1397/4/2 1293

همزمان با هفته جهاد کشاورزی و در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی بزرگترین مجتمع فعال پرورش و تولید قارچ ارگانیک جنوب شرق کشور در شهرک صنعتی شماره 2 کرمان با حضور جمعی از مدیران به بهره برداری رسید.

افتتاح مجتمع بزرگ تولید قارچ ارگانیک در کرمان

مدیرعامل شرکت تولید قارچ پارس در آیین افتتاح این طرح گفت: امروز فاز اول بزرگترین واحد تولید فعال قارچ ارگانیک جنوب شرق کرمان با ظرفیت روزانه یک تن و سالانه 360 تن قارچ به بهره برداری رسیده است. احمد رضا محمدی سلیمانی افزود: این واحد تولیدی در زمینی به مساحت 6 هزار و 370 مترمربع و اعتباری بالغ بر 26 میلیارد ریال در مدت 13 ماه ساخته شده است. وی میزان اشتغالزایی این مجموعه زا در شرایط فعلی 52 نفر عنوان کرد که 35 نفر به صورت دائم و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.


مدیرعامل شرکت تولید قارچ پارس اظهار داشت: در ساخت این واحد تولیدی از تکنولوژی های جدید و استاندارد استفاده شده است تا شرایط برای پرورش قارچ سالم فراهم شود و تولید قارچ در این واحد تولیدی به شیوه ارگانیک و بدون استفاده از سموم، قارچ پرورش و تولید می‌شود. وی گفت: هم اکنون قارچ بسته بندی و فله و فراوری ان به صورت پودر قارچ در 10 سالن این واحد تولیدی در حال انجام است. محمدی سلیمانی ادامه داد: در تلاش هستیم با جذب سرمایه گذار فاز دوم این واحد تولیدی را در زمینه سایر فرآورده های تولیدی مانند کنسرو قارچ، قارچ و ذرت و غیره راه اندازی کنیم. وی بیان کرد: در حال حاضر قارچ دکمه‌ای در این واحد تولید می‌شود که مشغول آزمایش برای تولید قارچ های رنگی برای نخستین بار در جنوب شرق کشور هستیم.


کارآفرین کرمانی با بیان اینکه محصولات این واحد به داخل استان و برخی استان‌های همجوار ارسال می‌شود تصریح کرد: صادرات محصولات این واحد تولید قارچ به کشورهای همسایه از برنامه‌های آتی است. وی بیان کرد: درصدد هستیم تا در زمینه تولید مواد اولیه پرورش قارچ نظیر کمپوست، در داخل استان به خودکفایی برسیم. محمدی سلیمانی تاکید کرد: تولید نان و خمیر قارچ که مصرف دارویی دارد را در برنامه داریم که امیدواریم مسئولان استان از از این پروژه در راستای اقتصاد مقاومتی حمایت‌های لازم را داشته باشند. شهرک صنعتی شماره 2 کرمان در بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی واقع شده است. این شهرک در 940 هکتار احداث شده است که حدود 400 واحد صنعتی و تولیدی در آن فعالیت می‌کنند.

منبع
ایرنا
کلیدواژه:

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

تهیه پروتئین از ضایعات هسته پرتقال

نحوه صحیح شستن و ضدعفونی کردن میوه‌ها و سبزیجات

سماق گیاهی ضد درد و اضطراب

کدو تخم کاغذی و خواص درمانی آن

ایران در جایگاه ششم تولید قارچ در دنیا

توصیه به کشاورزان برای مقابله با آفت بذر کلزا

انجام نشاء مکانیزه در ۸۰ درصد از شالیزارهای گیلان

صادرات حنای ارگانیک دلگان به فرانسه

آب بشقابی، گونه گیاهی در حال انقراض

چه زمانی برای مبارزه با آفت ملخ مناسب‌تر است؟

راه اندازی واحد پرورش ریزجلبک در حاشیه دریاچه ارومیه

کتاب «هیدروپونیک» تالیف جی، بنتون جونز به چاپ سوم رسید

تولید ۱۰۶ محصول سالم توسط زنان روستایی

«خلر» (سنگینک) و تاثیر آن بر عملکرد سیستم زراعی

وجود ۱۰ هزار هکتار اراضی قابل واگذاری به متقاضیان کشت دیم گیاهان دارویی

اجرای طرح توانمندسازی زنان در زنجیره ارزش غذایی گیاهان در آذربایجان شرقی

هجوم ملخ‌های محلی به جیرفت

کاسنی پاکوتاه؛ دختری از  خانواده آفتابی‌ها

برنج کاران فاصله اجتماعی را جدی بگیرند

بارش های مناسب مانع از نوبت‌‌بندی آب کشاورزی شد

خریداری ١٤٢ هزارتن گندم از کشاورزان

مشاهده زمین های کشاورزی از فضا

شالیکاران به توصیه های بهداشتی توجه کنند

آغاز برداشت گل محمدی در سیستان و بلوچستان

آغاز فصل پرورش کرم ابریشم در گلستان

اگرونیک در شبکه های اجتماعی