1396/6/15 1299

رییس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی بر ضرورت تجهیز و نوسازی ماشین آلات کشاورزی در کشور تاکید کرد.

تاکید بر تجهیز و نوسازی ماشین آلات کشاورزی

علی توسطی گفت : با توجه به شرایط اقلیمی، آب و هوا، نوع کشت و... در کشور نه تنها امکان تامین بازارهای داخلی بلکه می توان به نیاز بازار 400 میلیونی منطقه نیز پاسخ مثبت داد. وی اظهار داشت : تامین بازار منطقه سبب خواهد شد بخش کشاورزی درآمد و اشتغالی بیشتر از بخش صنعت برای جامعه به ارمغان آورد. رییس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی گفت: بدون شک با تجهیز و نوسازی ماشین آلات کشاورزی می توان به تولید انبوه رسید و با رشد تولید علاوه بر مقوله امنیت غذایی می توان نفوذ خود را در منطقه افزایش داد.

وی افزود : توجه به بحث کشاورزی در ایران با توجه به مسئله امنیت غذایی و اهمیت تولید موادغذایی یک جامعه بزرگ 80 میلیون نفری بسیار حائز اهمیت است. توسطی اظهارداشت: جدا از این کشورهای استعمارگر دنیا نشان داده اند در منازعات سیاسی از تولید و فروش مواد غذایی به عنوان یک حربه استفاده می کنند بنابراین برنامه ریزی ها در کشور باید به نحوی باشد که امنیت غذایی با اتکا به منابع داخلی تنظیم و تضمین شود. وی گفت: با توجه به اینکه ایران روی کمربند خشک و نیمه خشک جهان قرار دارد ولی به لحاظ کشاورزی از شرایط و مزیت های مناسبی برخوردار است.

رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی ضمن اشاره به جمعیت 400 میلیون نفری کشورهای پیرامونی ایران افزود: توان کشاورزی ایران بسیار بالاست بنابراین جهت بهره گیری از این ظرفیت های بی بدیل الهی به نفع تولید، اشتغال، صادرات، حضور پر رنگ در سطح بازارهای بین المللی و مواردی از دست حمایت های همه جانبه دولتمردان را می طلبد. وی اضافه کرد: تولید کنندگان بخش کشاورزی در صورت حمایت واقعی نه تنها در تامین نیاز بازارهای داخلی بلکه حضور درخشان و پر رنگی در بازارهای بین المللی خواهند داشت.

توسطی با اعلام اینکه بازار 400 میلیون نفری کشورهای پیرامونی یک فرصت بی بدیلی برای ایران به شمار می رود، گفت: ایران برغم داشتن رقیب قوی مانند ترکیه با تکیه بر منابع غنی داخلی می تواند به بازارهای منطقه ای و فراملی هم فکر کند. وی با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، ماشین آلات و تجهیزات مدرن، علم، دانش و غیره در کشور شکوفاتر می شود، افزود: اتحادیه مورد نظر در حوزه ماشین آلات کشاورزی ضمن کمک به امنیت غذایی جامعه می تواند در بحث صادرات و تکیه بر اقتصاد غیر نفتی بسیار نقش آفرین باشد.
منبع
IRIB
کلیدواژه:

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های اگرونیک

افزایش بیش از ۱۵ هزار تنی خرید گندم در رامشیر

بیش از هزار تن محصول از گلستان‌های گل محمدی لرستان برداشت می‌شود

پیش بینی برداشت ۱۷۰ تن توت فرنگی در رودبار

راهکار جهاد کشاورزی برای جلوگیری از سرمازدگی باغات گردو

دستیابی به نتایج خوب در زمینه پرورش گیاهان دارویی در استان مازندران

افزایش ۷ برابری مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در کشور

پیش‌بینی برداشت ۷۰۰ تن گل‌محمدی در همدان

تولید سیستم آبیاری هوشمند برای حل مشکلات حوزه کشاورزی

نشاء مکانیزه برنج در ۴۵ درصد از شالیزارهای گیلان

توسعه سیستم های کشاورزی با تاکید بر نظام دانش و اطلاعات کشاورزی

"مزرعه زعفران شاهرود" مزرعه نوآور کشوری شد

آغاز برداشت زردآلو در سیستان و بلوچستان

راه‌اندازی بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

سیب پاک بدون باقیمانده سم و کود در مقیاس انبوه تولید شد

احداث ۵ شهرک گلخانه‌ای در گیلان

توسعه حوزه بذر و نهال با ایده‌های نوآورانه

توزیع نهال رایگان جهت اجرای پروژه‌های احیایی در جنوب کرمان

کشت مکانیزه ۱۰۰ درصد مزارع ذرت علوفه‌ای در تایباد

افتتاح و بهره برداری ۲ واحد فرآوری سیب زمینی در همدان

60 درصد کشت برنج مازندران به شکل مکانیزه است

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در جیرفت

افزایش تولید و فروش بهار نارنج در گیلان

پیش بینی حدود ۲۰۰۰ تن تولید کلزا در خراسان شمالی

صرفه‌جویی ۱۰ میلیون مترمکعبی آب در کشاورزی یزد

گسترش کشت‌های گلخانه‌ای در نهاوند برای مقابله با خشک‌سالی

اگرونیک در شبکه های اجتماعی