1401/4/4 392

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، از برگزاری سومین جشنواره گیلاس در ولیدر طارم خبر داد.

برگزاری سومین جشنواره گیلاس در ولیدر طارم


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، از برگزاری سومین جشنواره گیلاس در ولیدر طارم خبر داد.

به‌ گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، امیر ارجمند روز گذشته (۳ تیرماه) در آیین افتتاح سومین جشنواره گیلاس در روستای ولیدر شهرستان طارم گفت: این جشنواره با هدف معرفی جاذبه‌های سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پس از دو سال وقفه و با حضور روسای ادارات و نهادهای استانی و شهرستان افتتاح شد.

وی افزود: امروز برگزاری این جشنواره‌ها به جاذبه گردشگری تبدیل‌شده و هر ساله گردشگران بسیاری برای شرکت در این جشن‌ها به روستاهای استان سفر می‌کنند و حضور این حجم از گردشگر در یک منطقه روستایی، فرصت مغتنمی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری، فرهنگ بومی، توانمند کردن جوامع محلی، افزایش مشارکت مردم، نشاط‌آفرینی و در نهایت توسعه گردشگری روستایی به شمار می‌رود.

این مسئول با اشاره به اینکه طی برگزاری دو دوره گذشته که استقبال خوبی از این جشنواره شده و گردشگران از نقاط مختلف استان و کشور در این جشنواره حضور داشتند، اظهار کرد: ارائه محصولات کشاورزی، صنایع‌دستی و غذاهای محلی در غرفه‌های مختلف، همچنین برگزاری برنامه‌های متنوع و موسیقی محلی از بخش‌های دیگر سومین جشنواره گیلاس طارم است.

ابوالفضل رفیعی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان نیز در این مراسم یادآور شد: برپایی جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها به‌ ویژه در سطح منطقه‌ای از جنبه‌های مختلف موجبات پویایی اقتصاد بومی را فراهم می‌کند که از جمله آن کمک به توسعه و رونق صنعت گردشگری و نیز حفظ و ارتقای سطح اشتغال است، به همین خاطر معتقدیم برگزاری این‌ گونه جشنواره‌ها در شهرستان طارم موجب رونق اقتصادی و افزایش روحیه و نشاط اجتماعی می‌شود.

رضا انبارلو، فرماندار طارم نیز با تاکید بر این‌که پتانسیل و ظرفیت بی‌نظیر و مثال‌زدنی این شهرستان در حوزه گردشگری و صنعت توریسم غیرقابل انکار است، تصریح کرد: در هر فصل از سال در این شهرستان محصولات متنوع و مختلفی برداشت می‌شود، به همین خاطر معتقدیم تقویت و توسعه صنعت گردشگری در شهرستان نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و منسجم است.

سیدی، معاون سازمان جهادکشاورزی استان زنجان نیز با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت‌های قابل‌ توجهی در حوزه کشاورزی دارد، بیان کرد: طارم با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و باغبانی و نیز محصول سیر و زیتون می‌تواند به قطب مواد غذایی در کشور تبدیل شود. برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند نقش مهمی در حضور سرمایه‌گذاران حوزه کشاورزی و به‌ ویژه باغداری در این منطقه داشته باشد. امروز گیلاس بهانه‌ای برای شناساندن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این شهرستان در زمینه کشاورزی و سایر بخش‌ها است، زیرا طارم یکی از قطب‌های کشاورزی در زمینه زیتون، سیر، برنج و گیلاس است.

رضا محمدی، مسئول تعاونی منظومه گردشگری بخش چورزق شهرستان طارم گفت: هدف این جشنواره، رونق تولید و اشتغال، حمایت از مشاغل خانگی و تولیدات بومی، توسعه اقتصادی منطقه، عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و پیوند شهر و روستا است.

گفتنی است، این جشنواره امسال با مشارکت فعالان مدنی، سازمان‌های مردم‌نهاد، ادارات مختلف، جوانان و نخبگان این شهرستان از ۲ تا ۳ تیرماه به مدت دو روز در میان باغات و حاشیه رودخانه روستای ولیدر برگزار می‌شود.
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

برداشت ۱۷۵ تن توت درختی در آذربایجان غربی آغاز شد

آغاز برداشت گندم از مزارع خراسان شمالی

گستردگی فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان اردبیل

کشت گیاهان دارویی در ۱۴۰۰ هکتار از اراضی کم بازده لرستان

آغاز دومین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان از فردا

خرید ۳۰ تن گندم بذری در خراسان شمالی

پیش‌بینی برداشت ۵۰ تن گل‌محمدی از مزارع اسدآباد

۹۰ درصد کودهای کشاورزی، تولید داخلی است

برداشت "کلزا" از مزارع کرمانشاه آغاز شد

کاشت گیاهان دارویی از راهکارهای مقابله با بحران کم‌آبی

انجام نشاء در ۱۲۵ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

چرا خشکه‌کاری برنج در گلستان شکست خورد؟

پیش‌بینی تولید ۶۸ هزار تن گل محمدی در سال جاری

توسعه ۶ برابری گلخانه‌های رزن

توزیع بیش از ۷ هزار تن کود شیمیایی در خوزستان

پیش‌بینی تولید ۶۰۰۰ تن کلزا در خراسان رضوی طی سال جاری

اولین مزرعه نوآوریِ جنوب کرمان رتبه برتر کشور را کسب کرد

حفظ منابع آب و خاک تنها راه رسیدن به توسعه پایدار است

چهارمین جشنواره توت‌فرنگی در روستای گردشگری شیان برگزار می‌شود

نشاء برنج در ۲۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری گیلان

توسعه ۱۰۰۰ هکتاری کشت گیاهان دارویی در لرستان

نخستین مزرعه هوشمند کشور راه‌اندازی می‌شود

نشاء شالی در مزارع گلستان آغاز شد

آغاز برداشت گل محمدی از باغات بهاباد یزد

تولید ۳۲۳ هزار تن محصولات صنعتی و کشاورزی در ارس

اگرونیک در شبکه های اجتماعی