1401/2/27 97

دانش‌آموخته دکتری محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی از تولید محصول سیستم آبیاری هوشمند در راستای حل مشکلات بی‌شمار حوزه محیط زیست، کشاورزی و آبیاری هوشمند خبر داد.

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی


دانش‌آموخته دکتری محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی از تولید محصول سیستم آبیاری هوشمند در راستای حل مشکلات بی‌شمار حوزه محیط زیست، کشاورزی و آبیاری هوشمند خبر داد.

به گزارش ایسنا، زهرا ابوشهاب، مدیرعامل یکی از شرکتهای دانش‌بنیان اظهار کرد: سیستم آبیاری هوشمند سری (پِرو pro) در راستای حل مشکلات بی‌شمار حوزه محیط زیست، کشاورزی و آبیاری هوشمند تولید شده است. دانشگاه آزاد اسلامی نیز در انجام این طرح و ارائه خدمات به محیط زیست، فضایی را در اختیار ما قرار داده است تا طرح‌های مرتبط انجام شود.

وی صنعت کشاورزی در ایران را سنتی دانست و گفت: با توجه به مشکلات مرتبط با بحران کمبود آب و کم بارشی در کشور، کشاورزی سنتی دیگر پاسخگو و کارآمد نیست و باید از روش‌های علمی جدید در این حوزه استفاده شود. در نتیجه شرایط برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه وجود دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان این که بخش دیگر کار درباره طراحی تولید سیستم‌های آبیاری هوشمند است که این طرح در رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده است و البته در حال حاضر خط تولید این کارخانه در رفسنجان کرمان قرار دارد که جزو کارخانه‌های بزرگ کشور است.

ابوشهاب با اشاره به برگزاری رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: این رویداد که به مناسب چهل سالگی دانشگاه برگزار می‌شود، نشان می‌دهد که موضوع شرکت‌های دانش بنیان و تحقیق و پژوهش در بین مسئولان این دانشگاه دارای اهمیت بسیاری است.

وی با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و محصولات نوظهور و جدید از جمله سیاست‌گذاری‌های کلان و اولویت‌های تصمیم‌گیری مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: این دانشگاه در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ یعنی «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌ آفرین» فعالیت‌های مناسبی دارد و به عنوان یکی از قطب‌های علمی کشور تلاش دارد تا از نوآوران دانشگاه‌ها حمایت مالی و معنوی داشته باشد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اظهار کرد: جامعه علمی و نخبگانی به چنین رویدادهایی در این سطح نیاز دارد تا بتوانند ضمن جذب حمایت‌کنندگان مالی از طرح‌های پژوهش یکدیگر نیز ایده بگیرند و ایده‌پردازی کنند.

این دانش آموخته دکتری محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: این دانشگاه برای انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی مکان‌های لازم مانند زمین‌های کشاورزی، آزمایشگاه و کارگاه را در اختیار محققان و شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌دهد. البته بیشتر این زیر ساخت‌ها در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری واحدهای دانشگاهی قرار دارند.

ابوشهاب در پایان درباره چالش‌ها و مشکلات فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در کشور تصریح کرد: قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در آبان ۱۳۸۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است؛ اما در واقعیت بسیاری از دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها حمایت‌های چندانی از این شرکت‌های نوپا ندارند.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه و رویداد ملی "عصر امید" با محوریت هزار گروه پژوهشی و زیرساخت، هزار ایده و استارت‌آپ و هزار شرکت فناور و خلاق، ۸ تا ۱۱ خرداد ماه امسال در محل مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
منبع
ایسنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

آغاز مبارزه بیولوژیک با آفت پروانه مینوز در سطح ۴۰۰ هکتار از اراضی بروجرد

دهمین جشنواره گل‌محمدی در اسکو برگزار می‌شود

لزوم توسعه کشت علوفه بعد از برداشت برنج در مازندران

ساخت پهباد سم پاش اراضی کشاورزی در گیلان

باردهی میوه بلوبری در گلدان به همت محققان لاهیجان

پیش‌بینی ۵ مرکز خرید گندم از کشاورزان ملایری

مهم‌ترین آفات و بیماری‌ باغات و محصولات زنجان کدام است؟

ظهور خوشه طلایی برنج در ۶ شهرستان گیلان

برگزاری سومین جشنواره گیلاس در ولیدر طارم

خودکفایی در تولید پهپادهای کشاورزی با تلاش نخبگان دانشگاهی

برداشت کلزا از قطب کشاورزی این محصول در خراسان رضوی آغاز شد

درخشش خوشه‌های طلایی برنج در املش

برگزاری رویداد انتقال تجارب نوآوری‌های کشاورزی

کرمانشاه محل رویش ۱۲۰۰ گونه گیاهی

۷۰ درصد گل‌های شاخه بریده تولید همدان سوپرممتاز هستند

۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی لرستان تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد

کلنگ‌زنی و افتتاح ۲ طرح گلخانه هیدروپونیک سبزی و صیفی و مزرعه اسطوخودوس در فامنین

حل معمای رشد و سلامت گیاهان توسط دانشمندان استنفورد

۲ طرح گلخانه‌ای و آبیاری تحت فشار قابل افتتاح اسدآباد در هفته جهاد کشاورزی

پایداری تولید با کشاورزی دانش بنیان محقق خواهد شد

بهره‌برداری از ۵ طرح کشاورزی و آب و خاک در بم

سومین مرحله آبگذاری اراضی شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان

گایکان؛ روستای گُل ایران

احداث مزرعه ۲ هکتاری اسطوخودوس در فامنین

آموزش پرورش گیاهان آپارتمانی در منزل

اگرونیک در شبکه های اجتماعی