1401/4/4 77

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، از برگزاری سومین جشنواره گیلاس در ولیدر طارم خبر داد.

برگزاری سومین جشنواره گیلاس در ولیدر طارم


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، از برگزاری سومین جشنواره گیلاس در ولیدر طارم خبر داد.

به‌ گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، امیر ارجمند روز گذشته (۳ تیرماه) در آیین افتتاح سومین جشنواره گیلاس در روستای ولیدر شهرستان طارم گفت: این جشنواره با هدف معرفی جاذبه‌های سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پس از دو سال وقفه و با حضور روسای ادارات و نهادهای استانی و شهرستان افتتاح شد.

وی افزود: امروز برگزاری این جشنواره‌ها به جاذبه گردشگری تبدیل‌شده و هر ساله گردشگران بسیاری برای شرکت در این جشن‌ها به روستاهای استان سفر می‌کنند و حضور این حجم از گردشگر در یک منطقه روستایی، فرصت مغتنمی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری، فرهنگ بومی، توانمند کردن جوامع محلی، افزایش مشارکت مردم، نشاط‌آفرینی و در نهایت توسعه گردشگری روستایی به شمار می‌رود.

این مسئول با اشاره به اینکه طی برگزاری دو دوره گذشته که استقبال خوبی از این جشنواره شده و گردشگران از نقاط مختلف استان و کشور در این جشنواره حضور داشتند، اظهار کرد: ارائه محصولات کشاورزی، صنایع‌دستی و غذاهای محلی در غرفه‌های مختلف، همچنین برگزاری برنامه‌های متنوع و موسیقی محلی از بخش‌های دیگر سومین جشنواره گیلاس طارم است.

ابوالفضل رفیعی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان نیز در این مراسم یادآور شد: برپایی جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها به‌ ویژه در سطح منطقه‌ای از جنبه‌های مختلف موجبات پویایی اقتصاد بومی را فراهم می‌کند که از جمله آن کمک به توسعه و رونق صنعت گردشگری و نیز حفظ و ارتقای سطح اشتغال است، به همین خاطر معتقدیم برگزاری این‌ گونه جشنواره‌ها در شهرستان طارم موجب رونق اقتصادی و افزایش روحیه و نشاط اجتماعی می‌شود.

رضا انبارلو، فرماندار طارم نیز با تاکید بر این‌که پتانسیل و ظرفیت بی‌نظیر و مثال‌زدنی این شهرستان در حوزه گردشگری و صنعت توریسم غیرقابل انکار است، تصریح کرد: در هر فصل از سال در این شهرستان محصولات متنوع و مختلفی برداشت می‌شود، به همین خاطر معتقدیم تقویت و توسعه صنعت گردشگری در شهرستان نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و منسجم است.

سیدی، معاون سازمان جهادکشاورزی استان زنجان نیز با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت‌های قابل‌ توجهی در حوزه کشاورزی دارد، بیان کرد: طارم با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و باغبانی و نیز محصول سیر و زیتون می‌تواند به قطب مواد غذایی در کشور تبدیل شود. برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند نقش مهمی در حضور سرمایه‌گذاران حوزه کشاورزی و به‌ ویژه باغداری در این منطقه داشته باشد. امروز گیلاس بهانه‌ای برای شناساندن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این شهرستان در زمینه کشاورزی و سایر بخش‌ها است، زیرا طارم یکی از قطب‌های کشاورزی در زمینه زیتون، سیر، برنج و گیلاس است.

رضا محمدی، مسئول تعاونی منظومه گردشگری بخش چورزق شهرستان طارم گفت: هدف این جشنواره، رونق تولید و اشتغال، حمایت از مشاغل خانگی و تولیدات بومی، توسعه اقتصادی منطقه، عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و پیوند شهر و روستا است.

گفتنی است، این جشنواره امسال با مشارکت فعالان مدنی، سازمان‌های مردم‌نهاد، ادارات مختلف، جوانان و نخبگان این شهرستان از ۲ تا ۳ تیرماه به مدت دو روز در میان باغات و حاشیه رودخانه روستای ولیدر برگزار می‌شود.
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

تجزیه داده‌های آماری در کشاورزی با نرم‌افزار SAS

پیش‌بینی تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شلتوک در مازندران

تولید بیش از ۷۰ هزار تن خشکبار در استان همدان

آغاز برداشت پسته از ۶۲۰۰ هکتار از باغات گناباد

کشت الگویی چغندر علوفه‌ای در همدان

صفر تا صد احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس در روستاها

تأمین ۱۷ هزار تن انواع کود کشاورزی در خراسان شمالی طی امسال

بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن کلزا در کردستان به طور تضمینی خریداری شد

رویداد نانوفناوری در کشاورزی و محیط زیست برگزار می‌شود

کشت سویا موجب خوداتکایی در تولید روغن و تامین زنجیره غذایی دام می‌شود

کاهش رنج تولید برنج در لاهیجان

توانمندی کشور در تولید و بومی‌سازی ۳ قطعه از پهپادهای کشاورزی

زنگنه؛ میزبان سومین جشنواره آلبالو

انعقاد قراردادهای کشاورزی به ارزش ۹۵ میلیارد تومان در خراسان جنوبی

افزایش ۲۵ درصدی اعتبار طرح‌های محرومیت‌زدایی جهادکشاورزی در سال آینده

برداشت ۱۴ هزار تُن سیب گلاب در بروجرد

امسال حدود ۱.۱ میلیون تن سیب درختی در آذربایجان غربی تولید می شود

پیش‌بینی برداشت ۱۸۰ تن سیب‌زمینی در چهارمحال و بختیاری

سامانه هوشمند پایش و مشاوره مزارع بومی به کمک کشاورزی می‌آید

تولید سالانه ۳۶ تن زعفران در تربت‌حیدریه

افزایش نفوذ دانش در عرصه های کشاورزی گیلان

احتمال کشت دوباره برنج در برخی از شالیزارهای صومعه سرا

آغاز مبارزه بیولوژیک با آفت پروانه مینوز در سطح ۴۰۰ هکتار از اراضی بروجرد

دهمین جشنواره گل‌محمدی در اسکو برگزار می‌شود

لزوم توسعه کشت علوفه بعد از برداشت برنج در مازندران

اگرونیک در شبکه های اجتماعی