابری به حدود 25 هزار متر مربع رسیده است.


رییس نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به زمینه همکاری‌های مشترک بین این مجموعه و سازمان پارک ها، گفت: با توجه به زمینه‌های مشترک بسیار بین این مجموعه‌ها می‌توان تفاهم نامه‌ای کاربردی امضا کرد. شهرام شفیعی افزود: با توجه به وجود شرکت‌های مختلف تخصصی در زمینه‌های آب، خاک، نگهداری در زیر مجموعه نظام مهندسی استان می‌توان در مراحل مختلف با هم همکاری کرد. وی اظهار داشت: کلینیک‌های متعدد گیاه پزشکی در سازمان نظام کشاورزی وجود دارد که می‌توانند با مجموعه سازمان پارک‌ها همکاری کنند. کلان‌شهر تبریز نیمی از جمعیت سه میلیون و 800 هزار نفری استان آذربایجان شرقی را در خود جای داده است.

منبع
ایرنا
  1. حسین جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ --- ۲۲:۳۷:۰۳

    سلام انتخاب درخت های فضای سبز تبریزخیلی بده لطف کنیددرخت چناربکاریدتاشهرتبریزهم مثل تهران زیبابشه

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

آزمایشگاه کشت بافت گیاهی مرکز تحقیقات جهادکشاورزی استان زنجان افتتاح شد

آغاز طرح ایجاد مزارع نوآوری در استان بوشهر

احداث ۳۰ هکتار باغ گل محمدی در شهرستان تفتان

لرستان قطب محصولات گلخانه‌ای خواهد شد

۱۲۵ پروژه کشاورزی در کردستان بهره‌برداری می‌شود

آزمون خاک، پیش‌نیاز کشاورزی پایدار

کشت ۸۰۰۰ هکتار دانه‌های روغنی در لرستان

ایجاد ۳۰۰۰ فرصت شغلی در حوزه کشاورزی هرمزگان

ذخیره بیش از ۴ هزار تن کود برای کشت بهاره البرز

تجهیز ۱۰۰ هکتار از اراضی سرخه به سیستم‌های نوین آبیاری

کشت قراردادی و تضمین خرید گندم از کشاورزان نکایی

مصرف بیش از حد سموم و آفت کش‌ها سلامت مردم کهگیلویه و بویراحمد را تهدید می کنند

سبز شدن دل کشاورزان ماسالی با جشنواره گل نرگس

برگزاری دو رویداد فناوری در حوزه کشاورزی هوشمند

هر آنچه از مشخصات تا خرید نهال گردو دیرگل باید بدانید

امضای ۲ تفاهم نامه سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی خراسان‌ جنوبی

توصیه‌هایی به کشاورزان برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات

امکان استفاده از آب شور در کشاورزی با روش دانش‌محور میسر شد

اجرای طرح تولید کشت گل و گیاهان زینتی در نیکشهر

آغاز برداشت نارنگی از شش هزار هکتار باغ‌های هرمزگان

حمایت از تشکل‌ها و اتحادیه‌ها در توسعه کشاورزی

اجرا و آغاز 36 طرح تحقیقاتی در مرکز تحقیقات کشاورزی استان مرکزی

افزایش ۵ برابری کشت قراردادی گندم در فارس

تولید یک میلیون تن برنج سفید در مازندران

راه‌اندازی اولین مزرعه گردشگری کشاورزی در اندیمشک

اگرونیک در شبکه های اجتماعی