1400/12/11 235

با مساعدت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی قرار است در شهرستان نمین به عنوان منطقه مساعد 50 هکتار توسعه گلخانه رقم بخورد.

50 هکتار مجتمع گلخانه‌ای در نمین احداث می‌شود


استاندار اردبیل گفت: با مساعدت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی قرار است در شهرستان نمین به عنوان منطقه مساعد 50 هکتار توسعه گلخانه رقم بخورد.

سید حامد عاملی در جلسه شورای اداری شهرستان نمین اظهار کرد: به تناسب ظرفیت شهرستان‌ها برنامه توسعه 1401 تهیه و تدوین می‌شود تا ما سال جدید را با برنامه آغاز کنیم.

وی توانمندی شهرستان نمین را به عنوان محور گردشگری در شرق استان یادآور شد و تصریح کرد: در کنار آب و هوای مناسب و مواهب خدادادی، راه‌اندازی نمایشگاه صنایع دستی دائمی برای عرضه محصولات در این بخش می‌تواند زمینه‌ساز حضور گردشگران و مسافران باشد.

استاندار اردبیل گفت: در بخش گردشگری باید برنامه‌ریزی‌ها به نحوی باشد تا شهرستان نمین که در مسیر گردشگری از حیران به سمت سرعین واقع شده،‌ محل اقامت و ماندگاری علاقه‌مندان به مواهب خدادادی باشد.

عاملی ظرفیت کشاورزی نمین را به ویژه در توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای یادآور شد و افزود: امروز مجتمع گلخانه‌ای تولید گل رز در نمین به بهره‌برداری رسید که این مجموعه به شکل مدرن طراحی و اجرا شده و در تلاش هستیم تا در شهرستان نمین 50 هکتار توسعه گلخانه را با تولید محصولات متنوع شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در حوزه صنعتی نیز قرار گرفتن این شهرستان در محور شهرک صنعتی شماره 2 و منطقه ویژه اقتصادی فرصت مناسبی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده تا در این بخش بتوانیم اهداف توسعه صنعتی را با ایجاد زیرساخت‌های مناسب آب، برق و گاز مهیا کنیم.

عاملی رویکرد دولت سیزدهم را خدمت‌رسانی به مردم و تلاش برای حل مشکلات آنها اعلام کرد و ادامه داد: ما در ابعاد مختلف سعی داریم تا با تدوین برنامه استانی و شهرستانی سال 1401 را به شکل هدفمند پیگیر طرح‌ها و پروژه‌ها باشیم تا جایگاه توسعه استان در ابعاد مختلف ارتقا یابد.

وی اضافه کرد: به هیچ وجه شاخص‌های اقتصادی موجود در استان رضایت‌بخش نیست و ضرورت دارد تا با هدف‌گذاری مشخص ارتقا این شاخص‌های مختلف را مد نظر قرار دهیم.

عاملی با بررسی طرح‌ها و پروژه‌های متعدد در نمین بیان کرد: سعی بر این است تا دهکده توریستی نمین با تأمین زمین مورد نیاز با همکاری راه و شهرسازی اجرایی شده و تونل دوم حیران نیز تا فصل گردشگری سال آینده آماده بهره‌برداری شود.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان احداث واحدهای مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن را در نمین با تأمین سرپناه برای 300 نفر از متقاضیان یادآور شد و اظهار کرد: با واگذاری زمین با همکاری بنیاد مسکن و در قالب گروه ساخت پرداخت تسهیلات و احداث واحدها در سال آینده انجام می‌شود.

وی به کلنگ‌زنی درمانگاه تأمین اجتماعی نمین اشاره کرد و گفت: این شهرستان با پوشش 63 درصدی جمعیت در قالب بیمه تأمین اجتماعی نیازمند این درمانگاه است که مقرر شد در مدت یک سال و در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع این درمانگاه با سرمایه‌گذاری 35 میلیارد تومان اجرایی و عملیاتی شود.

عاملی ضرورت توسعه صنعت طیور و دامداری‌های نوین را در شهرستان نمین به همراه توسعه گلخانه در ابعاد مختلف یادآور شد و تصریح کرد: سد عنبران با پیشرفت 64 درصد در نیمه اول سال آینده آبگیری شده و سدهای ننه‌کران و نیارق نیز مورد مطالعه قرار می‌گیرند.

وی تکمیل پروژه فاضلاب نمین و انتقال آب به نمین و عنبران را از اولویت‌ها اعلام کرد و افزود: قرار شد تا هفته دولت آینده فاضلاب مسکن مهر نمین تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

عاملی احداث پست 63 کیلوولت را در شهرک صنعتی شماره 2 و منطقه ویژه اقتصادی نمین یادآور شد و خاطر نشان کرد: این پروژه نیز در سال آینده با مشارکت شرکت برق منطقه‌ای عملیاتی خواهد شد.

استاندار اردبیل همچنین تکمیل پیست اسکی روی چمن فندقلو، هتل پارک نمین، توجه به پروژه‌های عمران شهری و روستایی و دیگر طرح‌های اولویت‌دار را یادآور شد و اضافه کرد: قرار است ناحیه صنعتی جدید در نمین راه‌اندازی شود که زیرساخت آن نیز از محل اعتبارات سال آینده تأمین خواهد شد.
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

آغاز مبارزه بیولوژیک با آفت پروانه مینوز در سطح ۴۰۰ هکتار از اراضی بروجرد

دهمین جشنواره گل‌محمدی در اسکو برگزار می‌شود

لزوم توسعه کشت علوفه بعد از برداشت برنج در مازندران

ساخت پهباد سم پاش اراضی کشاورزی در گیلان

باردهی میوه بلوبری در گلدان به همت محققان لاهیجان

پیش‌بینی ۵ مرکز خرید گندم از کشاورزان ملایری

مهم‌ترین آفات و بیماری‌ باغات و محصولات زنجان کدام است؟

ظهور خوشه طلایی برنج در ۶ شهرستان گیلان

برگزاری سومین جشنواره گیلاس در ولیدر طارم

خودکفایی در تولید پهپادهای کشاورزی با تلاش نخبگان دانشگاهی

برداشت کلزا از قطب کشاورزی این محصول در خراسان رضوی آغاز شد

درخشش خوشه‌های طلایی برنج در املش

برگزاری رویداد انتقال تجارب نوآوری‌های کشاورزی

کرمانشاه محل رویش ۱۲۰۰ گونه گیاهی

۷۰ درصد گل‌های شاخه بریده تولید همدان سوپرممتاز هستند

۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی لرستان تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد

کلنگ‌زنی و افتتاح ۲ طرح گلخانه هیدروپونیک سبزی و صیفی و مزرعه اسطوخودوس در فامنین

حل معمای رشد و سلامت گیاهان توسط دانشمندان استنفورد

۲ طرح گلخانه‌ای و آبیاری تحت فشار قابل افتتاح اسدآباد در هفته جهاد کشاورزی

پایداری تولید با کشاورزی دانش بنیان محقق خواهد شد

بهره‌برداری از ۵ طرح کشاورزی و آب و خاک در بم

سومین مرحله آبگذاری اراضی شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان

گایکان؛ روستای گُل ایران

احداث مزرعه ۲ هکتاری اسطوخودوس در فامنین

آموزش پرورش گیاهان آپارتمانی در منزل

اگرونیک در شبکه های اجتماعی