1396/6/15 1744

رییس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی بر ضرورت تجهیز و نوسازی ماشین آلات کشاورزی در کشور تاکید کرد.

تاکید بر تجهیز و نوسازی ماشین آلات کشاورزی

علی توسطی گفت : با توجه به شرایط اقلیمی، آب و هوا، نوع کشت و... در کشور نه تنها امکان تامین بازارهای داخلی بلکه می توان به نیاز بازار 400 میلیونی منطقه نیز پاسخ مثبت داد. وی اظهار داشت : تامین بازار منطقه سبب خواهد شد بخش کشاورزی درآمد و اشتغالی بیشتر از بخش صنعت برای جامعه به ارمغان آورد. رییس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی گفت: بدون شک با تجهیز و نوسازی ماشین آلات کشاورزی می توان به تولید انبوه رسید و با رشد تولید علاوه بر مقوله امنیت غذایی می توان نفوذ خود را در منطقه افزایش داد.

وی افزود : توجه به بحث کشاورزی در ایران با توجه به مسئله امنیت غذایی و اهمیت تولید موادغذایی یک جامعه بزرگ 80 میلیون نفری بسیار حائز اهمیت است. توسطی اظهارداشت: جدا از این کشورهای استعمارگر دنیا نشان داده اند در منازعات سیاسی از تولید و فروش مواد غذایی به عنوان یک حربه استفاده می کنند بنابراین برنامه ریزی ها در کشور باید به نحوی باشد که امنیت غذایی با اتکا به منابع داخلی تنظیم و تضمین شود. وی گفت: با توجه به اینکه ایران روی کمربند خشک و نیمه خشک جهان قرار دارد ولی به لحاظ کشاورزی از شرایط و مزیت های مناسبی برخوردار است.

رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی ضمن اشاره به جمعیت 400 میلیون نفری کشورهای پیرامونی ایران افزود: توان کشاورزی ایران بسیار بالاست بنابراین جهت بهره گیری از این ظرفیت های بی بدیل الهی به نفع تولید، اشتغال، صادرات، حضور پر رنگ در سطح بازارهای بین المللی و مواردی از دست حمایت های همه جانبه دولتمردان را می طلبد. وی اضافه کرد: تولید کنندگان بخش کشاورزی در صورت حمایت واقعی نه تنها در تامین نیاز بازارهای داخلی بلکه حضور درخشان و پر رنگی در بازارهای بین المللی خواهند داشت.

توسطی با اعلام اینکه بازار 400 میلیون نفری کشورهای پیرامونی یک فرصت بی بدیلی برای ایران به شمار می رود، گفت: ایران برغم داشتن رقیب قوی مانند ترکیه با تکیه بر منابع غنی داخلی می تواند به بازارهای منطقه ای و فراملی هم فکر کند. وی با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، ماشین آلات و تجهیزات مدرن، علم، دانش و غیره در کشور شکوفاتر می شود، افزود: اتحادیه مورد نظر در حوزه ماشین آلات کشاورزی ضمن کمک به امنیت غذایی جامعه می تواند در بحث صادرات و تکیه بر اقتصاد غیر نفتی بسیار نقش آفرین باشد.
منبع
IRIB
کلیدواژه:

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

آغاز برداشت گندم از مزارع خراسان شمالی

گستردگی فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان اردبیل

کشت گیاهان دارویی در ۱۴۰۰ هکتار از اراضی کم بازده لرستان

آغاز دومین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان از فردا

خرید ۳۰ تن گندم بذری در خراسان شمالی

پیش‌بینی برداشت ۵۰ تن گل‌محمدی از مزارع اسدآباد

۹۰ درصد کودهای کشاورزی، تولید داخلی است

برداشت "کلزا" از مزارع کرمانشاه آغاز شد

کاشت گیاهان دارویی از راهکارهای مقابله با بحران کم‌آبی

انجام نشاء در ۱۲۵ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

چرا خشکه‌کاری برنج در گلستان شکست خورد؟

پیش‌بینی تولید ۶۸ هزار تن گل محمدی در سال جاری

توسعه ۶ برابری گلخانه‌های رزن

توزیع بیش از ۷ هزار تن کود شیمیایی در خوزستان

پیش‌بینی تولید ۶۰۰۰ تن کلزا در خراسان رضوی طی سال جاری

اولین مزرعه نوآوریِ جنوب کرمان رتبه برتر کشور را کسب کرد

حفظ منابع آب و خاک تنها راه رسیدن به توسعه پایدار است

چهارمین جشنواره توت‌فرنگی در روستای گردشگری شیان برگزار می‌شود

نشاء برنج در ۲۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری گیلان

توسعه ۱۰۰۰ هکتاری کشت گیاهان دارویی در لرستان

نخستین مزرعه هوشمند کشور راه‌اندازی می‌شود

نشاء شالی در مزارع گلستان آغاز شد

آغاز برداشت گل محمدی از باغات بهاباد یزد

تولید ۳۲۳ هزار تن محصولات صنعتی و کشاورزی در ارس

ساخت کاتالیزور برای تصفیه آب و تولید هیدروژن

اگرونیک در شبکه های اجتماعی