1396/6/15 1585

رییس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی بر ضرورت تجهیز و نوسازی ماشین آلات کشاورزی در کشور تاکید کرد.

تاکید بر تجهیز و نوسازی ماشین آلات کشاورزی

علی توسطی گفت : با توجه به شرایط اقلیمی، آب و هوا، نوع کشت و... در کشور نه تنها امکان تامین بازارهای داخلی بلکه می توان به نیاز بازار 400 میلیونی منطقه نیز پاسخ مثبت داد. وی اظهار داشت : تامین بازار منطقه سبب خواهد شد بخش کشاورزی درآمد و اشتغالی بیشتر از بخش صنعت برای جامعه به ارمغان آورد. رییس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی گفت: بدون شک با تجهیز و نوسازی ماشین آلات کشاورزی می توان به تولید انبوه رسید و با رشد تولید علاوه بر مقوله امنیت غذایی می توان نفوذ خود را در منطقه افزایش داد.

وی افزود : توجه به بحث کشاورزی در ایران با توجه به مسئله امنیت غذایی و اهمیت تولید موادغذایی یک جامعه بزرگ 80 میلیون نفری بسیار حائز اهمیت است. توسطی اظهارداشت: جدا از این کشورهای استعمارگر دنیا نشان داده اند در منازعات سیاسی از تولید و فروش مواد غذایی به عنوان یک حربه استفاده می کنند بنابراین برنامه ریزی ها در کشور باید به نحوی باشد که امنیت غذایی با اتکا به منابع داخلی تنظیم و تضمین شود. وی گفت: با توجه به اینکه ایران روی کمربند خشک و نیمه خشک جهان قرار دارد ولی به لحاظ کشاورزی از شرایط و مزیت های مناسبی برخوردار است.

رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی ضمن اشاره به جمعیت 400 میلیون نفری کشورهای پیرامونی ایران افزود: توان کشاورزی ایران بسیار بالاست بنابراین جهت بهره گیری از این ظرفیت های بی بدیل الهی به نفع تولید، اشتغال، صادرات، حضور پر رنگ در سطح بازارهای بین المللی و مواردی از دست حمایت های همه جانبه دولتمردان را می طلبد. وی اضافه کرد: تولید کنندگان بخش کشاورزی در صورت حمایت واقعی نه تنها در تامین نیاز بازارهای داخلی بلکه حضور درخشان و پر رنگی در بازارهای بین المللی خواهند داشت.

توسطی با اعلام اینکه بازار 400 میلیون نفری کشورهای پیرامونی یک فرصت بی بدیلی برای ایران به شمار می رود، گفت: ایران برغم داشتن رقیب قوی مانند ترکیه با تکیه بر منابع غنی داخلی می تواند به بازارهای منطقه ای و فراملی هم فکر کند. وی با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، ماشین آلات و تجهیزات مدرن، علم، دانش و غیره در کشور شکوفاتر می شود، افزود: اتحادیه مورد نظر در حوزه ماشین آلات کشاورزی ضمن کمک به امنیت غذایی جامعه می تواند در بحث صادرات و تکیه بر اقتصاد غیر نفتی بسیار نقش آفرین باشد.
منبع
IRIB
کلیدواژه:

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

برداشت ۲ هزار تُن «بِه» در نطنز

تخصیص ۳۶۰ هکتار از اراضی دیم تویسرکان به کشت گیاهان دارویی

الگوی کشت بین عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی همخوانی ایجاد می‌کند

۱۵ هکتار گلرنگ در لاشار کشت شد

یک تیر و دو نشان با جذب مهندسان کشاورزی

برآورد تولید ۴۰ کیلوگرم زعفران در فامنین

آغاز کشت قراردادی گندم و جو در اراضی کشت و صنعت مغان

آغاز برداشت کنجد در آغاز برداشت کنجد در خُنجخُنج

برداشت ۶۵۰ کیلوگرم زعفران از مزارع کاشان

پیشگیری از جنگل‌ زدایی با نوآوری

توزیع بیش از ۴۱ هزار تن کود شیمیایی بین کشت و صنعت‌های خوزستان

کشت قراردادی گندم در ۱۵ هزار هکتار از اراضی بوشهر

برداشت ۶۴۰ تن چای ترش در سیستان و بلوچستان

برداشت زیتون در ۷۰ درصد از باغات گیلان

کشت زیتون مقاوم به کم‌آبی در پژوهشگاه ژنتیک

پیش بینی برداشت ۴۴ هزار تن ذرت علوفه‌ای از مزارع سمنان

افزایش ۲ برابری تولید زیتون

توسعه کشاورزی در اراضی شیب‌دار آری یا خیر؟

کشت فراسرزمینی؛ فرصت یا تهدید؟

۱۴۱ واحد گلخانه خانگی در منطقه سیستان احداث می‌شود

آغاز برداشت محصولات گلخانه ای در جنوب استان کرمان

تولید زعفران و اشتغال بیش از ۱۰ هزار نفر در تایباد

۶۲۹ هزار هکتار از اراضی خوزستان به زیر کشت پاییزه می‌رود

تولید کودهای زیستی برای ارتقای سطح عملکرد کشاورزی در کشور

ایجاد اشتغال 5 هزار نفری با تولید محصولات گلخانه ای

اگرونیک در شبکه های اجتماعی