1396/2/2 1965

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای جایزه هوبر لحاظ شده است، آن است که مطالعات افراد، چقدر مشکلات جامعه را درمان می‌کند.

جوان بودن، تولید مقالات پرارجاع و کاربردی بودن سه‌شرط دریافت جایزه

کاوه مدنی برنده جایزه هوبر شد


کاوه مدنی استاد دانشگاه امپریال کالج لندن برنده جایزه هوبر سال ۲۰۱۷ شد. وی در گفتگو با شبکه ۴، درباره شرایط دریافت این جایزه گفت: کسانی که بیش از ۱۲ سال از زمان اخذ دکترای آنها نمی‌گذرد، مقالاتی پر ارجاع داشته باشند و مطالعات آنها دردی از جامعه را دوا کرده باشد، جایزه هوبر را دریافت می‌کنند.
 
به گزارش خبرنگار ایانا، کاوه مدنی استاد امپریال کالج لندن در سال ١٣٨٢ در مقطع کارشناسی رشته مهندسی عمران از دانشگاه تبریز دانش آموخته شد. وی پس از آن برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به کشور سوئد رفت و در سال ۱۳۸۴ در رشته منابع آب از دانشگاه لوند فارغ‌التحصیل شد. او در سال ۱۳۸۸ مدرک دکتری تخصصی خود را در رشته مهندسی عمران و محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس اخذ کرد. پس از آن دوره پسا دکتری خود را هم در رشته اقتصاد و سیاست محیط‌زیست در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید گذراند.
 
وی در سال جاری میلادی (۲۰۱۷) موفق شد جایزه هوبر را به دلیل تحقیقات پیشگامانه در توسعه روش‌های تخصیص منابع محدود آب با تلفیق مفاهیم حل مناقشات از انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE) دریافت کند. انجمن عمران آمریکا دارای بیش از ۱۵۰ هزار عضو از ۱۷۷ کشور دنیا است که همه ساله، به سه تا پنج نفر از محققان جوان جایزه هوبر را اهدا می‌کند. استاد امپریال کالج لندن که در گفتگو با شبکه ۴ سیما درباره نحوه اعطای جایزه تحقیقاتی هوبر گفت: این جایزه یکی از مهم ترین جوایز انجمن مهندسین عمران آمریکا است و پر اهمیت‌ترین جایزه تحقیقاتی است که حداکثر به پنج نفر، اهدا می‌شود. وی افزود: کسانی که بیش از ۱۲ سال از زمان اخذ دکترای آن ها نمی‌گذرد و به موفقیت‌هایی در زمینه‌های مختلف مهندسی عمران دست می‌یابند یا مقالاتی ارایه بدهند که ارجاعات خوبی داشته باشد و بودجه‌های تحقیقاتی خوبی را کسب کرده باشند، همچنین مطالعات آنها دردی از جامعه دوا کرده باشد، هر سال این جایزه را دریافت می‌کنند و این افتخاری است که نصیب من شده است.
 
مدنی در پاسخ به این پرسش که چگونه از تحقیقات وی در حل مشکلات محیط زیست ایران می‌توان بهره برد، گفت: یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای این جایزه لحاظ شده است، آن است که مطالعات افراد، چقدر مشکلات جامعه را درمان می‌کند. وی ادامه داد: خوشبختانه در تعاملاتی که با ایران داشتم، توانستم در تبدیل برخی باورها و درس‌هایی که در جاهای مختلف دنیا گرفتیم، موثر واقع شوم. تحقیقات من در زمینه تصمیم‌گیری‌ها بوده و اینکه چرا تصمیم‌گیری در بخش آب، در عمل با تئوری‌ها متفاوت بوده است.
 
استاد امپریال کالج لندن عنوان کرد: حل برخی از چالش‌های محیط زیستی ساده است اما در میدان عمل، با مشکلات جدی مواجه می‌شویم. در واقع تحقیقات من کمک می‌کند که بفهمیم چرا این مشکلات شکل می‌گیرد و چگونه می‌توان از آنها فاصله گرفت. وی امیدوار است که از نتایج تحقیقاتش بتوان برای حل مشکلات ایران نیز بهره برد. کاوه مدنی در سال ۲۰۱۲ به عنوان ۱۰ چهره جدید مهندسی عمران معرفی شده بود. همچنین اتحادیه علوم زمین اروپا نیز در سال گذشته وی را به عنوان یکی از چهار دانشمند برجسته جوان معرفی کرد.
منبع
ایانا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

تجزیه داده‌های آماری در کشاورزی با نرم‌افزار SAS

پیش‌بینی تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شلتوک در مازندران

تولید بیش از ۷۰ هزار تن خشکبار در استان همدان

آغاز برداشت پسته از ۶۲۰۰ هکتار از باغات گناباد

کشت الگویی چغندر علوفه‌ای در همدان

صفر تا صد احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس در روستاها

تأمین ۱۷ هزار تن انواع کود کشاورزی در خراسان شمالی طی امسال

بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن کلزا در کردستان به طور تضمینی خریداری شد

رویداد نانوفناوری در کشاورزی و محیط زیست برگزار می‌شود

کشت سویا موجب خوداتکایی در تولید روغن و تامین زنجیره غذایی دام می‌شود

کاهش رنج تولید برنج در لاهیجان

توانمندی کشور در تولید و بومی‌سازی ۳ قطعه از پهپادهای کشاورزی

زنگنه؛ میزبان سومین جشنواره آلبالو

انعقاد قراردادهای کشاورزی به ارزش ۹۵ میلیارد تومان در خراسان جنوبی

افزایش ۲۵ درصدی اعتبار طرح‌های محرومیت‌زدایی جهادکشاورزی در سال آینده

برداشت ۱۴ هزار تُن سیب گلاب در بروجرد

امسال حدود ۱.۱ میلیون تن سیب درختی در آذربایجان غربی تولید می شود

پیش‌بینی برداشت ۱۸۰ تن سیب‌زمینی در چهارمحال و بختیاری

سامانه هوشمند پایش و مشاوره مزارع بومی به کمک کشاورزی می‌آید

تولید سالانه ۳۶ تن زعفران در تربت‌حیدریه

افزایش نفوذ دانش در عرصه های کشاورزی گیلان

احتمال کشت دوباره برنج در برخی از شالیزارهای صومعه سرا

آغاز مبارزه بیولوژیک با آفت پروانه مینوز در سطح ۴۰۰ هکتار از اراضی بروجرد

دهمین جشنواره گل‌محمدی در اسکو برگزار می‌شود

لزوم توسعه کشت علوفه بعد از برداشت برنج در مازندران

اگرونیک در شبکه های اجتماعی