1397/2/2 1536

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی ۴ تا ۷ اردیبهشت‌ماه در شیراز خبر داد.

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در شیراز


محمدمهدی قاسمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ماشین‌آلات، نهاده‌ها و آبیاری) 4 تا 7 اردیبهشت‌ماه در شیراز برگزار می‌شود، اظهار داشت: استان فارس به دلیل پیشرو بودن در کشاورزی جایگاه این نمایشگاه را بالا برده است و در واقع این نمایشگاه بزرگ‌ترین رویداد کشاورزی کشور محسوب می‌شود. وی با بیان اینکه حضور شرکت‌های خارجی و شرکت‌های دانش‌بینان از جمله ویژگی‌های شاخص این دوره از نمایشگاه است، عنوان کرد: در حاشیه این نمایشگاه نشست‌های علمی متعدد با حضور کارشناسان داخلی و خارجی و کشاورزان پیشرو برگزار می‌شود.

 

ظرفیت‌سنجی کشت فراسرزمینی در 5 کشور خارجی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه بالا بردن بهره‌وری در زمینه‌های مختلف کشاورزی یکی از چالش‌های امروز است، افزود: با توجه به بحث بحران آب و با توجه به اینکه در برخی کشورها زمینه‌های اقلیمی برای کشت فرا سرزمینی وجود دارد در کشورهای قزاستان، اکراین، روسیه، گرجستان و غنا ظرفیت‌سنجی برای کشت فراسرزمینی انجام شده است و کشاورزان متقاضی استان فارس می‌توانند در این کشورهای فعالیت کشاورزی انجام دهند.

 

حضور 25 شرکت خارجی در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی

سید محمود موسوی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس نیز در این جلسه اظهار داشت: چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی روز سه‌شنبه 4 اردیبهشت‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس واقع در شهرک گلستان گشایش می‌یابد. وی خاطرنشان کرد: معرفی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، فراهم کردن بستری مناسب برای تعامل با کشورهای مطرح و پیشگام صنعت کشاورزی در جهان، انتقال تجارب و فناوری‌های نوین و همچنین صادرات ماشین‌آلات ایرانی ، خدمات و محصولات کشاورزی به خارج از کشور از جمله اهداف مهم این نمایشگاه است.

 

موسوی با اشاره به همکاری کشور آلمان در برگزاری این نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه در 5 سالن مسقف نمایشگاهی به مساحت 17هزار متر مربع و3هزار متر مربع فضای باز نمایشگاهی که به نمایش مدرن‌ترین ماشین‌آلات روز دنیا تخصیص یافته است. وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه 173 تولید‌کننده و شرکت داخلی و 25 شرکت خارجی از کشورهای آلمان، روسیه، فرانسه، هلند، لهستان، بلژیک، ایتالیا، اسپانیا، چین و ترکیه حضور دارند. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس افزود: در پی سفر استاندار فارس در فروردین‌ماه امسال به کشور قطر و دعوت رسمی از مسئولان مربوطه این کشور برای بازدید و حضور در نمایشگاه کشاورزی هیئتی از سوی وزارت شهرداری و محیط زیست این کشور به عنوان پاویون اختصاصی دولت قطر در این نمایشگاه حضور دارند و پاویونی نیز از کشور آلمان با همکاری شریک تجاری آلمانی (شرکت DLG) در این نمایشگاه دایر شده است و 12 غرفه از کشور آلمان در این نمایشگاه دایر می‌شود.

 

وی از برگزاری 25 همایش و کارگاه آموزشی تخصصی صنعت کشاورزی در حاشیه روزهای برگزاری این نمایشگاه و برگزاری همایش و کارگاهی با همکاری کشور آلمان در روز دوم این نمایشگاه خبر داد و گفت: این نمایشگاه همه روزه از ساعت 15 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان است. موسوی با بیان اینکه 45 شرکت از استان فارس در این نمایشگاه حضور دارند، خاطرنشان کرد: در بین شرکت‌های داخلی استان تهران با 59 شرکت، فارس با 45 شرکت و اصفهان با 32 شرکت و در بین کشورهای خارجی نیز آلمان با 12 غرفه و چین با 9 غرفه بیشترین استقبال را از این نمایشگاه داشته‌اند.

 

رونمایی از 6 محصول جدید ایرانی در حوزه کشاورزی

محمدرحیم افسری، مدیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی نیز در این جلسه اظهار داشت:  در راستای حمایت از کالای ایرانی در این نمایشگاه از 6 محصول جدید ایرانی در حوزه‌ ماشین‌آلات، کود و بذر رونمایی می‌شود. وی با بیان اینکه یکی از شرط‌های حضور کشورهای خارجی در این نمایشگاه آوردن تکنولوژی‌های نوین خود به این نمایشگاه و ارائه آن به کشاورزان کشور بوده است، افزود: تمام تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه کشاورزی در این نمایشگاه ارائه می‌شود و بهره‌برداران کشور می‌توانند از آن استفاده کنند.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

۱۵ هکتار گلرنگ در لاشار کشت شد

یک تیر و دو نشان با جذب مهندسان کشاورزی

برآورد تولید ۴۰ کیلوگرم زعفران در فامنین

آغاز کشت قراردادی گندم و جو در اراضی کشت و صنعت مغان

آغاز برداشت کنجد در آغاز برداشت کنجد در خُنجخُنج

برداشت ۶۵۰ کیلوگرم زعفران از مزارع کاشان

پیشگیری از جنگل‌ زدایی با نوآوری

توزیع بیش از ۴۱ هزار تن کود شیمیایی بین کشت و صنعت‌های خوزستان

کشت قراردادی گندم در ۱۵ هزار هکتار از اراضی بوشهر

برداشت ۶۴۰ تن چای ترش در سیستان و بلوچستان

برداشت زیتون در ۷۰ درصد از باغات گیلان

کشت زیتون مقاوم به کم‌آبی در پژوهشگاه ژنتیک

پیش بینی برداشت ۴۴ هزار تن ذرت علوفه‌ای از مزارع سمنان

افزایش ۲ برابری تولید زیتون

توسعه کشاورزی در اراضی شیب‌دار آری یا خیر؟

کشت فراسرزمینی؛ فرصت یا تهدید؟

۱۴۱ واحد گلخانه خانگی در منطقه سیستان احداث می‌شود

آغاز برداشت محصولات گلخانه ای در جنوب استان کرمان

تولید زعفران و اشتغال بیش از ۱۰ هزار نفر در تایباد

۶۲۹ هزار هکتار از اراضی خوزستان به زیر کشت پاییزه می‌رود

تولید کودهای زیستی برای ارتقای سطح عملکرد کشاورزی در کشور

ایجاد اشتغال 5 هزار نفری با تولید محصولات گلخانه ای

اجرای طرح جهش تولید در سطح ۳۵۰ هکتار از اراضی دیم لرستان

۲۵ هکتار به سطح گلخانه‌های همدان اضافه می‌شود

کشت ۲۱۰ هکتار کلزا در همدان

اگرونیک در شبکه های اجتماعی